Son Dakika Haberleri: Şahinbey'den Kimsesiz Çocuklara Keman, Bağlama ve Gitar Kursu

Şahinbey'den Kimsesiz Çocuklara Keman, Bağlama ve Gitar Kursu

6 yıl önce

Gençlik Merkezi ve Sosyal Tesisler’de 30 ayrı branşta kurs imkanı sunan Şahinbey Belediyesi, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve Gaziantep İl Müdürlüğü işbirliği ile kimsesiz çocuklara usta öğreticiler eşliğinde keman, gitar ve bağlama kursu veriyor.

Şahinbey'den Kimsesiz Çocuklara Keman, Bağlama ve Gitar Kursu, System.String[]

Gençlik Merkezi ve Sosyal Tesisler'de 30 ayrı branşta kurs imkanı sunan Şahinbey Belediyesi, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve Gaziantep İl Müdürlüğü işbirliği ile kimsesiz çocuklara usta öğreticiler eşliğinde keman, gitar ve bağlama kursu veriyor.


Şahinbey Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren Yaşar Torun Gençlik Merkezinde Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve Gaziantep İl Müdürlüğü Koruma Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi'nin sosyal çevreye kazandırmak ve farkındalık kazandırmak için yaptığı proje kapsamında kimsesiz madde bağımlısı 21 çocuğun 7'si keman, 7'si gitar ve 7'si ise bağlama kursuna katılıyor. Çocuklar ayrıca toplu şekilde tesiste fitnes yapıyor.


Keman kursuna katılan Abdullah Çelik, Cengiz Özdemir ve Ökkeş Gül, keman eğitimine katıldıkları için çok mutlu olduklarını belirterek, bu tür faaliyetlerin kendilerini rahatlattığını söyledi.


Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Gaziantep İl Müdürlüğü Koruma Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi öğretmeni Mesut Polat, "Merkezimizde kalan çocukların her konuda yetişmesi ve bilgi sahibi olması için çalışmalar yapıyoruz. Bu noktada Şahinbey Belediyemizin sosyal tesislerde bu yönde çalışmalar yaptığını öğrendik, şimdi işbirliği içerisinde çocuklarımız burada faydalanıyor. Burada çocuklar keman, bağlama ve gitar derslerine gelip, fitnes salonunu kullanıyorlar. Bizlere bu imkanı sunan Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu'na teşekkür ediyoruz" dedi. - GAZİANTEP

Haber Yayın Tarihi: 03.09.2014 10:42 Kaynak: İHADeneme amaçlı yengeç getirdi, bir günde 60 tane sattı
'Hanımağa', gözcülük yapanlara cinsel ilişki ücretinde indirim yapmış Azil süreciyle başı dertte olan Trump'tan sosyal medyada gündem olan mesaj: Darbeyi durdurun