Son Dakika Haberleri: Adana'da Huzur ve Güven Operasyonu: Bir Kişi Sahte Polis Kimliğiyle Yakalandı

Adana'da Huzur ve Güven Operasyonu: Bir Kişi Sahte Polis Kimliğiyle Yakalandı

6 ay önce

Adana'da 2 bin 155 polisin katılımıyla düzenlenen operasyonlarda çok sayıda silahlı kişi yakalandı. Binlerce liralık cezalar kesilirken bir kişi sahte polis kimliğiyle yakalandı.

Adana'da 2 bin 155 polisin katılımıyla 'Şehit Polis Memuru Volkan Çay' huzur ve güven uygulaması gerçekleştirildi. Uygulamada sahte polis kimliği ve polis rozeti kullanan bir kişi yakalanarak gözaltına alındı.

2 BİN 155 POLİSLE OPERASYON DÜZENLENDİ

Adana Emniyet Müdürlüğünce kent genelinde yollarda ve umuma açık yerlerde hava destekli olarak, "Şehit Polis Memuru Volkan Çay" huzur ve güven uygulaması 2 bin 155 polisle gerçekleştirildi. Uygulamaya, asayiş, narkotik, çevik kuvvet ile trafik polisleri katıldı. Uygulamaların düzenlendiği bölgelerde geniş güvenlik önlemi alan polis ekipleri, şüpheli olarak gördüğü araçları ararken, narkotik dedektör köpeği de arama yaptı.

ÇOK SAYIDA KİŞİ, SİLAH YAKALANDI, BİNLERCE LİRA CEZA KESİLDİ

Uygulama kapsamında, 14 bin 820 kişinin kimlik sorgulama yapıldı, aranan 63 kişi yakalandı, 28 kişiyi adli işlem ve 58 bin 67 lira idare para cezası uygulandı. Bunun yanı sıra, ruhsatsız 15 tabanca, 12 kurusıkı tabanca ve 12 av tüfeği ile bu silahlara ait çok sayıda mühimmat ele geçirildi.

7 kesici alet, muşta, 35 extasy hap, 700 paket kaçak sigara ve bir miktar uyuşturucu madde de yakalandı. 22 iş yerine idare işlem yapıldı, 28 araç trafikten men edildi. 74 araç sürücüsüne 86 bin 267 lira para cezası kesildi.

SAHTE POLİS KİMLİĞİ VE ROZETİ ELE GEÇİRİLDİ

Yapılan trafik uygulamaları sırasında araç içerisinde şüpheli tavır sergileyen bir otomobili polis ekipleri durdurdu. Araçtaki şahsın üzerinde yapılan aramalarda, adına düzenlenmiş sahte polis kimliği ile polis rozete ele geçirildi. Sahte polis kimliği ve rozetiyle yakalanan Veli Konuk gözaltına alınarak sorgulanmak üzere emniyete götürüldü.

İL EMNİYET MÜDÜRÜ: ÇOCUKLARI UYUŞTURUCUDAN UZAK TUTUN

İl Emniyet Müdürü Selami Yıldız, trafik uygulamaların olduğu yere gelerek denetleme yaptı. Yıldız daha sonra çevredeki esnaf ile sohbet ederek sıkıntılarını dinledi. Yıldız yaptığı ziyaretler sırasında vatandaşlara," Çocuklarımızı uyuşturucu illetinden uzak tutalım' dedi.

İl Emniyet Müdürlüğünde gazetecilere açıklama yapan Yıldız, "Adana emniyeti olarak, Adanalı vatandaşlarımızın huzur ve güvenliği için 7/24 operasyonlarımız devam edecek. Gençliğimizi geleceğimizi uyuşturucu illetine çaldırmayacağız. Bu konuda ise vatandaşlarımızın desteği çok önemli" ifadelerini kullandı.


YORUMLAR


Karpuzcunun 'Yenge Doğru Söylüyor' Sözü Cinayetle Sonuçlandı 6 Günlük Bedelli Asker, Kalp Krizinden Öldü

Karısını Erkeklere Pazarlayan Koca Tutuklandı