Son Dakika Haberleri: Sahte Polisler Dolandırıcılık Suçundan Tutuklandı

Sahte Polisler Dolandırıcılık Suçundan Tutuklandı

10 gün önce

Sahte polisler dolandırıcılık suçundan tutuklandıZONGULDAK - Zonguldak'ta kendini polis olarak tanıtarak 63 yaşındaki kadının yaklaşık 70 bin lirasını dolandırmak isterken yakalanan 4 şüpheli, adliyeye sevk edildi.

Sahte polisler dolandırıcılık suçundan tutuklandı

ZONGULDAK - Zonguldak'ta kendini polis olarak tanıtarak 63 yaşındaki kadının yaklaşık 70 bin lirasını dolandırmak isterken yakalanan 4 şüpheli, adliyeye sevk edildi. Şüphelilerin tamamı dolandırıcılık suçundan tutuklandı.
Edinilen bilgiye göre, kendilerini polis olarak tanıtan zanlılar, 63 yaşındaki kadına isminin terör örgütünün listesinde yer aldığını ve kendisini kurtarabilmek için paraya ihtiyaç olduğunu söyledi. Bunun üzerine panik yaşayan 63 yaşındaki Yaşar K. isimli kadın, polis ekiplerini arayarak durumu bildirdi. Bu sırada şüpheliler Yunus E.Ş. (26), İsmail K. (29), Eray E. ve Volkan K. 34 BEL 947 plakalı araç ile buluşma için planlanan Bahçelievler Mahallesi Hakkı Çavuş Parkı'na geldi. Burada bir süre kadının gelmesini bekleyen dört şüpheli karşılarında polisleri görünce kısa süreli şok yaşadı. Kısa süren kovalamaca sonucu 4 zanlı kıskıvrak yakalandı.
Yaşar K.'ye ait 25 bin TL, 4500 İngiliz Sterlini, 36 adet küçük altın ise ekiplerce sahibine geri teslim edildi. Haklarında 'dolandırıcılık' suçundan işlem yapılan dört şüpheli, ifadeleri alınan 4 kişi öğle saatlerine adliyeye sevk edildi.
Şüphelilerin 4'ü dolandırıcılık suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi .

YORUMLAR


İran ve Türkiye, PKK'ya Karşı Ortak Operasyon Yapacak Panelvan Aracın Çarptığı Kadın Polis Ağır Yaralandı

AİHM Tarafından Hakkında "Serbest Bırakılsın" Kararı Verilen Demirtaş, 2 Yıldır Cezaevinde Polislerin Kimlik Sorduğu Avukat, Baro Kimliğini Gösterince Darp Edildi