Sakarya'da Şiir Dinletisi - Son Dakika

Sakarya'da Şiir Dinletisi

21.04.2018 19:25
Sakarya'da Şiir Dinletisi, System.String[]

Sakarya Valisi İrfan Balkanlıoğlu, Sakarya Yazarlar ve Şairler Kültür Derneğince (SAYBİR) organize edilen şiir dinletisine katıldı.

Sakarya Valisi İrfan Balkanlıoğlu, Sakarya Yazarlar ve Şairler Kültür Derneğince (SAYBİR) organize edilen şiir dinletisine katıldı.

Aile ve Sosyal Politikalar Sakarya İl Müdürlüğü konferans salonunda düzenlenen etkinlik, sinevizyon gösterisiyle başladı.

Sakaryalı şairlerin şiirlerini okuduğu programda türkü ve sanat müziği eserleri dinletisi sunuldu.

Vali Balkanlıoğlu, burada yaptığı konuşmada, şiir yazmanın yetenek işi olduğunu belirterek, "Dert insanı şair yaparmış derler. ya sevip alamayan, aşık olan sevgisini açıklayamayan yada sevdiğini kaybeden insanlardan genelde bir şeyler çıkar. Yazarlar, şairler buna 'ilham perisi' diyorlar. Şairlerimiz bizi her dönem etkilemiştir." diye konuştu.

Balkanlıoğlu, Ziya Osman Saba'nın yazdığı "Her Akşamki Yolumda" şiirini okudu.

SAYBİR Başkanı Halil Müftüoğlu ise, dernek etkinliklerinin yapılmasında yardımcı olan Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mutlu Işıksu ve Vali Balkanlıoğlu'na teşekkür ederek, "Biz şairler şiirlerimizi sunarken hitap ettiğimiz kesimlerde bir etki bırakması için kavramsal dürtülerden uzak bir şekilde planlarız ve yayınlarız. Yaşadığımız coğrafyalarda şairler ve ozanlar toplumun gözü, kulağı hatta dili olmuşlardır." şeklinde konuştu.

Programa, Sakarya Cumhuriyet Başsavıcısı Lütfi Dursun, İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Şenay Sakal, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mutlu Işıksu, AK Parti Sakarya İl Başkanı Fevzi Kılıç, kaymakamlar, şairler ve vatandaşlar katıldı.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Sakarya'da Şiir Dinletisi - Son Dakika


Son Dakika

Milli Savunma Bakanlığı saat verip paylaştı: Gözünüz gökyüzünde olsun 23:46 Milli Savunma Bakanlığı saat verip paylaştı: Gözünüz gökyüzünde olsun Bakan Koca'dan aşılamayla ilgili müjdeli haber! Sarı risk kategorisinde sadece 10 il kaldı 23:30 Bakan Koca'dan aşılamayla ilgili müjdeli haber! Sarı risk kategorisinde sadece 10 il kaldı 23:05 "Canlı yayına sarhoş çıktı" iddialarına Bülent Ersoy'dan yanıt: Ağzıma bir yudum koymadım
Ustabaşının boğazına bıçak dayayarak 5 saat rehin alan garsonun ilk ifadesi ortaya çıktı 22:12 Ustabaşının boğazına bıçak dayayarak 5 saat rehin alan garsonun ilk ifadesi ortaya çıktı Kaybedilen Başakşehir maçı sonrası Fenerbahçeli taraftarlardan 21:40 Kaybedilen Başakşehir maçı sonrası Fenerbahçeli taraftarlardan "Caner" paylaşımı yağıyor Gelin adayı Solmaz, Seda Sayan'ın konserinde süper minisiyle kalça dansı yaptı 19:49 Gelin adayı Solmaz, Seda Sayan'ın konserinde süper minisiyle kalça dansı yaptı
Eski Merkez Bankası Başkanı Ağbal'dan faiz kararı öncesi sürpriz paylaşım! Kavcıoğlu'na imalı mesaj 18:49 Eski Merkez Bankası Başkanı Ağbal'dan faiz kararı öncesi sürpriz paylaşım! Kavcıoğlu'na imalı mesaj DEVA Partisi Melikgazi İlçe Başkanı ve yönetim kurulu üyeleri istifalarını verdi 18:24 DEVA Partisi Melikgazi İlçe Başkanı ve yönetim kurulu üyeleri istifalarını verdi
Advertisement