Sami, güzel melek, Amerikan Hastanesi "Operation Room"da - Son Dakika

Sami, güzel melek, Amerikan Hastanesi "Operation Room"da

09.03.2016 15:27
Sami, güzel melek, Amerikan Hastanesi "Operation Room"da

Sami Baydar'a bir saygı niteliğinde hazırlanan sergi, 17 Mart – 30 Nisan 2016 tarihleri arasında Amerikan Hastanesi "Operation Room" Sanat Galerisi'nde sanatseverlerle buluşuyor.

Sergide sanatçının gerçeküstücü öğeleri naif formlarla birleştirerek, yaşamının son döneminde ürettiği yağlıboya resimleri yer alıyor. Bunun yanında, Sami Baydar'ın arkadaşlarının özel koleksiyonlarından seçilerek toplanmış kağıt üzerine desenleri ve serginin küratörü Ilgın Deniz Akseloğlu'nun bir kolon üzerine yerleştirdiği dizeleri de sanatseverleri karşılıyor.

Ayrıca sergiye eşlik etmesi için hazırlanan ve Sami Baydar'ın seçilmiş şiirleri ve öykülerinden oluşan kitap da sergi boyunca ziyaretçileri bekliyor. Okay Karadayılar'ın tasarladığı kitap, Ahmet Güntan, Lâle Müldür, Fırat Demir ve kitabın editörü Burak Fidan ile Ilgın Deniz Akseloğlu'nun da yazılarını içinde barındırıyor.

Hazırlanan bu kitapta 160. Kilometre şairleri, Sami Baydar'ın sergilenen yağlıboya resimlerine dizeler yazarak Baydar'ı selamlıyor.

Sami, güzel melek, Amerikan Hastanesi "Operation Room"da, Pazar günleri hariç her gün 10:00 – 19:00 saatleri arasında ziyaretçileriyle buluşmayı bekliyor.

YORUMLAR
500
Futbolcu Hasan'ın annesi toprağa verildi Futbolcu Hasan'ın annesi toprağa verildi Son dakika haberleri! Konya'daki kazada hayatını kaybeden amatör futbolcunun annesi de yaşamını yitirdi Son dakika haberleri! Konya'daki kazada hayatını kaybeden amatör futbolcunun annesi de yaşamını yitirdi Konya'daki kazadan bir acı haber daha Konya'daki kazadan bir acı haber daha
Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Sami, güzel melek, Amerikan Hastanesi 'Operation Room'da - Son Dakika

Bu haber Bültenler tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Bültenler tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Bültenler kurumudur.

Advertisement