Son dakika Ilgın haberleri, Ilgın son dakika, son dakika Ilgın

Son Dakika Ilgın Haberleri

 • Başkan Altay Konya'ya 5 yılda kazandırılan 52,8 milyarlık yatırımı ve yeni dönem projelerini anlattı
  27 Şub Başkan Altay Konya'ya 5 yılda kazandırılan 52,8 milyarlık yatırımı ve yeni dönem projelerini anlattı

  Başkan Altay Konya'ya 5 yılda kazandırılan 52,8 milyarlık yatırımı ve yeni dönem projelerini anlattı Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, 5 yıl boyunca hayata geçirilen Konya Modeli Belediyeciliğin en güzel örneklerini ve yeni dönem projelerini coşkulu bir programla...

 • Konya'ya 5 Yılda 52,8 milyarlık Büyükşehir Yatırımı
  27 Şub Konya'ya 5 Yılda 52,8 milyarlık Büyükşehir Yatırımı

  Başkan Altay: "Konya'nın yarınları için yarınların Konya'sını inşa edeceğiz."

 • Konya'ya 5 Yılda 52,8 milyarlık Büyükşehir Yatırımı
  27 Şub Konya'ya 5 Yılda 52,8 milyarlık Büyükşehir Yatırımı

  Başkan Altay: 2 Konya'nın yarınları için yarınların Konya'sını inşa edeceğiz."

 • Başkan Altay Konya'ya 5 yılda kazandırılan 52,8 milyarlık yatırımı ve yeni dönem projelerini anlattı
  27 Şub Başkan Altay Konya'ya 5 yılda kazandırılan 52,8 milyarlık yatırımı ve yeni dönem projelerini anlattı

  Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, 5 yıl boyunca hayata geçirilen Konya Modeli Belediyeciliğin en güzel örneklerini ve yeni dönem projelerini coşkulu bir programla kamuoyuyla paylaştı.

 • Konya Ilgın'da trafik kazasında 3 kişi hayatını kaybetti
  20 Şub Konya Ilgın'da trafik kazasında 3 kişi hayatını kaybetti

  Konya'nın Ilgın ilçesinde meydana gelen trafik kazasında, aşırı hız nedeniyle yoldan çıkan bir araç ağaca çarptı. Kazada 5 kişiden 3'ü hayatını kaybederken, 2 kişi yaralandı. Kazayla ilgili soruşturma devam ediyor.

 • Tepebaşı Belediyesi ile Belediye İş Sendikası Arasında Maaş İyileştirme Protokolü İmzalandı
  13 Şub Tepebaşı Belediyesi ile Belediye İş Sendikası Arasında Maaş İyileştirme Protokolü İmzalandı

  Tepebaşı Belediyesi ile Belediye İş Sendikası arasında, belediyede çalışan kadrolu işçilerin maaşlarını iyileştirmeyi kapsayan ek protokol imzalandı. Protokol ile kadrolu işçilerin maaşlarına ortalama yüzde 65 oranında artış yapıldı.

 • Tepebaşı Belediyesi ile Belediye İş Sendikası Arasında Maaş İyileştirme Protokolü İmzalandı
  13 Şub Tepebaşı Belediyesi ile Belediye İş Sendikası Arasında Maaş İyileştirme Protokolü İmzalandı

  Tepebaşı Belediyesi ile Belediye İş Sendikası arasında belediyede çalışan kadrolu işçilerin maaşlarını iyileştirmeyi kapsayan ek protokol imzalandı. Protokol ile kadrolu işçilerin maaşlarında ortalama yüzde 65 oranında artış yapıldı. En düşük kadrolu işçi ücreti 37 bin TL oldu.

 • Cumhur İttifakı'nın Konya'daki ilçe belediye başkan adayları açıklandı
  02 Şub Cumhur İttifakı'nın Konya'daki ilçe belediye başkan adayları açıklandı

  Cumhur İttifakı'nın Konya'daki ilçe belediye başkan adayları, AK Parti Genel Başkan Vekili Mustafa Elitaş'ın katılımıyla gerçekleştirilen aday tanıtım toplantısında açıklandı. Mustafa Elitaş, 'Sandıkları patlatacağımıza inanıyorum' dedi. Aday tanıtım toplantısında konuşan Elitaş, 31 Mart 2024'te yapılacak yerel seçimlerde zafer kazanacaklarını söyledi.

 • AK Parti Genel Başkanvekili Mustafa Elitaş: Siyaset asalet, nezaket, vefa ve dava işidir
  02 Şub AK Parti Genel Başkanvekili Mustafa Elitaş: Siyaset asalet, nezaket, vefa ve dava işidir

  AK Parti Genel Başkanvekili Mustafa Elitaş, siyasetin asalet, nezaket, vefa ve dava işi olduğunu belirterek, parti yetkili kurullarının ortaya çıkardığı belediye başkan adaylarının etrafında, yanında hep beraber koşmanın önemli bir sebep ve mesele olduğunu söyledi. Elitaş, Cumhur İttifakı Konya İlçe Belediye Başkan Adayları Tanıtım Programı'nda yaptığı konuşmada, 31 Mart'ta Konya'da sandıktan güçlü şekilde çıkacaklarını dile getirdi.

 • Konya'nın Ilgın ilçesinde otomobil devrildi, 3 kişi yaralandı
  26 Oca Konya'nın Ilgın ilçesinde otomobil devrildi, 3 kişi yaralandı

  Konya'nın Ilgın ilçesinde meydana gelen trafik kazasında, Fatih Kaya idaresindeki otomobil refüje çarparak takla attı. Kazada sürücü Kaya ile araçtaki Seray M. ve Ahmet K. yaralandı. Yaralılar, sağlık ekipleri tarafından Akşehir Devlet Hastanesine kaldırıldı.

 • Ali Babacan, Konya'da seçim çalışmalarına devam etti
  23 Oca Ali Babacan, Konya'da seçim çalışmalarına devam etti

  DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Konya'nın Sarayönü, Ilgın, Doğanhisar ve Beyşehir ilçelerini ziyaret ederek seçim çalışmalarına devam etti. Babacan, partisinin seçim bürosunun açılışında yaptığı konuşmada, yerel seçimlerin aynı zamanda hükümete bir uyarı niteliği taşıdığını belirtti. Daha sonra Ilgın ve Doğanhisar ilçelerinde vatandaşlarla sohbet eden Babacan, Beyşehir ilçesinde ise partililer tarafından karşılandı ve esnaf ziyaretinde bulundu.

 • DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan Konya'da ziyaretler gerçekleştirdi
  22 Oca DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan Konya'da ziyaretler gerçekleştirdi

  DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Konya'nın Kulu, Cihanbeyli ve Altınekin ilçelerinde esnaf ziyaretleri gerçekleştirdi. Babacan, partisinin adayları için oy istedi ve Tarım Eylem Planı kitapçığını dağıttı. Ayrıca, vatandaşlarla sohbet ederek, partisinin adaylarına destek istedi.

 • Ali Babacan, Kulu ilçesinde esnafı ziyaret etti
  22 Oca Ali Babacan, Kulu ilçesinde esnafı ziyaret etti

  DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Konya'nın Kulu ilçesinde seçim çalışmaları kapsamında esnafı ziyaret etti. Babacan, Kulu ilçesindeki esnafları tanıyıp sohbet etti ve bir iş yerinin açılışını gerçekleştirdi. Babacan, Konya programı kapsamında diğer ilçeleri de ziyaret edecek.

 • Konya'da Şeker Pancarının Kış Nakliyesi Devam Ediyor
  16 Oca Konya'da Şeker Pancarının Kış Nakliyesi Devam Ediyor

  Konya'nın Karapınar ilçesinde tarlalardan sökülen şeker pancarları, kış mevsimine rağmen Ereğli, Ilgın ve Eskişehir'deki fabrikalara naklediliyor. Karapınar'da 2 milyon 100 bin ton şeker pancarı hasat edildi ve depolama alanlarında pancar yığınları oluştu. Şeker pancarının nakliyesi devam ederken, nakliyeci esnafı ve çiftçiler memnuniyetlerini dile getirdi.

 • Konya'da Eşi Tarafından Öldürülen Kadın İçin Ağırlaştırılmış Ömür Boyu Hapis Cezası İsteniyor
  15 Oca Konya'da Eşi Tarafından Öldürülen Kadın İçin Ağırlaştırılmış Ömür Boyu Hapis Cezası İsteniyor

  Konya'da eşi tarafından öldürülen Zeliha Akbulut'un katili Hüseyin Akbulut hakkında 'eşe karşı kasten öldürme' suçundan ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası istemiyle dava açıldı. Hüseyin Akbulut, suçunu itiraf ederek uyuşturucu bağımlısı olduğunu ve eşini ikna edip eve dönmesini sağladığını söyledi. Çiftin 3 çocuğu devlet korumasına alındı ve Zeliha Akbulut'un ailesine teslim edildi. Ayrıca Hüseyin Akbulut'un olay günü kullandığı araçta kenevir kırıntıları ve dedesine ait evde uyuşturucu madde ele geçirildiği belirtildi.

 • Kara Yollarında Yavaş Gidilmesi Gerekiyor
  22 Ara Kara Yollarında Yavaş Gidilmesi Gerekiyor

  Kara yollarında yapılan yapım, bakım ve onarım çalışmaları nedeniyle birçok kesimde yavaş gidilmesi ve trafik işaretlerine uyulması gerekiyor. Özellikle TEM Otoyolu, İzmir-Aydın Otoyolu, Ankara-Kırıkkale yolunda çalışmalar sebebiyle ulaşım kontrollü gerçekleştiriliyor. Diğer yollarda da bakım ve onarım çalışmaları nedeniyle trafik akışı etkileniyor.

 • Kara Yollarında Yavaş Gidilmesi Gerekiyor
  20 Ara Kara Yollarında Yavaş Gidilmesi Gerekiyor

  Kara yollarında yapılan bakım ve onarım çalışmaları nedeniyle birçok kesimde yavaş gidilmesi ve trafik işaretlerine uyulması gerekiyor. TEM Otoyolu'nda Kurtköy gişeleri kapatıldı, Anadolu Otoyolu'nda trafiğe kapatılan bölümde kontrollü ulaşım sağlanıyor. İzmir-Aydın Otoyolu'nda İzmir-Aydın istikameti trafiğe kapatıldı, Kırklareli-Saray yolunda yapım çalışmaları devam ediyor. Diğer yollarda da çeşitli nedenlerle kontrollü ulaşım sağlanıyor.

 • Yol Çalışmaları Nedeniyle Trafik Düzenlemeleri
  16 Ara Yol Çalışmaları Nedeniyle Trafik Düzenlemeleri

  Kara yollarında yapılan yapım, bakım ve onarım çalışmaları sebebiyle birçok kesimde trafik düzenlemeleri yapılmaktadır. Sürücülerin trafik işaret ve işaretçilerine uymaları önemlidir.

 • Kara Yollarında Yavaş Gidilmesi ve Trafik İşaretlerine Uyulması Gerekiyor
  14 Ara Kara Yollarında Yavaş Gidilmesi ve Trafik İşaretlerine Uyulması Gerekiyor

  Kara yollarında yapılan bakım ve onarım çalışmaları nedeniyle birçok kesimde yavaş gidilmesi ve trafik işaretlerine uyulması gerekmektedir. Özellikle Gebze-Orhangazi-İzmir Otoyolu, Anadolu Otoyolu, İzmir-Aydın Otoyolu, Kızılcahamam-Kahramankazan-Ankara yolunda çalışmalar nedeniyle trafiğe kapatılan bölümler bulunmaktadır. Sürücülerin bu bölgelerde dikkatli olmaları ve trafik kurallarına uymaları önemlidir.

 • Sıdıka Çelik'in sır dolu ölümü
  12 Ara Sıdıka Çelik'in sır dolu ölümü

  Müge Anlı, evinde başından silahla vurulmuş halde bulunan 3 çocuk annesi Sıdıka Çelik'in ölümünü gündeme taşıdı. İddialara göre, Sıdıka Çelik'in kocası ve sevgilisi tarafından darbedildiği ve öldürüldüğü iddia ediliyor.

 • Konya'da eski nişanlısının yüzüne kimyasal sıvı atan sanığa 15 yıl hapis cezası
  04 Ara Konya'da eski nişanlısının yüzüne kimyasal sıvı atan sanığa 15 yıl hapis cezası

  Konya'nın Çumra ilçesinde su sayacına bakma bahanesiyle kapıyı açtırdığı eski nişanlısının yüzüne yanıcı kimyasal sıvı atıp kaçtığı gerekçesiyle yargılanan sanığa 15 yıl hapis cezası verildi. Sanığın eylemi 'canavarca hisle ve eziyet çektirmek için yapılmış bir eylem' olarak nitelendirildi.

 • Konya'da kimyasal madde saldırısında 15 yıl hapis cezası
  04 Ara Konya'da kimyasal madde saldırısında 15 yıl hapis cezası

  Konya'da eski nişanlısının yüzüne ve vücuduna kimyasal madde atan Sabit Türk, 15 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Kararda, suçun 'canavarca hisle ve eziyet çektirmek için yapılmış' bir eylem olduğu ve cezada indirim yapılmadığı belirtildi.

 • Kara Yollarında Yavaş Gidilmesi ve Trafik İşaretlerine Uyulması Gerekiyor
  01 Ara Kara Yollarında Yavaş Gidilmesi ve Trafik İşaretlerine Uyulması Gerekiyor

  Kara yollarında yapılan bakım ve onarım çalışmaları nedeniyle birçok kesimde yavaş gidilmesi ve trafik işaretlerine uyulması gerekmektedir. TEM Otoyolu, Anadolu Otoyolu, TAG Otoyolu ve diğer birçok yol kesiminde ulaşım kontrollü olarak sağlanmaktadır.

 • Konya Robofest Robot Yarışması başladı
  29 Kas Konya Robofest Robot Yarışması başladı

  Konya Robofest Robot Yarışması başladı Konya'nın merkez Karatay İlçe Belediyesi ve Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle organize edilen "Konya Robofest Robot Yarışması" başladı.

 • Konya'da otomobil ile kamyon çarpıştı: 2 ölü, 1 yaralı
  28 Kas Konya'da otomobil ile kamyon çarpıştı: 2 ölü, 1 yaralı

  Konya'nın Ilgın ilçesinde meydana gelen trafik kazasında, otomobil ile kamyon çarpıştı. Kazada 2 kişi hayatını kaybederken, 1 kişi yaralandı. Olay yerine polis, itfaiye ve sağlık ekipleri sevk edildi. Yaralı sürücü hastaneye kaldırılırken, hayatını kaybedenlerin cenazeleri morga gönderildi.

 • Kara Yollarında Yavaş Gidilmesi ve Trafik İşaretlerine Uyulması Gerekiyor
  27 Kas Kara Yollarında Yavaş Gidilmesi ve Trafik İşaretlerine Uyulması Gerekiyor

  Kara yollarında yapılan bakım ve onarım çalışmaları nedeniyle birçok kesimde trafik akışı değişiklik göstermektedir. TEM Otoyolu, Kızılcahamam-Kahramankazan-Ankara yol, Bursa-İnegöl-Bozüyük yol, TAG Otoyolu, Trabzon-Gümüşhane yol, Muğla-Denizli yol, Konya-Afyonkarahisar yol, Elazığ-Malatya yol, Kastamonu-Tosya yol ve Niğde-Pozantı Otoyolu'nda yapılan çalışmalar sebebiyle sürücülerin yavaş gitmeleri ve trafik işaretlerine uymaları önem taşımaktadır.

 • Başkan Altay: 'Şehrimize hizmet etmekten gurur duyuyoruz'
  16 Kas Başkan Altay: "Şehrimize hizmet etmekten gurur duyuyoruz"

  Konya Büyükşehir Belediyesi, Konya Ovası Projesi (KOP) Kalkınma İdaresi ile Ilgın Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Ilgın Kültür Merkezi düzenlenen törenle açıldı.

 • İstanbul'da elektrik kesintisi! 22 ilçe karanlığa gömülecek
  16 Kas İstanbul'da elektrik kesintisi! 22 ilçe karanlığa gömülecek

  İstanbul'un birçok ilçesi bugün çeşitli saat aralıklarında karanlığa gömülecek. BEDAŞ, megakentte 22 ilçede elektrik kesintisi yapacağını duyurdu. İşte mahalle mahalle, sokak sokak elektriğin kesileceği yerler.

 • İstanbul'da düzenlenen Erkekler Flöre Dünya Kupası sona erdi
  12 Kas İstanbul'da düzenlenen Erkekler Flöre Dünya Kupası sona erdi

  Başakşehir Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü Tesisleri'nde düzenlenen Erkekler Flöre Dünya Kupası'nda İtalya şampiyon oldu. Japonya ikinci, ABD ise üçüncü oldu. Türk Milli Takımı ise 24. sırada yer aldı.

 • İstanbul'da düzenlenen Eskrim Gençler Flöre Dünya Kupası sona erdi
  05 Kas İstanbul'da düzenlenen Eskrim Gençler Flöre Dünya Kupası sona erdi

  İstanbul'da düzenlenen Eskrim Gençler Flöre Dünya Kupası'nda son gün müsabakaları tamamlandı. Kadınlar kategorisinde İtalya birinci olurken, ABD ikinci ve Fransa üçüncü oldu. Erkekler kategorisinde ise ABD şampiyonluğa ulaştı. Dereceye giren takımlara kupa ve madalyalarını FIE Süpervizörü Novak Perovic, MHK Koordinatörü Ilgın Güçlüer Sürekcigil ve TEF Genel Sekreteri Yılmaz Portakal takdim etti.

 • Adalet Bakanı Yılmaz Tunç: Türkiye'nin güçlü devlet olmasını hazmedemeyenler hiç boş durmamıştır
  03 Kas Adalet Bakanı Yılmaz Tunç: Türkiye'nin güçlü devlet olmasını hazmedemeyenler hiç boş durmamıştır

  Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı'yı ziyaret ederek, teşkilat mensuplarıyla toplantıda bir araya geldi. Bakan Tunç, Türkiye'nin dünyada güçlü devlet olmasını, hakkı, hakkaniyeti savunmasını hazmedemeyenlerin içimizdeki ve dışarıdan kumandalı şebekelerin hiç boş durmadığını belirtti. Ayrıca, Türkiye'nin gelişme ve kalkınma sürecini devam ettireceğini, afet riskine karşı daha dayanıklı şehirler üretme gayreti içinde olduklarını ve Konya'nın yerel seçimlerde zirvede olacağını ifade etti.

 • Ilgın'da Gönüllülere Arama Kurtarma Eğitimi Veriliyor
  03 Kas Ilgın'da Gönüllülere Arama Kurtarma Eğitimi Veriliyor

  Konya'nın Ilgın ilçesindeki 30 kişilik gönüllüye verilen arama kurtarma eğitimi devam ediyor. Ilgın Belediye Başkanı Yalçın Ertaş, gönüllülerin sayısının arttığını ve belediye bünyesine arama kurtarma köpekleri kazandırıldığını belirtti.

 • Konya'da eski nişanlısının üzerine yanıcı madde atan sanığa 15 yıl hapis cezası
  27 Eki Konya'da eski nişanlısının üzerine yanıcı madde atan sanığa 15 yıl hapis cezası

  Konya'nın Çumra ilçesinde, eski nişanlısının üzerine yanıcı kimyasal madde atan sanık, 'kasten öldürme' suçundan 15 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Olayda ağır yanıklarla hastaneye kaldırılan mağdurun tedavisi devam ediyor.

 • CHP Konya İlçe Başkanları, Özgür Özel'i Destekleyecek
  25 Eki CHP Konya İlçe Başkanları, Özgür Özel'i Destekleyecek

  CHP Konya ilçe başkanları, CHP Grup Başkanı ve Genel Başkan Adayı Özgür Özel'i ziyaret ederek; Konya'nın 31 ilçesinden 25'inin, kurultayda Özel'i destekleyeceğini açıkladı. Özel, Konya İl Kongresi'nden sonra Konya'da seçilen bütün delegasyonun değişimin karşısında olduğu gibi haberler yayıldığını ancak bu haberlerin kamuoyunu yanılttığını belirtti. Konya İl Örgütü, CHP'nin 38. Olağan Kurultayı'nda Özgür Özel'i destekleyeceklerini açıkladı.

 • Konya hangi bölgede, ilçeleri neler? Konya plaka kodu nedir? Konya'nın neyi meşhur?
  25 Eki Konya hangi bölgede, ilçeleri neler? Konya plaka kodu nedir? Konya'nın neyi meşhur?

  Türkiye'nin en büyük yüzölçümüne sahip illerinden biri olan Konya'nın hangi bölgede yer aldığı gündemde. Konya'nın meşhur özellikleri, ziyaretçilere unutulmaz deneyimler sunar ve bu güzel ilin önemini vurgular. Peki, Konya hangi bölgede, ilçeleri neler? Konya plaka kodu nedir? Konya'nın neyi meşhur? İşte detaylar...

 • Konya'da trafik kazasında 2 kişi öldü, 2 kişi yaralandı
  10 Eki Konya'da trafik kazasında 2 kişi öldü, 2 kişi yaralandı

  Konya'nın Ilgın ilçesinde meydana gelen trafik kazasında 2 kişi hayatını kaybetti, 2 kişi yaralandı. Kazada, otomobilde bulunan 2 kişi olay yerinde hayatını kaybederken, diğer 2 kişi ise yaralandı.

 • Dünya Buğday Üretiminde 23 Milyon Ton Artış Bekleniyor
  10 Eki Dünya Buğday Üretiminde 23 Milyon Ton Artış Bekleniyor

  Söke Un, ABD'de faaliyet gösteren bir firmanın yüzde 12.65'ini satın aldığını duyurdu. Türkiye'nin en bilinen un markalarından biri olan Söke Un, ABD'nin önde gelen gıda sertifikalarına sahip Rudi's'in yüzde 12,65'ini satın almak üzere anlaşmaya vardı. Söke Un Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Eren Günhan Ulusoy, dünya buğday üretiminde 2022-23 döneminde bir önceki döneme göre 23 milyon ton artış beklediklerini açıkladı. Ayrıca, Söke Un'nun finansal başarıları ve yeni yatırımları hakkında bilgi verildi.

 • Konyalı Çiftçiler, Şeker Pancarı Alım Fiyatına Tepki Gösterdi: 'Seneye Ekim Yapamayız'
  09 Eki Konyalı Çiftçiler, Şeker Pancarı Alım Fiyatına Tepki Gösterdi: "Seneye Ekim Yapamayız"

  Konya'da çiftçiler, yeni belirlenen şeker pancarı alım fiyatı karşısında memnuniyetsizliklerini dile getirdi. Ilgın Şeker Fabrikası önünde bir araya gelen üreticiler, fiyatın en az 2 bin 500 lira olmasını talep etti. Durumun böyle devam etmesi halinde çiftçilik yapamayacaklarını dile getiren üreticiler, "İktidara ve Sayın Cumhurbaşkanımıza buradan söylüyoruz. Çiftçi olarak memnun değiliz. Bu fiyatın en az 2 bin 500 lira olmasını istiyoruz. Bir de şeker poları 16 polardan baz alınmayacak. Bunun kesinlikle 12 polara düşürülmesi lazım. Bu fiyatlarla biz seneye ekim yapamayız" dedi.

 • 45 il diri fay hattı üzerinde! Marmara'da tehlike çanları sadece İstanbul için çalmıyor
  06 Eki 45 il diri fay hattı üzerinde! Marmara'da tehlike çanları sadece İstanbul için çalmıyor

  Maden Tetkik Arama Genel Müdürlüğü diri fay hatları haritasını güncelledi. Aralarında Aydın, Bursa, Düzce, Hatay, Kocaeli, Manisa ve Sakarya'nın da olduğu 45 il diri fayların geçtiği alan üzerinde bulunuyor. Haritayı inceleyen Jeofizik Yüksek Mühendisi Celasun, ''Kuzey Anadolu kırığının Marmara'daki kırılmasını beklediğimiz kısım şu anda öncelikli; ama sadece İstanbul değil Marmara'ya yakın illerin tamamında bu deprem hissedilecek'' ifadelerini kullandı.

 • Konya'da otomobilin tıra çarpması sonucu 4 kişi yaralandı
  21 Eyl Konya'da otomobilin tıra çarpması sonucu 4 kişi yaralandı

  Konya'nın Ilgın ilçesinde meydana gelen trafik kazasında, Mürsel Ata'nın kullandığı otomobil, Mehmet Mezher Bozkurt'un kontrolündeki tıra çarptı. Kazada, sürücü Ata ile otomobilde bulunan 3 kişi yaralandı. Yaralılar, sağlık ekipleri tarafından Ilgın Devlet Hastanesine kaldırıldı ve durumlarının iyi olduğu belirtildi.

 • Ilgın'da eski cezaevi kütüphaneye dönüşüyor
  18 Eyl Ilgın'da eski cezaevi kütüphaneye dönüşüyor

  Konya'nın Ilgın ilçesinde bulunan eski cezaevinin kütüphaneye dönüşüm çalışmaları tamamlanmak üzere. Ilgın Belediye Başkanı Yalçın Ertaş, eski cezaevinin kitap kafe projesi olarak yeniden projelendirildiğini ve bu yapının ilçeye değer katacağını belirtti. 800 metrekare alanda kitap kafe, okuma ve çalışma alanı, sessiz kütüphane, çocuk sinema salonu, çocuk okuma salonu ve yetişkin kütüphane bulunacak olan kütüphane, yakında hizmete açılacak.

 • Afyonkarahisar İl Tarım ve Orman Müdürlüğü'nde görev değişikliği
  15 Eyl Afyonkarahisar İl Tarım ve Orman Müdürlüğü'nde görev değişikliği

  Afyonkarahisar İl Tarım ve Orman Müdürlüğü'nde görev yapan İbrahim Acar Bursa'ya atanırken, Afyonkarahisar'a da Özkan Parlak atandı.

 • 8 yıllık eşini çocuklarının gözü önünde öldüren kocadan kan donduran sözler
  12 Eyl 8 yıllık eşini çocuklarının gözü önünde öldüren kocadan kan donduran sözler

  Konya'da eşi Zeliha Akbulut'u öldüren Hüseyin Akbulut, cinayeti çocuklarının gözü önünde işlediğini itiraf etti. Akbulut, ifadesinde olayın sebebini anlatırken uyuşturucu bağımlısı olduğunu ve eşinin bu yüzden babasının evine döndüğünü belirtti. Olay günü cinayeti nasıl işlediğini de anlatan zanlı, ''Önce bıçakladım, arabadan inip kaçmaya çalışınca da tabancayla başından vurdum'' dedi.

 • Konya'da işlenen kadın cinayeti ile ilgili ailenin soru işaretleri giderilmedi
  06 Eyl Konya'da işlenen kadın cinayeti ile ilgili ailenin soru işaretleri giderilmedi

  Konya'da bir kadının ölümüyle ilgili şüpheler artıyor. Cinayeti işleyen kişinin tek başına olmadığı iddia ediliyor.

 • 3 çocuğunun annesini otomobilde gözünü kırpmadan öldürdü
  02 Eyl 3 çocuğunun annesini otomobilde gözünü kırpmadan öldürdü

  Konya'da 3 çocuk annesi Zeliha Akbulut, otomobilde tartıştığı eşi tarafından öldürüldü. Olay sonrası katil koca, emniyete giderek teslim oldu.

 • Konya Büyükşehir Belediyesi Kadınhanı Raziye Sultan Kervansarayı'nda Restorasyon Çalışmalarına Devam Ediyor
  01 Eyl Konya Büyükşehir Belediyesi Kadınhanı Raziye Sultan Kervansarayı'nda Restorasyon Çalışmalarına Devam Ediyor

  Konya Büyükşehir Belediyesi, Kadınhanı Raziye Sultan Kervansarayı'nda restorasyon çalışmalarına devam ediyor. Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, kültür varlıklarını ortaya çıkarmak ve ihya etmek için çaba sarf ettiklerini belirtti. Restorasyon tamamlandığında kervansaray gençlerin kullanımına sunulacak.

 • Ilgın Belediyesi 5 Yıldızlı Otel İhalesini Tamamladı
  31 Ağu Ilgın Belediyesi 5 Yıldızlı Otel İhalesini Tamamladı

  Ilgın Belediyesi tarafından hazırlanan Kaplıca Master Plan Projesi'nin ilk etabı olan 5 yıldızlı otel yapımı için tüm hazırlıklar tamamlandı ve ihalesi yapıldı. Belediye Başkanı Yalçın Ertaş'ın girişimleri sonucunda Maliye hazinesine ait olan parsel, belediye bünyesine kazandırıldı. Minimum 120 odalı ve 5 yıldızlı otel yapılması şartıyla 18 milyon 325 bin lira bedel karşılığında ihale işlemleri tamamlandı.

 • Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz, Afyonkarahisar'daki 'Zafer Haftası Kutlamaları'nda konuştu Açıklaması
  26 Ağu Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz, Afyonkarahisar'daki "Zafer Haftası Kutlamaları"nda konuştu Açıklaması

  Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, "Çanakkale ruhu, Kurtuluş Savaşı ruhu Türkiye Yüzyılı'nı da inşa edecek ruhtur, o ruh milli birlik ve beraberlik ruhudur.

 • Konya Büyükşehir Belediyesi, Gökçeyurt - Uzundere yolunu hizmete açtı
  25 Ağu Konya Büyükşehir Belediyesi, Gökçeyurt - Uzundere yolunu hizmete açtı

  Konya Büyükşehir Belediyesi, Ilgın ilçesinde Gökçeyurt Mahallesi - Uzundere Mahallesi arasındaki 10 kilometrelik yolda sathi kaplama çalışmasını tamamlayarak yolu hizmete sundu. Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, şehrin merkezinde ve tüm ilçelerinde altyapı ve üstyapı alanlarında gerekli çalışmaları eksiksiz şekilde yürüttüklerini belirtti ve Konya'nın daha güzel yarınlara ulaşması için yoğun gayret gösterdiklerini ifade etti.

 • Marangoz ustası Ahmet Ilgın, Anadolu kültürünü ahşaptan minyatürlerle yaşatıyor
  19 Ağu Marangoz ustası Ahmet Ilgın, Anadolu kültürünü ahşaptan minyatürlerle yaşatıyor

  Kayseri'nin Develi ilçesinde yaşayan marangoz ustası Ahmet Ilgın, sağlık sorunları nedeniyle emekli olduktan sonra boş zamanlarını değerlendirmek için ahşaptan minyatürler yapmaya başladı. Ilgın, Anadolu kültüründe önemli yere sahip olan kağnı, at arabası, düven ve karasaban gibi aletleri el işçiliğiyle yaparak gençlerin tanımasını ve unutmamasını sağlıyor. Ilgın, ahşap işçiliğiyle ürettiği eserleri dükkanında sergiliyor ve Anadolu kültürünü öğretmek amacıyla çaba gösteriyor.

 • Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Hüyük ilçesinde genç çiftin nikahını kıydı
  14 Ağu Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Hüyük ilçesinde genç çiftin nikahını kıydı

  Konya'nın Hüyük ilçesi Belediye Başkanı Mehmet Çiğdem'in oğlunun düğününde, Ali Çiğdem ve Betül Ata çiftinin nikahını Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay kıydı. Nikah şahitliklerini Konya Valisi Vahdettin Özkan, Konya Milletvekili Mustafa Hakan Özer, Vakıflar Genel Müdür Yardımcısı Erol Ökten, AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı, Ilgın Belediye Başkanı Yalçın Ertaş ile Kadınhanı Belediye Başkanı Mehmet Badem yaptı. İl Başkanı Angı, genç çifte evlilik cüzdanını geline verdi. Düğün sonrası davetlilere geleneksel Konya pilavı ikram edildi.

 • CHP Çarşamba İlçe Kongresi'nde İlhan Yürükcü güven tazeledi
  13 Ağu CHP Çarşamba İlçe Kongresi'nde İlhan Yürükcü güven tazeledi

  CHP Çarşamba İlçe Kongresi'nde mevcut başkan İlhan Yürükcü tek liste ile girdiği seçimi kazanarak güven tazeledi. Yürükcü, 133 oy alarak yeniden başkan seçildi. Yeni Yönetim Kurulu ise belirlendi.

 • Konya'da Şap Hastalığı Nedeniyle Hayvan Hareketliliği Yasaklandı
  03 Ağu Konya'da Şap Hastalığı Nedeniyle Hayvan Hareketliliği Yasaklandı

  Konya'nın Hüyük ilçesinde bir hayvanda şap hastalığı görülmesi sebebiyle üç ilçeye bağlı bazı dış mahallelerde hayvan hareketliliği yasaklandı. Hüyük Tarım ve Orman Müdürü Ahmet Tingiş, tedbirlerin alındığını belirterek, vatandaşlardan duyarlılık beklediklerini ifade etti.

 • Konya Hüyük'te Şap Hastalığı Nedeniyle Tedbir Alındı
  03 Ağu Konya Hüyük'te Şap Hastalığı Nedeniyle Tedbir Alındı

  Konya'nın Hüyük ilçesinde bir hayvanda görülen şap hastalığı nedeniyle tedbirler alındı. İlçede bulunan koruma ve gözetim bölgesindeki mahallelerde hayvan hareketliği yasaklandı. İdari ve fenni tedbirler uygulanacak ve vatandaşlardan duyarlılık beklenmektedir.

 • 2023 Haziran Ayı Sıcaklık Raporu
  01 Ağu 2023 Haziran Ayı Sıcaklık Raporu

  Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün yayımladığı rapora göre, 2023 yılı Haziran ayında Türkiye genelinde sıcaklıklar mevsim normallerinin üzerinde seyretti. En düşük sıcaklık Isparta'nın Senirkent ilçesinde 0 derece olarak ölçülürken, en yüksek sıcaklık ise Cizre'de 42.5 derece olarak kaydedildi. Bölgesel olarak incelendiğinde, Marmara ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde sıcaklıklar mevsim normalleri civarında gerçekleşirken, diğer bölgelerde mevsim normallerinin altında veya üzerinde seyretti.

 • Konya'nın Akşehir ilçesinde otomobil devrildi, 4 kişi yaralandı
  29 Tem Konya'nın Akşehir ilçesinde otomobil devrildi, 4 kişi yaralandı

  Konya'nın Akşehir ilçesinde meydana gelen trafik kazasında, devrilen otomobilde bulunan 4 kişi yaralandı. Kazada yaralananlar, ambulanslarla Akşehir Devlet Hastanesine kaldırıldı.

 • Türkiye'de Haziran Ayı Ortalama Sıcaklığı Uzun Yılların Altında Kaldı
  20 Tem Türkiye'de Haziran Ayı Ortalama Sıcaklığı Uzun Yılların Altında Kaldı

  Türkiye'de bu yıl haziran ayı ortalama sıcaklığı, uzun yılların altında kaldı. Manisa Akhisar, Denizli, Muğla, Emirdağ, Ödemiş, Nazilli, Yatağan, Burdur, Beyşehir, Dalaman, Antakya, Dinar, Tefenni, Korkuteli, Elmalı, Mut, Erdemli, Kırşehir, Akşehir, Konya, Yunak, Ilgın, Seydişehir, Ulukışla, Boyabat, Tunceli, Divriği, Baskil çevrelerinde mevsim normallerinin altında, diğer bölgelerde ise mevsim normalleri civarında gerçekleşti. En düşük sıcaklık Isparta Senirkent'te 0 derece, en yüksek sıcaklık ise Şırnak'ın Cizre ilçesinde 42,5 derece olarak ölçüldü.

 • Ilgın Belediyesi tarafından faaliyete geçirilen ekmek fırınında 200 gram ekmek 3,25 TL'den satılıyor
  12 Tem Ilgın Belediyesi tarafından faaliyete geçirilen ekmek fırınında 200 gram ekmek 3,25 TL'den satılıyor

  Konya'nın Ilgın ilçesinde Ilgın Belediyesi tarafından kurulan modern ve hijyenik ekmek fırını, saatte 800 ekmek üretebiliyor. Günlük 6 bin ekmek üretimi yapılan fırına ilçe sakinleri yoğun ilgi gösteriyor. Ilgın Belediye Başkanı Yalçın Ertaş, ilçe halkının ihtiyaçlarını karşılamak için en iyi hizmeti en hızlı şekilde sunma çabası içinde olduklarını belirtti. Başkan Ertaş, 200 gram ekmeği 3,25 TL fiyatla vatandaşların sofrasına sunarak lezzet ve fiyat konusunda olumlu geri dönüşler aldıklarını ifade etti.

 • Düzce'de sel felaketinde evleri yıkılan kardeşler kurtuldu
  11 Tem Düzce'de sel felaketinde evleri yıkılan kardeşler kurtuldu

  Düzce'de sağanak yağışın ardından meydana gelen selde, Yığılca ilçesinde evleri yıkılan ağabey kardeş, yetkililerin uyarılarını dikkate almaları sonucu sel sularına kapılmaktan ve yıkıntı altında kalmaktan kurtuldu. Sel sularına teslim olarak yıkılan betonarme evde can kaybı yaşanmazken, atölye ve iki dairede bulunan eşyalar akıntıya kapıldı. Evin enkazını kaldırma çalışmaları ise devam ediyor.

 • Konya'da eski nişanlısının yüzüne kimyasal sıvı atan sanığın yargılanması devam ediyor
  04 Tem Konya'da eski nişanlısının yüzüne kimyasal sıvı atan sanığın yargılanması devam ediyor

  Konya'nın Çumra ilçesinde su saatine bakma bahanesiyle kapıyı açtırdığı eski nişanlısının yüzüne yanıcı kimyasal sıvı atıp kaçtığı iddia edilen sanığın yargılanmasına devam edildi. Sanık avukatı, Adli Tıp Kurumu'ndan rapor talep ederek müvekkilinin tahliyesini istedi. Mahkeme heyeti, Adli Tıp Kurumu'ndan rapor talep ederek duruşmayı erteledi.

 • İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından Buca'da kurulan Fırat Yaşayan Parkı büyük ilgi görüyor
  28 Haz İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından Buca'da kurulan Fırat Yaşayan Parkı büyük ilgi görüyor

  İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen Fırat Yaşayan Parkı, Buca ilçesinde kentlilerin doğayla bütünleşmesi için önemli bir buluşma mekanı haline geldi. Parkta yürüyüş rotaları, çay bahçesi, dinlenme ve oyun alanları gibi birçok özellik bulunuyor. Kadın kooperatiflerinin ürünlerinin satıldığı kafeterya da parkın önemli bir parçası. Parkın mahalle sakinleri tarafından sahiplenildiği ve korunduğu belirtiliyor. Ayrıca, parkın yapımında İzDoğa ve İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin diğer birimleri görev aldı.

 • Konya'da 'Güvenli Okul Yolları Projesi' ile öğrenciler bisikletle okullarına güvenle gidiyor
  12 Haz Konya'da 'Güvenli Okul Yolları Projesi' ile öğrenciler bisikletle okullarına güvenle gidiyor

  Konya Büyükşehir Belediyesi, 'Güvenli Okul Yolları Projesi' ile çocukların bisikletle okula gidiş yollarını güvenli hale getirmek ve bisiklet konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla başlattığı proje kapsamında öğrenciler, motosikletli Konya Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi personelleri eşliğinde okullarına bisikletle ulaşım sağladı. Proje kapsamında öğrencilere ayrıca reflektörlü yelek ve kask hediye edildi. Konya Bisiklet Master Planı kapsamında yürütülen projenin sadece şehir merkezinde değil belirlenen ilçelerdeki okullarda da hayata geçirildiği belirtildi.

 • Konya'da sağanak yağış sele neden oldu
  05 Haz Konya'da sağanak yağış sele neden oldu

  Konya'nın Ereğli, Ilgın ve Çumra ilçelerinde etkili olan sağanak yağış sele neden oldu. Selin etkisiyle birçok ev, tarım arazisi ve ahır zarar gördü. Kızılay ve belediye ekipleri zarar gören bölgelerde yardım çalışmalarına başladı.

 • Konya'da Ahır Yangınında 8 Büyükbaş Hayvan Telef Oldu
  18 May Konya'da Ahır Yangınında 8 Büyükbaş Hayvan Telef Oldu

  Konya'nın Ilgın ilçesinde bir ahırda çıkan yangında 8 büyükbaş hayvan telef oldu. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

 • Karatay Belediyesi Arama Kurtarma Ekibi Kurdu
  16 May Karatay Belediyesi Arama Kurtarma Ekibi Kurdu

  Konya'nın Karatay ilçe belediyesi, deprem ve diğer afet durumlarına karşı hazırlıklı olmak için gönüllü personellerden oluşan arama kurtarma ekibi kurdu. 60 kişilik ekip, teorik ve uygulamalı saha eğitimleri aldı ve her türlü göreve hazır hale geldi.

 • Kendini jandarma olarak tanıtan dolandırıcı tutuklandı
  01 May Kendini jandarma olarak tanıtan dolandırıcı tutuklandı

  Konya'nın Seydişehir ilçesinde yaşlı bir çiftin para ve altın ziynet eşyalarını dolandıran şüpheli, jandarma ekiplerince yakalandı ve tutuklandı.

 • Kuşadası'nda 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Coşkuyla Kutlandı
  23 Nis Kuşadası'nda 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Coşkuyla Kutlandı

  Kuşadası'nda 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkuyla kutlandı. Sabah Atatürk büstüne çelenk sunulmasıyla başlayan programda öğrencilerin Özer Türk Stadında sergiledikleri birbirinden renkli gösteriler büyük beğeni aldı.

 • Kuşadası'nda 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlamaları
  23 Nis Kuşadası'nda 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlamaları

  Kuşadası'nda 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkuyla kutlandı. Öğrencilerin Özer Türk Stadı'nda sergiledikleri gösteriler büyük beğeni topladı. Belediye Başkanı makamını küçük bir öğrenciye devretti.

 • Başkan Altay: 'Büyük ve güçlü bir Türkiye için gece gündüz çalışıyoruz'
  19 Nis Başkan Altay: "Büyük ve güçlü bir Türkiye için gece gündüz çalışıyoruz"

  Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Ilgın'da esnafla bir araya gelerek Büyükşehir Belediyesinin ilçeye kazandırdığı Tarım ve Orman Müdürlüğü Hizmet Binasının açılışını yaptı.

 • ÇEKİCİ, TRAKTÖRLE ÇARPIŞTI; 1 YARALI
  18 Nis ÇEKİCİ, TRAKTÖRLE ÇARPIŞTI; 1 YARALI

  KONYA'nın Ilgın ilçesinde traktörle çarpışan çekicinin sürücüsü Mustafa Gök yaralandı.

 • Konya'da eski nişanlısının yüzüne kimyasal sıvı atarak yaralayan sanığın yargılanması sürdü
  13 Nis Konya'da eski nişanlısının yüzüne kimyasal sıvı atarak yaralayan sanığın yargılanması sürdü

  Konya'nın Çumra ilçesinde su saatine bakma bahanesiyle kapıyı açtırdığı eski nişanlısının yüzüne yanıcı kimyasal sıvı atıp kaçan sanığın yargılanmasına devam edildi.

 • Konya'da eski nişanlısının yüzüne kimyasal sıvı atarak yaralayan sanığın yargılanması sürdü
  13 Nis Konya'da eski nişanlısının yüzüne kimyasal sıvı atarak yaralayan sanığın yargılanması sürdü

  Konya'nın Çumra ilçesinde su saatine bakma bahanesiyle kapıyı açtırdığı eski nişanlısının yüzüne yanıcı kimyasal sıvı atıp kaçan sanığın yargılanmasına devam edildi.

 • Akşehir'de Şehitleri Anma Günü etkinlikleri
  18 Mar Akşehir'de Şehitleri Anma Günü etkinlikleri

  Konya'nın Akşehir ilçesinde, 18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Zaferi'nin 108. Yıl dönümünde şehitler törenle anıldı.

 • Kentsel dönüşümle 3 milyon 300 bin konut depreme dayanıklı hale getirildi
  16 Mar Kentsel dönüşümle 3 milyon 300 bin konut depreme dayanıklı hale getirildi

  Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığınca, son 20 yılda kentsel dönüşüm uygulamaları kapsamında ülke genelinde 3 milyon 300 bin konutun dönüşümü gerçekleştirildi.

 • Araba çalıp gittikleri hamamda peştamalla yakalandılar
  15 Mar Araba çalıp gittikleri hamamda peştamalla yakalandılar

  Araba çalıp gittikleri hamamda peştamalla yakalandılarKONYA Konya'da park halindeki otomobili çalan 3 şüpheli, sanayide aracın kontağını yaptırdıktan sonra Ilgın ilçesine hamama gitti.

 • Eski Bakan Vefa Tanır, Konya'da son yolculuğa uğurlandı
  14 Mar Eski Bakan Vefa Tanır, Konya'da son yolculuğa uğurlandı

  Hayatını kaybeden eski bakanlardan Vefa Tanır, memleketi Konya'nın Ilgın ilçesinde son yolculuğuna uğurlandı.

 • ESKİ BAKAN TANIR, ILGIN'DA TOPRAĞA VERİLDİ
  13 Mar ESKİ BAKAN TANIR, ILGIN'DA TOPRAĞA VERİLDİ

  Eski bakan Tanır için TBMM'de cenaze töreni (2)Eski bakan Vefa Tanır'ın cenazesi, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde (TBMM) düzenlenen törenin ardından memleketi Konya'nın Ilgın ilçesine getirildi.

 • Eski Bakan Vefa Tanır, Konya'da son yolculuğa uğurlandı
  13 Mar Eski Bakan Vefa Tanır, Konya'da son yolculuğa uğurlandı

  Eski Bakan Vefa Tanır, Konya'da son yolculuğa uğurlandı Hayatını kaybeden eski bakanlardan Vefa Tanır, memleketi Konya'nın Ilgın ilçesinde son yolculuğuna uğurlandı.

 • Kemal Kılıçdaroğlu, Eski Bakan Vefa Tanır İçin TBMM'de Düzenlenen Cenaze Törenine Katıldı
  13 Mar Kemal Kılıçdaroğlu, Eski Bakan Vefa Tanır İçin TBMM'de Düzenlenen Cenaze Törenine Katıldı

  CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, uzun dönemler milletvekilliği ve çeşitli hükümetlerde bakanlık yapmış olan Vefa Tanır (96) için TBMM’de düzenlenen cenaze törenine katıldı.

 • Eski bakanlardan Vefa Tanır için TBMM'de cenaze töreni düzenlendi
  13 Mar Eski bakanlardan Vefa Tanır için TBMM'de cenaze töreni düzenlendi

  Hayatını kaybeden eski bakanlardan Vefa Tanır için TBMM'de cenaze töreni düzenlendi.

Advertisement