Samsun'da fındık rekolte çalışması yapılıyor - Son Dakika

Samsun'da fındık rekolte çalışması yapılıyor

06.07.2022 20:15
Samsun'da fındık rekolte çalışması yapılıyor

Samsun'da fındık rekolte çalışmaları yürütülüyor.

Samsun'da fındık rekolte çalışmaları yürütülüyor.

Tarım ve Orman İl Müdürü İbrahim Sağlam, Çarşamba ilçesi Kocakavak Mahallesi'nde gerçekleştirilen rekolte çalışmasına katıldı.

Çalışmaların 22 Haziran'da başladığını, 7 Temmuz'da da tamamlanacağını belirten Sağlam, "Gidilen bahçelerinde önceki senelerde fındık sayımı yapılan ocaklarda seçilen dallarda fındık sayımını 16 kurum ile bizim çalışanlarımız tamamlıyor. Yapılan sayımın sonucunu Bakanlığımıza göndereceğiz. Bakanlığımız tarafından tahmini rekolte ayın 18'inden sonra açıklanacak. Sezonun tüm üreticilerimize hayırlı ve bol bereketli olmasını temenni ediyorum." dedi.

Çarşamba Ziraat Odası Başkanı Muammer Aydemir ise tarım danışmanlarının katıldığı rekolte çalışmalarında üç farklı fındık ocağından seçilen dallarda rekolte sayımı yapıldığını dile getirerek, yüksek, orta ve alçak kesimlerdeki sayımlar neticesinde Tarım ve Orman Bakanlığının rekolte açıklamasını gerçekleştireceğini kaydetti.

YORUMLAR
500
Kaza geçiren anne, kıyafeti tutuşarak yanan oğlunun yanına koştu Kaza geçiren anne, kıyafeti tutuşarak yanan oğlunun yanına koştu Samsun'da silahlı saldırı: 2 yaralı Samsun'da silahlı saldırı: 2 yaralı 4'üncü kattan düşen genç kadın hayatını kaybetti 4'üncü kattan düşen genç kadın hayatını kaybetti
Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Samsun'da fındık rekolte çalışması yapılıyor - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement