Sani Şener Deik Türk-Fransız İş Konseyi Başkanı Seçildi - Son Dakika

Sani Şener Deik Türk-Fransız İş Konseyi Başkanı Seçildi

13.11.2012 15:07
Sani Şener Deik Türk-Fransız İş Konseyi Başkanı Seçildi, System.String[]

TAV Havalimanları İcra Kurulu Başkanı Sani Şener, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Türk-Fransız İş Konseyi Başkanlığı'na seçildi.

TAV Havalimanları İcra Kurulu Başkanı Sani Şener, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Türk-Fransız İş Konseyi Başkanlığı'na seçildi. Şener, iki yıllığına seçildiği görevde iki ülke arasındaki ticari ve ekonomik ilişkilerin gelişmesi için çalışacak.

Havalimanı işletmeciliği alanında Türkiye'nin dünyadaki lider markası TAV Havalimanları'nın İcra Kurulu Başkanı Sani Şener, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Türk-Fransız İş Konseyi Başkanlığı'na seçildi.

TAV Havalimanları İcra Kurulu Başkanı Sani Şener,

DEİK'in önemli bir rol üstlendiğini belirterek, "Türk özel sektörünün küresel piyasada hak ettiği konuma ulaşması için çalışan DEİK önemli bir misyon üstleniyor. Kurulla yaşıt olan Türk-Fransız İş Konseyi, iki ülke arasında ticari ve ekonomik ilişkilerin gelişmesine ciddi katkı sunmuştur. Biz de tüm konsey üyelerimizle birlikte ülkemizi en iyi şekilde temsil etmek için çalışacağız. Aynı zamanda en büyük hedefimiz, iki ülke arasındaki ticaret ve yatırım hacmini artırmaya destek olmak" dedi.

Türkiye ile Fransa arasındaki ilişkilerin büyüdüğünü ifade eden Sani Şener, "Verilere baktığımızda iki ülke arasındaki ekonomik ilişkilerin özellikle 2000'li yıllarda hızla ilerlediğini, Türkiye'nin Fransa'dan ciddi yatırım çekmeyi başardığını görüyoruz. Türkiye'ye doğrudan yatırım girişlerinde de Fransa ön sıralarda yer almaktadır. Türkiye'den Fransa'ya ihracata baktığımızda da, özellikle otomotiv ve tekstil sektörlerinin öne çıktığını görüyoruz. Türkiye'yle Fransa arasında 2011'de 16 milyar dolar olarak gerçekleşen dış ticaret hacminin daha da büyümesini umuyoruz" diye konuştu.

TAV Havalimanları İcra Kurulu Başkanı Sani Şener,

sözlerini şöyle sürdürdü; "2012'de gerçekleşen seçimin ardından Fransa Cumhurbaşkanlığı'na seçilen François Hollande'la birlikte iki ülke arasındaki siyasi ilişkilerin de tarihsel rotasında güçlü bir şekilde ilerleyeceğini düşünüyorum. Özellikle Türkiye'nin AB üyelik müzakerelerinin ilerlemesi konusunda Fransa'nın tavrının müspet bir şekilde gelişmesi beklenebilir. DEİK Türk-Fransız İş Konseyi olarak çalışmalarımızın bu yöndeki gelişmelere de katkı sunmasını umuyorum."

1987'de kurulan DEİK Türk-Fransız İş Konseyi'nin yeni dönemdeki Yürütme Kurulu şu isimlerden oluştu; "Sani Şener- TAV Havalimanları, Sönmez Köksal- Profilo Holding, Zeynel Abidin Erdem - Erdem Holding, Yılmaz Argüden - Arge A.Ş., Şerif Egeli- Egeli Dış Ticaret, Mustafa Fethi Gürbüz - Serenas Turizm, Çağatay Özdoğru - Esas Holding, Zeynep Necipoğlu- Altavia, Müfit Ataseven- H. Bayraktar Holding, Yılmaz Çakır - Ara Ltd., Davut Ökütçü - Ram, Didem Engin - Renova, Fahri Gökyayla - Diplomat, Batu Çetin- Societe Generale, Murat Peksavaş - Koç Holding, Mehmet Alp Sunar - Sunar İnşaat Makine, Ahmet Fak - GaGe Otomotiv, Ertuğrul Işıksoy - ESBAŞ, Halil Tokel - THY Teknik A.Ş." - İSTANBUL

Sani Şener Deik Türk-Fransız İş Konseyi Başkanı Seçildi

- Kaynak: İHA

Son Dakika Ekonomi Sani Şener Deik Türk-Fransız İş Konseyi Başkanı Seçildi - Son Dakika Ekonomi

YORUMLAR

Son Dakika

FETÖ iddiası sonrası İYİ Partili Ümit Özdağ'ın ihracı için ilk adım atıldı Galatasaray, evinde ilk kez Alanyaspor'a yenildi Sağlık Bakanlığı, çelişki sonrası koronavirüs tablosunu değiştirdi! Yeni hasta sayısı 2 bini aştı Meteoroloji, 57 ile sağanak yağış uyarısında bulundu "Türk burgeri değil Yunan burgeri satacağız" diyen Suudi şirket, Türkiye'de sektör lideri çıktı SİHA'lara direnemeyen Ermenistan'dan PKK taktiği! Hedef şaşırtmak için mevzilere cansız manken yerleştirdiler İmamoğlu'nun 2020 diye paylaştığı fotoğraf 2014 yılına ait çıktı Koronavirüs sonrası nüfusu iki kat artan Muğla'da arazi fiyatları dörde katlandı