HDP'li vekiller, Pençe-Kılıç Harekatı'nı protesto etmek için gittikleri Suruç'a alınmadı! Bekleyiş sürerken gerginlik tırmandı - Son Dakika

HDP'li vekiller, Pençe-Kılıç Harekatı'nı protesto etmek için gittikleri Suruç'a alınmadı! Bekleyiş sürerken gerginlik tırmandı

23.11.2022 15:47

TSK'nın Suriye ve Irak'ın kuzeyine düzenlediği Pençe-Kılıç Harekatı'nı basın açıklaması yaparak protesto etmek isteyen HDP'li milletvekillerinden oluşan grup, Şanlıurfa'nın Suruç ilçesine alınmadı. HDP'li milletvekillerine Şanlıurfa Valiliği'nce alınan 15 günlük yasak gerekçe olarak sunuldu. Yolda bekleyişleri devam eden milletvekilleri, dron ile üzerlerinde çekim yapılmasına tepki gösterirken, ellerindeki su şişesiyle dronu uzaklaştırmaya çalıştılar.

HDP Şanlıurfa milletvekilleri Ayşe Sürücü ve Ömer Öcalan ile partililerin bulunduğu bir grup, Suruç ilçesinin Suriye sınırında Türk Silahlı Kuvvetleri'nce Irak ve Suriye'nin kuzeyindeki terör hedeflerine yönelik düzenlenen Pençe Kılıç Harekatı'nı protesto etmek istedi.

Pençe-Kılıç Harekatı'nı protesto etmek isteyen HDP'li vekiller Suruç'a alınmadı! Gerginlik had safhaya çıktı

15 GÜNLÜK YASAK GEREKÇE GÖSTERİLDİ

Suruç ve sınıra ulaşımın sağlandığı bölgelerde zırhlı araçlarla önlem alan jandarma ekipleri, HDP'li grubu durdurdu. İlçeye girmek isteyen gruba Şanlıurfa Valiliği'nce kent merkezi ve ilçelerinde 15 günlük basın açıklaması, miting, yürüyüş yapılmamasına yönelik yasaklama kararı aktarıldı.

Pençe-Kılıç Harekatı'nı protesto etmek isteyen HDP'li vekiller Suruç'a alınmadı! Gerginlik had safhaya çıktı

GRUBUN ÇEVRESİ BARİKATLARLA ÇEVRİLDİ

Alınan yoğun güvenlik önlemine ve ilçeye girişlerine izin verilmemesine HDP'liler tepki gösterdi. Jandarmanın geçişe izin vermemesi üzerine grubun çevresi barikatlarla çevrildi. Grubun yolda bekleyişi devam ediyor.

Pençe-Kılıç Harekatı'nı protesto etmek isteyen HDP'li vekiller Suruç'a alınmadı! Gerginlik had safhaya çıktı

DRONA SU ŞİŞESİ ATTI

Yolda bekleyişleri süren milletvekilleri, dron ile üzerlerinde çekim yapılmasına tepki gösterdi. HDP Milletvekilli Ömer Öcalan elindeki su şişesiyle dronu uzaklaştırmak istedi. Gelen tepkiler üzerine dronlar uzak mesafeden görüntü almaya devam etti.

Pençe-Kılıç Harekatı'nı protesto etmek isteyen HDP'li vekiller Suruç'a alınmadı! Gerginlik had safhaya çıktı
Kaynak: DHA
YORUMLAR (4)
Tüm yorumlar için tıklayınız
500
Türk polisinden Avrupa'ya insanlık dersi Türk polisinden Avrupa'ya insanlık dersi 2023 Yılı Bütçesi TBMM Genel Kurulunda - HDP Eş Genel Başkanı Sancar 2023 Yılı Bütçesi TBMM Genel Kurulunda - HDP Eş Genel Başkanı Sancar MİT'ten terör örgütü PKK/YPG'ye bir darbe daha! Ayn İsa eyaleti sorumlusu 'Mizgin Kobani' kod adlı Siham Mislih etkisiz hale getirildi MİT'ten terör örgütü PKK/YPG'ye bir darbe daha! Ayn İsa eyaleti sorumlusu 'Mizgin Kobani' kod adlı Siham Mislih etkisiz hale getirildi

Son Dakika Güncel HDP'li vekiller, Pençe-Kılıç Harekatı'nı protesto etmek için gittikleri Suruç'a alınmadı! Bekleyiş sürerken gerginlik tırmandı - Son Dakika

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement