Şanlıurfa'da 'İsot Festivali' Başladı (2) - Son Dakika

Şanlıurfa'da 'İsot Festivali' Başladı (2)

07.10.2017 19:38
Şanlıurfa'da 'İsot Festivali' Başladı (2), System.String[]

ACILI YEMEKLER YARIŞTIŞanlıurfa Büyükşehir Belediyesi'nin ev sahipliğinde düzenlenen İsot Festivali kapsamında acı kırmızı isotla yapılan yöresel yemekler yarıştı.

ACILI YEMEKLER YARIŞTI

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi'nin ev sahipliğinde düzenlenen İsot Festivali kapsamında acı kırmızı isotla yapılan yöresel yemekler yarıştı. Cumhuriyet Tesisleri'ndeki yarışmaya katılan kadınlar, yapılan 37 çeşit yemeği sofralara koydu. Yarışmanın ardından hazırlanan yemekler davetlilere ikram edildi.

İSOTLAR YARIŞTI

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından 'Acının en tatlısı' sloganıyla düzenlenen yarışmada ise en acı ve en lezzetli pul biber seçildi. İlginç isimlerin konulduğu yarışmada acı biberin tadına bakan jüri üyeleri, dereceye giren kişilerin belirlemesi için oylamaya geçti. Geleneksel Mutfak Müzesi'ndeki düzenlenen yarışmaya 199 kişi katıldı. Yarışmacılar evlerinde hazırladıkları biberleri; 'Kör oldum', 'Haho', 'Zıkkım', 'Yandım', 'Acı tatlım', 'Ağlatırım', 'Ataş düştü' ve 'Karabela' gibi rumuzlarla isimlendirdi. Renkli görüntülerin ortaya çıktığı yarışmaya katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, kent ile bütünleşen isot yarışmasına katılanlara teşekkür etti, dereceye girenlerin isimlerinin düzenlenecek törenle açıklayacağını söyledi.

Şanlıurfa'da 'İsot Festivali' Başladı (2)
Şanlıurfa'da 'İsot Festivali' Başladı (2)
Şanlıurfa'da 'İsot Festivali' Başladı (2)
Şanlıurfa'da 'İsot Festivali' Başladı (2)
Şanlıurfa'da 'İsot Festivali' Başladı (2)

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Şanlıurfa'da 'İsot Festivali' Başladı (2) - Son Dakika


Son Dakika

Khabib Nurmagomedov, Justin Gaethje'yi mağlup ederek profesyonel dövüş hayatını sonlandırdı Kick boksun Türkiye'deki öncülerinden Tarık Solak vefat etti Kaya Çilingiroğlu, maske işini bu defa abarttı! Taktığı kaskla yine gündem oldu Son Dakika: Fransa, Erdoğan'ın Macron hakkındaki sözlerinin ardından Ankara Büyükelçisini geri çağırdı 17 yaşındaki genç, dut ağacına bağladığı iple kendini astı Azerbaycan tarafından etkisiz hale getirilen İHA'da PKK şüphesi Kuveyt ve Katar'da Hazreti Muhammed'e saygısızlık yapan Fransa'nın ürünlerine boykot TRT'den, Erdoğan'ın konuşması sırasında ekranda çıkan anlamsız harflerle ilgili açıklama