Sarayönü'nde 1100 Fidan Toprakla Buluşturuldu - Son Dakika

Sarayönü'nde 1100 Fidan Toprakla Buluşturuldu

22.04.2014 12:19
Sarayönü'nde 1100 Fidan Toprakla Buluşturuldu, System.String[]

Sarayönü'nün Başhüyük Mahallesi'nde 1100 fidan dikimi gerçekleştirildi.

Sarayönü'nün Başhüyük Mahallesi'nde  1100 fidan dikimi gerçekleştirildi.

Başhüyüklü Ergün Mirza ve Ali Rıza Malkondu öncülüğünde başlatılan ve mahallelilerin katkıları ile uzun süredir devam eden ağaç dikim kampanyasına bir yenisi daha eklendi.

Gerçekleştirilen organizasyonla Başhüyük'te 1100 ağaç dikimi gerçekleştirildi. Konya'da ikamet eden Başhüyüklülerin de yoğun ilgi gösterdiği ağaç dikimi organizasyonuna Sarayönü Belediye Başkanı Nafiz Solak ve bazı belediye meclis üyeleri, Başhüyük Mahallesi Muhtarı Suat Malkondu, Karaçay Malkar Derneği üyeleri katıldı.

Organizasyon hakkında bilgi veren Başhüyük Mahallesi Muhtarı Suat Malkondu, yaklaşık 2 yıldır yoğun bir şekilde devam eden ağaçlandırma çalışmalarına bir yenisi daha eklendiğini belirtti.

Göçmenler Mevkii'ne dikilen 1100 fidan ile Başhüyük Mahallesi'nin daha da yeşilleneceğini ifade eden Malkondu, şunları kaydetti:

"Ergün Mirza ve Ali Rıza Malkondu öncülüğünde başlatılan ve 160 hemşehrimizin katkıları ile devam eden organizasyon neticesinde şimdiye kadar 6 bin 500 fidan dikildi. Etrafı tel örgü ile çevrildi. Bundan sonra da hemşehrilerimizin bu projeye destek olmalarını istiyoruz. Katkı sağlamak isteyenler derneğimiz ile bağlantı kurup hesap numaralarını alabilirler. Şimdiye kadar ki katkılarından dolayı Sarayönü Kaymakamı Harun Yücel'e, Büyükşehir Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğüne, Konya Şeker'e ve Başhüyüklü hemşehrilerimize teşekkür ederim." - Konya

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Sarayönü'nde 1100 Fidan Toprakla Buluşturuldu - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

MasterChef Türkiye'de haftanın ilk eleme adayı seçildi Şişli'de ünlü bir otelin camından düşen kadın yaralandı Merkez Bankası'ndan zorunlu karşılık kararı! Oranlar değişti Moderna ve Pfizer'in geliştirdiği aşıların yan etkileri belli oldu Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, koronavirüs hastalarını uyardı: Önerilen ilaçlar mutlaka kullanılmalı Ünlü oyuncu Mirtha Legrand: Maradona ve Wanda Nara otelde sabaha kadar cinsel ilişkiye girdiler Ermenistan ordusunun savaş durumundaki içler acısı hali görüntülere yansıdı İstanbul'da tedirgin eden görüntü! Cenazeler otobüsle taşındı