Son Dakika Haberleri: Şehir Tiyatrolarında Bu Hafta 7 Oyun Seyirciyle Buluşacak

Şehir Tiyatrolarında Bu Hafta 7 Oyun Seyirciyle Buluşacak

25 gün önce

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, Ekim ayının son haftasında 7 oyun sahneleyecek.

Şehir Tiyatrolarında Bu Hafta 7 Oyun Seyirciyle Buluşacak, System.String[]
İstanbul Büyükşehir Belediyesi  Şehir Tiyatroları, Ekim ayının son haftasında 7 oyun sahneleyecek.

İBB  Şehir Tiyatroları'ndan yapılan açıklamaya göre bu hafta, "Bak Bizim Şarkımızı Çalıyorlar", "Hisse-i Şayia", " Macbeth", "Geç Kalanlar", " Reis Bey", "İki Arada Bir Yerde" ve "Şahane Züğürtler" adlı oyunlar tiyatroseverlerle buluşacak.

Reis Bey"

Necip Fazıl Kısakürek'in vefatının 34'üncü yılında sahneye konulan oyun, 25-29 Ekim tarihleri arasında  Üsküdar  Musahipzade Celal Sahnesi'nde seyirciyle buluşacak.

Necip Fazıl Kısakürek'in yazıp Şükrü Türen'in yönettiği oyunda, Berrin Koper,  Caner Bilginer, Ceysu Aygen, Çağatay Palabıyık, Doğan Altınel, Fatma İnan,  Gökhan Eğilmezbaş, Hakan Yavaş, Hasip Tuz,  İbrahim Can,  İbrahim Ulutaş,  İskender  Bağcılar, Lale Kabul,  Mazlum Kiper,  Mehmet Bulduk,  Melisa Demirhan, Murat Derya Kılıç,  Okan Karaca, Özgür  Dereli, Rıdvan  Çelebi,  Selçuk Soğukçay,  Abdullah Topal, Yeliz Şatıroğlu, Sefa Turan, Ozan Akif Serman ve  Aydın Yıldız rol alıyor.

"Bak Bizim Şarkımızı Çalıyorlar"

Neil Simon'un yazıp Ersin Umulu'nun yönettiği oyun, 25-29 Ekim tarihleri arasında  Harbiye  Muhsin Ertuğrul Sahnesi'nde sahneye konulacak.

Oyunda, şöhretli ancak takıntılı bir besteci olan  Vernon ile ona hayran, çılgın ve yetenekli bir söz yazarı olan Sonia'nın iş birliği ve fırtınalı duygusal ilişkileri anlatılıyor.

"Hisse-i Şayia (Bir Evlilik Komedisi)"

Meşrutiyet dönemi tiyatrosunun öncü ismi İbn-ür Refik  Ahmet Nuri Sekizinci'nin yazdığı ve  Tarık Şerbetçioğlu'nun yönettiği oyun, 25-29 Ekim tarihleri arasında  Fatih Reşat Nuri Sahnesi'nde sahnelenecek.

Eserde, Aybar Taştekin, Hikmet Körmükçü,  Selma Kutluğ, Sezai  Aydın,  Uğur Dilbaz, Yağmur Damcıoğlu Namak,  Zeynep Göktay Dilbaz ve  Zihni Göktay rol alıyor.

Oyunda, şiddetli geçimsizlik sonucu boşanıp, yıllarca birbirinden ayrı kalan, her karşılaşmada kavgalarını tekrarlayan, birbirlerine dava üstüne dava açan, gülünç duruma düşseler de bu didişmeden adeta zevk alan, fakat aslında her şeye rağmen birbirini seven karı kocanın ve onların arasında kalan genç kızın hikayesi, eğlenceli bir üslupla aktarılıyor.

Macbeth"

William  Shakespeare'in yazdığı ve  Ulviye Karaca'nın yönettiği oyunda, Damla Cangül, Direnç Dedeoğlu, Gökçer Genç,  Kubilay Penbeklioğlu, Mana Alkoy,  Nurdan Kalınağa, Şirin Kılavuz Sevinç ve  Tuğrul Arsever rol alıyor.

Oyun, 26-29 Ekim tarihlerinde  Kağıthane Sadabad Sahnesi'nde izlenebilecek.

"Geç Kalanlar"

Bir "yüzleşme" oyunu olan "Geç Kalanlar"da  Defne Gürmen,  Elçin Atamgüç,  Vildan Gürelman ve  Zafer Kırşan sahne alıyor.

Pervin Ünalp'ın yazıp Nihat Alpteki'nin yönettiği oyun, 25-29 Ekim tarihleri arasında  Kadıköy  Haldun Taner Sahnesi'nde gösterilecek.

"İki Arada Bir Yerde"

Danis Tanovic'in "Tarafsız Bölge" adlı filmin senaryosundan oyunlaştırılan "İki Arada Bir Yerde",  Yıldıray Şahinler'in rejisiyle sahneye taşınıyor.

Oyun, savaşın tam orta yerinde "iki taraf" haline gelmiş ya da düşürülmüş "asker-insanların" durumunu anlatıyor. Adları, hayat tarzları, uğruna savaştıkları değerler, hatta beklentileri, birbirinin benzeri olanların ateş altındaki korkuları, tedirginlikleri, öfkeleri oyunda konu ediliyor.

Eserde, Alp Tuğhan Taş, Cengiz Tangör, Ertuğrul Postoğlu, Güzin Alkan, Mehmet Soner Dinç, Murat Coşkuner,  Reyhan Karasu, Mehmet Sefa Öztürk ve  Yıldıray Şahinler rol alıyor.

Oyun, 26-29 Ekim 2017 tarihleri arasında  Ümraniye Sahnesi'nde sahnelenecek.

"Şahane Züğürtler"

Fransız bulvar tiyatrosunun öncülerinden aktör, yazar ve yönetmen Jacques Deval'in 1933'te yazdığı komedi türündeki oyun,  Rusya'daki devrimden sonra ülkelerinden kaçan Rus asilzadesi "Ouratieff" çiftinin hikayesini konu ediniyor.

Yönetmenliğini  Haldun Dormen'in üstlendiği oyunda Can Başak, Müge Akyamaç,  Hakan Güner,  Süeda Çil, Dilay Taşkaya, Özgün Akaçça, Çağrı Hün, Ceylan Çete, Engin  Akpınar, B. Çağatay Çakıroğlu,  Can Doğan, Onur Şirin ve Buğra Can Ildırışık, rol alıyor.

Oyun, 26-29 Ekim tarihleri arasında  Gaziosmanpaşa Sahnesi'nde izlenime sunulacak.

Öte yandan, Cumhuriyet'in kuruluşunun 94'üncü yıl dönümü dolayısıyla  29 Ekim'de tüm oyunlar,  Şehir Tiyatroları sahnelerinde ücretsiz olacak seyredilebilecek.
Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! Whatsapp'da Paylaş!


Öğrencilerini Cinsel İlişkiye Zorlayan Kadın Öğretmen Hakkında 40 Yıl Hapis İsteniyor 3 Saldırgan, Kaçırdıkları 14 Yaşındaki Kızı, 5 Günde 20 Erkeğe Sattı
Norveç'te Düzenlenen Skandal NATO Tatbikatının Fotoğrafları Ortaya Çıktı