Şehit Kamil'in vefatının 100. yılı - Son Dakika

Şehit Kamil'in vefatının 100. yılı

22.01.2020 16:30
Şehit Kamil'in vefatının 100. yılı

Antep savunmasının fitilini ateşleyen Mehmet Kamil'in şehit edilişinin 100. yıl dönümünü anma etkinlikleri çerçevesinde "3x3 Basketbol Turnuvası" düzenledi.

Antep savunmasının fitilini ateşleyen Mehmet Kamil'in şehit edilişinin 100. yıl dönümünü anma etkinlikleri çerçevesinde "3x3 Basketbol Turnuvası" düzenledi.

Şehitkamil Belediyesi'nden yapılan açıklamaya göre, İbrahimli Spor Merkezi'nde gerçekleştirilen turnuvada, 6 farklı kategoride 51 takımdan 204 genç sporcu mücadele etti.

Şehitkamil Belediyesi Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, bugün huzurlu bir şekilde yaşayıp spor yapabilmeyi 100 yıl önce bu topraklarda can veren kahramanlara borçlu olduklarını kaydetti.

Şehitleri rahmet ve minnetle anan Fadıloğlu, bundan 100 yıl önce belediyenin de adını aldığı Mehmet Kamil'in Fransız askerlerine karşı koyarak şehit olduğunu ve onun başlattığı kıvılcım ateşinin sonrasında meşaleye dönüştüğünü ifade etti.

Bu kahramanlığı nesiller boyunca anlatmanın herkesin görevi olduğunu vurgulayan Fadıloğlu, "Bu anlamlı günde katılımcı tüm kulüplerimizi, sporcularımızı yürekten kutluyorum. Geleneksel spor organizasyonlarına her geçen gün yenilerini ekliyoruz. Çocuklarımızın ve gençlerimizin daha sağlıklı, zinde ve mutlu bir yaşam sürebilmeleri için elimizden gelen tüm gayreti sarf ediyoruz." ifadelerini kullandı.

Turnuva sonunda dereceye giren sporculara ödülleri, Şehitkamil Belediye Başkanı Fadıloğlu, Gaziantep Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Spor Hizmetleri Müdürü Nurettin Özyürek ve Spor Şube Müdürü Mehmet Nur Karakuş tarafından verildi.

Öte yandan, GAÜN Mavera Kongre ve Sanat Merkezi'nde, Gaziantep Valiliği koordinasyonu ve Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ile Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) işbirliğinde, Şehit Kamil'in Şehadetinin 100. Yılı etkinlikleri kapsamında Gaziantep Kurtuluş Senfonisi gerçekleştirildi.

Şehit Kamil'in hayatını anlatan belgeselin sunulduğu etkinlikte, Diriliş Ertuğrul dizisinin sevilen oyuncusu Mehmet Çevik, seslendirdiği şiirlerle katılımcılara duygu dolu anlar yaşattı.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Şehit Kamil'in vefatının 100. yılı - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Türk askerinin Mali ve Orta Afrika Cumhuriyeti'ndeki görev süresi uzatıldı 18:54 Türk askerinin Mali ve Orta Afrika Cumhuriyeti'ndeki görev süresi uzatıldı Bülent Arınç'tan gündem olacak sözler: CHP'nin oyları artıyor, artacak 18:20 Bülent Arınç'tan gündem olacak sözler: CHP'nin oyları artıyor, artacak Deniz Bulutsuz ve Ozan Güven davasında tanık ifadesi ortaya çıktı: 'Nasıl seviştiğinizi de anlat' dedi 18:14 Deniz Bulutsuz ve Ozan Güven davasında tanık ifadesi ortaya çıktı: 'Nasıl seviştiğinizi de anlat' dedi
Tıp dünyasının favorisi at nalı yengeci! Yemek yemeden 1 sene yaşıyor, mavi kanının litresi 15 bin dolara satılıyor 17:48 Tıp dünyasının favorisi at nalı yengeci! Yemek yemeden 1 sene yaşıyor, mavi kanının litresi 15 bin dolara satılıyor Laf attığı gruptan dayak yiyeceğini fark edince 17:14 Laf attığı gruptan dayak yiyeceğini fark edince "Bunlar PKK'lı" diyerek çevreden yardım istedi Kiralık oda ilanı için görüşmeye giden genç kız dehşeti yaşadı! İçeceğine ilaç katılıp gece boyunca tecavüz edilmiş 17:10 Kiralık oda ilanı için görüşmeye giden genç kız dehşeti yaşadı! İçeceğine ilaç katılıp gece boyunca tecavüz edilmiş
Amazon, ABD genelinde 150 bin mevsimlik işçi alacak 16:43 Amazon, ABD genelinde 150 bin mevsimlik işçi alacak Sümeyye Erdoğan, kayınpederi Özdemir Bayraktar'ın tabutuna yaş dolu gözlerle baktı 15:16 Sümeyye Erdoğan, kayınpederi Özdemir Bayraktar'ın tabutuna yaş dolu gözlerle baktı
Advertisement