Şehitlerin İsimleri Park ve Sokaklara Verild - Son Dakika

Şehitlerin İsimleri Park ve Sokaklara Verild

25.04.2016 18:09
Şehitlerin İsimleri Park ve Sokaklara Verild, System.String[]

Gemlik Belediyesi şehit 2 askerin ismini sokaklara verdi.

Gemlik Belediyesi şehit 2 askerin ismini sokaklara verdi.

Gemlik Belediye Başkanvekili Ercan Barutçuoğlu, şehit erlerin isimlerini ilçenin sokaklarında yaşatmaya devam ettiklerini belirtti.

Belediye Meclis kararıyla daha önce şehitler Hüseyin Çatalkaş, Muammer Bıçakçı, Gökhan Aydınlı, Naci Çakır ve Mehmet Güngör'ün isimlerinin cadde ve sokaklara verildiğini hatırlatan Barutçuoğlu şunları söyledi:

"Şehitler Rüstem Koç ve İsmet Armağan'ın isimlerini verilen sokaklara tabeleları çaktık. 4 Ekim 1996'da Hakkari Çukurca'da şehit düşen Rüstem Koç'un yanı sıra 5 Mayıs 1997'de yine aynı yerde şehit düşen İsmet Armağan'ın isimleri de artık sonsuza kadar yaşayacak. Ayrıca Gemlik'in diğer şehitleri olan Mehmet Koray Pınar, Tonguç Aydemir, Şahin Taşkın, Duran Okçu ve Özcan Yıldırım'ın isimlerinin de belirlenecek çocuk parkları, cadde ve sokaklara verilecek. Gemlik'te bir okula ismi verilen Şehit Öğretmen Ethem Yaşar'ın ismini de Şehit Aileleri Derneğinin talebi üzerine Engürücük Mahallesinde yapılan meydana vereceğiz."

- Kaynak: AA

Son Dakika Kültür Sanat Şehitlerin İsimleri Park ve Sokaklara Verild - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç: Yaz aylarında Volkan - Emre karması ile Alex karması maçı yapabiliriz Ayrıldığı nişanlısı, Büşra ile annesini öldürdü Azerbaycan'dan darbe yiyen Paşinyan, halkını tehdit etti: Geri duranları, kaçanları ağır cezalandıracağız Karşılıklı boykot uygulayan Türkiye ve Fransa'nın ekonomik ilişkileri ne boyutta? Dikkat çeken rakamlar Sertap Erener, Bodrum'da çöp toplayıp isyan etti: Utanıyorum insan olmaktan Son Dakika: Türkiye'de 27 Ekim günü koronavirüs nedeniyle 76 kişi vefat etti, 2209 yeni vaka tespit edildi Selçuk Bayraktar'dan Tele1 TV'nin İHA'larla ilgili haberine sert tepki: Siz isteseniz de istemeseniz de uçacak Öldürdüğü hamile kız arkadaşının cansız bedenini yol kenarına atarken görüntülendi