''Sessizliğime Kulak Ver'' Projesi Dokuzuncu Yılına Girdi - Son Dakika

''Sessizliğime Kulak Ver'' Projesi Dokuzuncu Yılına Girdi

26.10.2016 13:16
''Sessizliğime Kulak Ver'' Projesi Dokuzuncu Yılına Girdi

''Sessizliğime Kulak Ver'' projesi Çocuk Eğitim Derneği ve Kabataş Erkek Lisesi öğrencileri ve öğretmenlerinin katılımıyla dokuzuncu yılı açılış toplantısını yaptı.

'2009 yılından 2016 yılına kadar Çocuk Eğitim Derneği'nden 104 işitme engelli çocuk, Kabataş Erkek Lisesi'nden 300 lise öğrencisinin katıldığı projeye bu yıl da 16 işitme engelli çocuk ve 45 lise öğrencisi katıldı.

YIL SONU ETKİNLİĞİNDE SERGİLEYECEKLER

Farkındalık, eğitim ve sosyal aktivite çalışmaları kapsamında; işaret dili eğitmenin verdiği işaret dili eğitimleri ile Kabataş Erkek Lisesi öğrencilerinden projeye katılan 45 öğrenciye işaret dili eğitimi verilecek. Projeye katılan tüm öğrenciler yıl içinde yapacakları el sanatları, resim, müzik, dans etkinliklerini 2017 mayıs ayında Hamdi Saver Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilecek yıl sonu etkinliğinde sergileyecekler.

BİLİŞSEL, DİL VE İLETİŞİM AÇISINDAN DESTEKLİYOR

Beynin gelişiminin en hızlı olduğu bu dönemlerde yapılan çalışmalar çocukları psikomotor, bilişsel, dil ve iletişim acısından destekliyor. Geleceğe adım atmalarına çok az bir zaman kalmış olan lise çağındaki çocukların da farkındalıkları fark ederek gelecekte aynı noktalarda birbirlerinin hayatlarına çözüm olacakları günleri hazırlamak bugünden başlıyor.

YORUMLAR
500

Son Dakika Yaşam ''Sessizliğime Kulak Ver'' Projesi Dokuzuncu Yılına Girdi - Son Dakika


Advertisement