Sevgililer Günü için hazırlanan 2 milyon dal gül kardan çöken seranın altında kaldı - Son Dakika

Sevgililer Günü için hazırlanan 2 milyon dal gül kardan çöken seranın altında kaldı

21.01.2022 12:47

Osmaniye'nin Hasanbeyli ilçesinde, kar kütlesi biriken gül serasının çatısı çöktü.

Osmaniye'nin Hasanbeyli ilçesinde, kar kütlesi biriken gül serasının çatısı çöktü.

İlçede son günlerde etkili olan kar nedeniyle Kürşat Karahanlı'ya ait gül serası üzerinde kar kütlesi birikti.

Seranın çatısı, biriken kar nedeniyle çöktü. Burada, 14 Şubat Sevgililer Günü için hazırlanan yaklaşık 2 milyon dal gül de zarar gördü.

Kürşat Karahanlı, gazetecilere, ilçede yoğun kar yağışı nedeniyle 10,5 dönümlük seralarının çöktüğünü ve bütün ürünlerinin kar ve çöken seranın altında kaldığını söyledi.

Sevgililer Günü için hazırlık yaptıklarını ve burada yetişen gülleri Türkiye'nin her bölgesine göndermeyi planladıklarını aktaran Karahanlı, "Bu hasada çok güvenmiştik. Şu an çok kötü durumdayız. Zararımız 2,5 milyon lira civarında." dedi.

Karahanlı, zararı nedeniyle yetkililerden yardım beklediklerini sözlerine ekledi.

YORUMLAR
500
SBB Başkanı Mustafa Demir: 'En karlı hangisiyse onu tercih ediyoruz' SBB Başkanı Mustafa Demir: 'En karlı hangisiyse onu tercih ediyoruz' Osmaniyeli Kıraathaneci: 'Şekere, Kiraya Bizim Gücümüz Yetmez Oldu' Osmaniyeli Kıraathaneci: 'Şekere, Kiraya Bizim Gücümüz Yetmez Oldu' Osmaniye'deki orman yangını kontrol altına alındı Osmaniye'deki orman yangını kontrol altına alındı
Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Sevgililer Günü için hazırlanan 2 milyon dal gül kardan çöken seranın altında kaldı - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement