Seydişehir'de "Kur'an Peygamberi Hz. Muhammed" Konferansı - Son Dakika

Seydişehir'de "Kur'an Peygamberi Hz. Muhammed" Konferansı

23.04.2016 14:10
Seydişehir'de

Konya'nın Seydişehir ilçesinde İlahiyatçı Yazar Mustafa İslamoğlu tarafından "Kur'an Peygamberi Hz. Muhammed" isimli konferans verildi.

Konya'nın Seydişehir ilçesinde İlahiyatçı Yazar Mustafa İslamoğlu tarafından "Kur'an Peygamberi Hz. Muhammed" isimli konferans verildi.

Seydişehir Kuran Halkaları ve Gönülbağı Derneği tarafından düzenlenen konferans Kızılay Düğün Salonu'nda düzenlendi.

İslamoğlu, burada yaptığı konuşmada, Kur'an Peygamberi Hz. Muhammed olduğunu belirtti.

Kur'an için Hz. Muhammed'in hayatın aktif, kurucu ve inşa edici bir öznesi olduğunu belirterek, şunları anlattı:

"Misyonu ölümsüz olandır. Kur'an, onu çağa taşımak için çırpınır. Onun tarihe hapsolmasını önlemek için onunla ilgili tarihsel olayları müminin yüreğine, imanına, ibadetine taşır. Kur'an müminin hayatında onu güncel kılmak için ne gerekiyorsa yapar. Kur'an'ın 'bak' dediği yerden bakanlar ise onu 'üretmek' için çaba harcarlar. Kur'an'da onu, onda Kur'an'ı görürler. Kur'an'a onun aynası, ona Kur'an'ın aynası gibi bakarlar. Sünnet insanı kurban etmemek,insanı eşyaya yedirmemek, vahyi duyurmak için kelleyi koltuğa almak, Allah'ın vahyini anlamak için gece yarısı kalkıp 4 saat, 6 saat, 8 saat vahyin başında ders yapmaktır. Sünnet; Allah'ın kitabı insanlara ulaşsın diye canını, hayatını sebil etmek, ömrünü adamaktır"

Konuşmanın ardından 40 hadis ezbere okuma yarışmasında dereceye giren öğrencilere çeşitli hediyeler verildi.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Seydişehir'de 'Kur'an Peygamberi Hz. Muhammed' Konferansı - Son Dakika


Son Dakika

Uyku sorununun koronavirüs kapma riskini yüzde 250 artırdığı ortaya çıktı Son Dakika: Aşılama programının ikinci adımına geçiliyor! Huzurevleri ve bakımevlerinde kalanlar aşılanacak İçişleri Bakanı Soylu: Polis Arama Kurtarma Birimi'ni cuma günü başlatıyoruz Neslihan Atagül, Sefirin Kızı dizisinden ayrıldı Rıdvan Dilmen, Fenerbahçe'den ayrılacak futbolcuların ismini tek tek verdi Oyuncu Zehra Yılmaz, kar pozuyla takipçilerini mest etti Felç geçiren oyuncu Sabina Toziya, Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinden ayrıldı Yaptığı tespite gülerek karşı verilmesi Doğu Perinçek'i sinirlendirdi: Haddini bil, otur orada adam gibi