Seydişehir'de "Kur'an Peygamberi Hz. Muhammed" Konferansı - Son Dakika

Seydişehir'de "Kur'an Peygamberi Hz. Muhammed" Konferansı

23.04.2016 14:10
Seydişehir'de

Konya'nın Seydişehir ilçesinde İlahiyatçı Yazar Mustafa İslamoğlu tarafından "Kur'an Peygamberi Hz. Muhammed" isimli konferans verildi.

Konya'nın Seydişehir ilçesinde İlahiyatçı Yazar Mustafa İslamoğlu tarafından "Kur'an Peygamberi Hz. Muhammed" isimli konferans verildi.

Seydişehir Kuran Halkaları ve Gönülbağı Derneği tarafından düzenlenen konferans Kızılay Düğün Salonu'nda düzenlendi.

İslamoğlu, burada yaptığı konuşmada, Kur'an Peygamberi Hz. Muhammed olduğunu belirtti.

Kur'an için Hz. Muhammed'in hayatın aktif, kurucu ve inşa edici bir öznesi olduğunu belirterek, şunları anlattı:

"Misyonu ölümsüz olandır. Kur'an, onu çağa taşımak için çırpınır. Onun tarihe hapsolmasını önlemek için onunla ilgili tarihsel olayları müminin yüreğine, imanına, ibadetine taşır. Kur'an müminin hayatında onu güncel kılmak için ne gerekiyorsa yapar. Kur'an'ın 'bak' dediği yerden bakanlar ise onu 'üretmek' için çaba harcarlar. Kur'an'da onu, onda Kur'an'ı görürler. Kur'an'a onun aynası, ona Kur'an'ın aynası gibi bakarlar. Sünnet insanı kurban etmemek,insanı eşyaya yedirmemek, vahyi duyurmak için kelleyi koltuğa almak, Allah'ın vahyini anlamak için gece yarısı kalkıp 4 saat, 6 saat, 8 saat vahyin başında ders yapmaktır. Sünnet; Allah'ın kitabı insanlara ulaşsın diye canını, hayatını sebil etmek, ömrünü adamaktır"

Konuşmanın ardından 40 hadis ezbere okuma yarışmasında dereceye giren öğrencilere çeşitli hediyeler verildi.

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Seydişehir'de 'Kur'an Peygamberi Hz. Muhammed' Konferansı - Son Dakika


Son Dakika

Yusuf'lu Lille ile Hakan'lı Milan 1-1 berabere kaldı Moderna ve Pfizer'in geliştirdiği aşıların yan etkileri belli oldu Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, koronavirüs hastalarını uyardı: Önerilen ilaçlar mutlaka kullanılmalı Ünlü oyuncu Mirtha Legrand: Maradona ve Wanda Nara otelde sabaha kadar cinsel ilişkiye girdiler MetroPoll anketinde çarpıcı sonuçlar! MHP'lilere Erdoğan'ı, AK Partililere de Bahçeli'yi sordular Ermenistan ordusunun savaş durumundaki içler acısı hali görüntülere yansıdı Buket Aydın ve Emir Sarıgül bu kez kaçamadı! Aşıklar spor yaparken görüntülendi İBB Başkanı İmamoğlu kendisini yuhalayan taksicilerin üzerine yürüdü