Şeyh Nazım Kıbrısi'nin Sağlık Durumu İyiye Gidiyor - Son Dakika

Şeyh Nazım Kıbrısi'nin Sağlık Durumu İyiye Gidiyor

Şeyh Nazım Kıbrısi\'nin Sağlık Durumu İyiye Gidiyor
Son Güncelleme: 18.04.2014 18:42

Dün öğlen saatlerinde solunum ve kalp yetmezliği nedeniyle KKTC YDÜ Hastanesi Yoğun Bakım Ünitesi'ne kaldırılan Şeyh Nazım Kıbrısi'nin durumu ile ilgili bugün YDÜ Hastanesi'ne bir basın toplantısı düzenlendi.

Dün öğlen saatlerinde solunum ve kalp yetmezliği nedeniyle KKTC YDÜ Hastanesi Yoğun Bakım Ünitesi'ne kaldırılan Şeyh Nazım Kıbrısi'nin durumu ile ilgili bugün YDÜ Hastanesi'ne bir basın toplantısı düzenlendi. Basın Toplantısında konuşan başhekim Dr. Sevim Erkmen, Şeyh Nazım Kıbrısi'nin YDÜ Hastanesi'ne geldiğinde şuurunun kapalı olduğunu hatırlatarak, esas sorununun enfeksiyona bağlı akut solunum yetmezliği ve kronik akut böbrek yetmezliği olduğunu ve idrar çıkışında da problem yaşandığını söyledi ve "Dün akşam tansiyonu çok düşüktü, idrar çıkımı yoktu. Bunlarda bir düzelme var ancak hayati tehlikesi devam ediyor. Bu sabah itibari ile şuuru daha açık, tansiyonu daha iyi ve idrar çıkışı gerçekleşti" dedi.

'DÜN KOMADAYDI, BUGÜN GÖZLERİNİ AÇTI'

Alerji ve Uyku Anabilim Dalı Başkanı Finn Rasmussen ise, Şeyh Nazım'ın dünden bugüne daha iyi olduğunu ve kan basıncının normale döndüğünü söyleyerek, hala durumunun ciddiyetini koruduğunu, bu nedenle de yoğun bakımda olduğunu dile getirdi. "Dün komadaydı, bugün gözlerini açtı" diyen Rasmussen, Şeyh Nazım'ın solunum cihazına bağlı olduğunu fakat kendi başına solunum yapabildiğini, kollarını ve bacaklarını oynatabildiğini söyledi. Rasmussen, Şeyh Nazım'ın Hastane'den ne zaman çıkabileceği ile ilgili bir soruya ise "God knows" (Allah bilir) cevabını verdi

AR(SS) - Lefkoşa

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Şeyh Nazım Kıbrısi'nin Sağlık Durumu İyiye Gidiyor - Son Dakika


Advertisement