Siirt'te 90 Kişiye 'Girişimcilik Eğitimi' Verilecek - Son Dakika
Yerel

Siirt'te 90 Kişiye 'Girişimcilik Eğitimi' Verilecek

Siirt\'te 90 Kişiye \'Girişimcilik Eğitimi\' Verilecek

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) Siirt Müdürlüğü ve Siirt Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) işbirliği ile kentte 90 kişiye KOSGEB "Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi” verilecek.

26.07.2016 11:15
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) Siirt Müdürlüğü ve Siirt Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) işbirliği ile kentte 90 kişiye KOSGEB "Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi" verilecek.

STSO Başkan Vekili Nedim Kuzu, oda olarak girişimci adaylarına yönelik yapılan çalışmaların devam ettiğini söyledi. Kuzu, "Siirt'te yeni girişimcilere ihtiyaç bulunuyor. Bu eğitim ile yeni girişimciler ve yeni işletmelerin açılmasını hedefliyoruz" dedi.

KOSGEB Müdürü Ömer Erkılıç ise, Uygulamalı Girişimcilik Eğitimini başarıyla tamamlayanlar yeni işletme kurmayı planladıklarını belirterek, KOSGEB olarak yeni açılacak işletmelere 50 bin lira hibe 100 bin liraya kadar sabit yatırım desteği verilecek" diye konuştu.

Kuzu eğitimin 30 Temmuz 2016 tarihinde başlayacağını, eğitime katılmak isteyen adayların iş fikri ile birlikte 29 Temmuz 2016 Cuma günü mesai bitimine kadar STSO'ya başvurmaları gerektiğini kaydetti. - SİİRT

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Siirt'te 90 Kişiye 'Girişimcilik Eğitimi' Verilecek - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement