Sivas'ta Öğretmenlere Tablet Bilgisayar Dağıtıldı - Son Dakika

Sivas'ta Öğretmenlere Tablet Bilgisayar Dağıtıldı

5 yıl önce

Sivas'ta Fırsatları Artırma Teknolojiyi Geliştirme Hareketi Projesi çerçevesinde 190 öğretmene tablet bilgisayar dağıtıldı.

Sivas'ta Öğretmenlere Tablet Bilgisayar Dağıtıldı, System.String[]

Sivas'ta Fırsatları Artırma Teknolojiyi Geliştirme Hareketi (FATİH) Projesi çerçevesinde 190 öğretmene tablet bilgisayar dağıtıldı.


Halk Eğitim Merkezi Konferans salonunda gerçekleştirilen tablet bilgisayar dağıtım törenine, Sivas Milletvekilleri Hilmi Bilgin, Selim Dursun ve Habip Soluk, Vali yardımcısı Ömer Kalaylı, Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Özaydın, Milli Eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy ve çok sayıda öğretmen katıldı. FATİH projesi ile ilgili tanıtım sinevizyon gösterisinin ardından konuşan Milli Eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy bakanlıktan gelen tabletleri öğretmen ve öğrenciler ile buluşturmaya devam ettiklerini söyledi.


Vali yardımcısı Ömer Kalaylı ise "Devletimiz bütçede en büyük payı eğitime ayırıyor, bunun sebebi çocuklarımızın en iyi şartlarda eğitim-öğretim görmesidir. Geçmişe göre eğitimde çok iyi durumdayız" diye konuştu.


Konuşmaların ardından programa katılan milletvekilleri ile protokol üyeleri kentteki çeşitli okullarda görev yapan öğretmenlere tablet bilgisayarlarını verdi. - Sivas

Haber Yayın Tarihi: 10.11.2015 07:08 Kaynak: DHASon Dakika

Sinop, Türkiye'de trafik lambası olmayan tek il olma özelliğini kaybetti
Uygunsuz görüntüleri ortaya çıkan oyuncu Berk Oktay'dan dava sonrası ilk açıklama: Namus davamdır İçişleri Bakanı Soylu: Her şeyi bırakıp gazetecilik yapmak istiyorum