Son Dakika Haberleri: Siverek'te Kesintisiz İçme Suyunun Sağlanması İçin Çalışmalar Sürüyor

Siverek'te Kesintisiz İçme Suyunun Sağlanması İçin Çalışmalar Sürüyor

12 ay önce

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ŞUSKİ Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan proje kapsamında Siverek’te kesintisiz arıtılmış temiz içme suyunun sağlanması için alt yapı çalışmaları sürüyor.

Siverek'te Kesintisiz İçme Suyunun Sağlanması İçin Çalışmalar Sürüyor, System.String[]
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ŞUSKİ Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan proje kapsamında Siverek'te kesintisiz arıtılmış temiz içme suyunun sağlanması için alt yapı çalışmaları sürüyor.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ŞUSKİ Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan proje kapsamında 24 saat kesintisiz arıtılmış temiz içme suyunun sağlanması için alt yapı çalışmaları sürüyor. Projesi tamamlanan ilçelerde içme suyunun sağlanması için ana isale ve dağıtım depolarının yapımı devam ederken, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi Siverek Belediye Başkanı Resul Yılmaz ile birlikte ilçede sürdürülen gurup içme suyu proje çalışmasını inceledi. ŞUSKİ personellerinden yapılan çalışmalar hakkında bilgi alan Çiftçi, çalışmaların kısa sürede tamamlanması için de birimlere talimat verdi.

"Su kaynaklarımızı iyi değerlendirmeliyiz"

Şanlıurfa genelinde su kaynaklarının iyi bir şekilde değerlendirilmesi ve israftan kaçınılması gerektiğini ifade eden Çiftçi, arıtılmış temiz içme suyu projelerinin tamamlanması için yoğun bir çaba harcadıklarını belirti. Çiftçi açıklamasında, "Büyükşehir belediyesi olarak, ŞUSKİ Genel Müdürlüğü ile birlikte şehri bir bütün olarak planlıyoruz. Kırsal alanda grup içme suyuna geçtik. Merkez anlamda tüm ilçelerimizi arıtılmış suya kavuşturmak için alt yapı planlaması yaptık. 13 ilçemizde içme suyu projeleri hazırladık ve hazırlanan projeler kapsamında su alma üniteleri ve arıtma tesislerinin yerleri belirlendi. Siverek İçme Suyu Arıtma Tesisimizde ana isale ve dağıtım şebekeleri dağıtacak depolar yapılıyor. Hilvan Arıtma Tesisimizin inşaatı başladı. İlerleyen tarihlerde de Halfeti, Birecik ve Suruç'un ihaleleri yapılacak. Viranşehir, Akçakale ve Harran'ın Arıtma Tesisi projeleri tamamlandı. Önümüzdeki bir kaç ay içerisinde ihalelerini yapacağız. Arıtılmış içme suyunu kesintisiz 24 saat evlere vermenin gayreti içerisindeyiz. Büyükşehir Belediyesi kadroları olarak hemşerilerimizin yaz aylarında sıkıntı çekmemeleri adına ŞUSKİ Genel Müdürlüğümüz ile birlikte bu sorunu ortadan kaldırmak için önemli projeler hazırladık. Büyük bütçelerle, uzun vadeli kredilerle büyük projeler yapıyoruz. Su kaynaklarımızı iyi değerlendirmemiz gerekiyor. Arıtma tesisi bir alt yapı hizmetidir. Alt yapı kadar üst yapı çalışmalarımızı da sürdürüyoruz" diye konuştu.

Ayrıca Siverek merkez ve kırsal mahallelerini kapsayan proje, 73 milyon lira bedelle yapılacak olup proje çerçevesinde 390 kilometre şebeke hattının döşeneceği aktarıldı. - ŞANLIURFA32 Hane ve 93 Seçmenli Köyde 6 Muhtar Adayı Çıktı, Köylünün Kafası Karıştı İş Adamının Yakın Koruması, Siteden Araç Çalan Hırsızı Başından Vurarak Öldürdü

Adayların Kesinleşmesinin Ardından Yapılan İlk Ankette, Çarpıcı Sonuçlar Ortaya Çıktı