Siyah İnci, Zeytin Diyarı Gemlikte - Son Dakika

Siyah İnci, Zeytin Diyarı Gemlikte

10.03.2012 12:01
Siyah İnci, Zeytin Diyarı Gemlikte

Orhan VELİ bu günlerde Bursa'dan Gemlik'e doğru yolculuk ediyor olsaydı.

Siyah inci zeytin diyarına yaklaşırken, daha önce söylediği söz gibi " Gemlik'e doğru Geleneksel Çocuk Oyunları Oynayan Çocuklar Görürseniz Sakın Şaşırmayın" derdi.

Engürü'yü geçip körfezi seyre dalar, Borusan İlköğretim Okulu bahçesinde oynayan çocukların "Yağ satarım Bal Satarım, Ustam Ölmüş Ben Satarım" sözlerine eşlik ederdi. Umur bey sırtlarına baktığında zeytin ağaçları arasında Abdullah FEHMİ İlköğretim Okulu bahçesinde parlayan, öğrencilerinin tuttuğu mendili görüp, Mendil Kapmacaya eşlik ederdi.

Kim bilir Gemlik'ten ayrılıp giderken hangi güzel sözü söylerdi.

Ben eminim ki, Orhan VELİ "Gemlik halkı çok şanslı, Gemlik'te çocuklar çok mutlu"derdi.

Bizler de öyle diyoruz.

Gemlik'te on sekiz ilköğretim okulunda, Geleneksel Çocuk oyunlarımızın yaşatılması için "Pabucu Yarım Çık Dışarıya Oynayalım" diyen Sayın Belediye Başkanı Refik YILMAZ'a, Milli Eğitim Müdürü Mehmet ERCÜMEN'e, Şube Müdürü Burhan İNAN'a, Ayşe Ziver Karataş İlköğretim Okulu Müdürü ve Proje Koordinatörü Mehmet DURAN'a, projeye destek veren tüm ilköğretim okulu müdürlerine, idareci ve öğretmenlerine teşekkür ediyoruz.

Kaynak: Bültenler
YORUMLAR
500
Togg Ceo'su Gürcan Karakaş'tan iddialı sözler! Bir araç kaç dakikada üretilecek? Togg Ceo'su Gürcan Karakaş'tan iddialı sözler! Bir araç kaç dakikada üretilecek?

Son Dakika Güncel Siyah İnci, Zeytin Diyarı Gemlikte - Son Dakika

Bu haber Bültenler tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Bültenler tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Bültenler kurumudur.

Advertisement