Soma'da Madenci Şehitliğine Bayram Ziyareti - Son Dakika

Soma'da Madenci Şehitliğine Bayram Ziyareti

31.08.2017 15:01
Soma'da Madenci Şehitliğine Bayram Ziyareti, System.String[]

Soma'daki maden faciasında yaşamını yitiren işçilerden 39'unun mezarlarının bulunduğu Soma Madenciler Şehitliği, arefe gününde şehit aileleriyle doldu.

Soma'daki maden faciasında yaşamını yitiren işçilerden 39'unun mezarlarının bulunduğu Soma Madenciler Şehitliği, arefe gününde şehit aileleriyle doldu.

Sabahın erken saatlerinden itibaren mezarlığı ziyaret eden şehit yakınları ile şehitlerin arkadaşları, mezarları dolaşıp kabirlerin başında Kur'an-ı Kerim okudu, dua etti.

Facianın yaşandığı sırada 1 yaşında olan ve babası İbrahim Duman'ı kaybeden, İsmail Duman, babaannesi Vesile Çakmak ile geldiği şehitlikte, şehit babası için dua etti.

Şehit babasının mezar taşını okşayan minik İsmail'in, "Baba neredesin? Babamı özledim" sözleri yürekleri burktu.

Anne Vesile Çakmak ise Soma Davası'nın sonuçlanmasının kendilerini üzdüğünü söyledi.

Çakmak, şöyle konuştu:

"Facianın üzerinden bu kadar yıl geçmesine rağmen acımız halen daha taze. Üzüntülüyüz. Çocuklarımız acı içerisinde gitti. Şimdi onların acısını yaşıyoruz."

Her bayram ailesi ile birlikte maden şehitliğine gelerek şehit arkadaşlarına dua okuduklarını ifade eden maden işçisi Orhan Yılmaz, arkadaşlarının üzüntüsünü yaşadığını belirtti.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Soma'da Madenci Şehitliğine Bayram Ziyareti - Son Dakika


Son Dakika

Kanserle mücadele eden ünlü oyuncu Canan Ergüder: 3.Kemoterapi bitti, ben iyiyim Kanserle mücadele eden ünlü oyuncu Canan Ergüder: 3.Kemoterapi bitti, ben iyiyim "Yalan çıksın bu parmağı keseceğim" diyen Peker'den Mehmet Ağar'ın oğluyla ilgili bomba sözler Seksenler dizisi yeni bölümleriyle eylül ayında hafta içi her gün ekranda olacak Seksenler dizisi yeni bölümleriyle eylül ayında hafta içi her gün ekranda olacak MHP ile yaşanan kriz kelle aldı! Habertürk'de 2 kritik isim görevden alındı, Ebru Baki'nin programı erken bitirildi MHP ile yaşanan kriz kelle aldı! Habertürk'de 2 kritik isim görevden alındı, Ebru Baki'nin programı erken bitirildi Hollanda'da turizm işini bırakıp Muş'ta kaz yetiştiriciliğine başladı, şimdi siparişlere yetişemiyor Hollanda'da turizm işini bırakıp Muş'ta kaz yetiştiriciliğine başladı, şimdi siparişlere yetişemiyor Fenerbahçe ile yollarını ayıran Erol Bulut, Gaziantep'in başına geçiyor Fenerbahçe ile yollarını ayıran Erol Bulut, Gaziantep'in başına geçiyor Kulakların içinden neler çıktı neler: Aralarında kulaklık tıpası, boncuk ve oyun hamuru da var Kulakların içinden neler çıktı neler: Aralarında kulaklık tıpası, boncuk ve oyun hamuru da var Kolombiya'da vergi reformu tansiyonu yükseldi: Evdeki insanları diri diri yakmak istediler Kolombiya'da vergi reformu tansiyonu yükseldi: Evdeki insanları diri diri yakmak istediler
Advertisement