Son Dakika Haberleri: Soma'ya Türk-İş Madenciler İlkokulu

Soma'ya Türk-İş Madenciler İlkokulu

3 ay önce

MANİSA'nın Soma İlçesi'nde Türk-İş Genel Merkezi ve Soma Belediyesi'nin işbirliğinde yaptırılan 400 öğrenci kapasiteli ilkokulun açılışı yapıldı.

Soma'ya Türk-İş Madenciler İlkokulu, System.String[]
MANİSA'nın  Soma İlçesi'nde Türk-İş Genel Merkezi ve  Soma Belediyesi'nin işbirliğinde yaptırılan 400 öğrenci kapasiteli ilkokulun açılışı yapıldı.

Soma'nın  Hürriyet Mahallesi'nde yaptırılan Türk-İş Madenciler İlkokulu, Türk-İş Genel Başkanı  Ergün Atalay,  Soma Kaymakamı Ahmet  Altıntaş, Belediye Başkanvekili  Ali Tulup, İlçe Milli Eğitim Müdürü  Mustafa Dikici,  AK Parti  Soma İlçe Başkanı Şeref Kavruk ve sendika yöneticilerinin katılımıyla açıldı. 13 Mayıs 2014 tarihinde  Soma'da meydana gelen maden faciası sonrasında  Soma'ya okul yaptırma sözü verdiklerini hatırlatan Türk-İş Genel Başkanı  Ergün Atalay, çevre düzenlemesi ve yapımda kullanılan 200 bin TL'nin  Soma Belediyesi tarafından karşılandığını açıkladı. Türk-İş Genel Merkezi'nin ise okulun yapımı için 1 milyon 500 bin TL harcadığını belirten Atalay, 3 katlı ve 400 öğrenci kapasiteli okulda inceleme yaptı. Başkan Atalay, daha sonra öğrencilere çeşitli hediyeler verdi.

MADEN ŞEHİTLİĞİ'NE ZİYARET

Soma'da Maden Şehitliği'ni de ziyaret eden Türk-İş Genel Başkanı  Ergün Atalay, 13 Mayıs'ta yaşanan facianın asla hafızalardan silinmeyeceğini belirterek, "Ben bu tür üzücü iş kazalarına 'kader' demiyorum. Düpedüz bu olaylar bir iş cinayetidir. Olay olduğu zaman ekibimle beraber  Soma'ya geldim. Yaptığım gözlemlerde iş güvenliği konusunda ne kadar geri kaldığımızı bir kez daha gördüm. İşverenin 'para kazanacağım' hırsını bir kenara bırakıp önce işçinin can güvenliğini sağlaması gerekir. Benim bundan sonra işverenlerden tek isteğim önce işçinin can güvenliğinin sağlanmasıdır" dedi.

- Manisa
Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! Whatsapp'da Paylaş!


Yayın Akışından Çıkartılan Çocuklar Duymasın Bir İlki Gerçekleştiriyor Şarkıcı Serkan Kaya, Şehitler İçin Skandal İfadeler Kullanan Nur Yerlitaş'ı Klibinden Çıkardı
Ekonomi Bakanı Zeybekçi'den Zarrab Yorumu: Canı Cehenneme!