Son Dakika Haberleri: ABD'nin Kayıp Gazeteci Cemal Kaşıkçı Olayına Müfettiş Atadığı Bilgisi Yalanlandı

ABD'nin Kayıp Gazeteci Cemal Kaşıkçı Olayına Müfettiş Atadığı Bilgisi Yalanlandı

7 ay önce

Diplomatik kaynaklar, Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın kaybolmasıyla ilgili ABD tarafından müfettiş görevlendirildiği bilgisinin doğru olmadığını bildirdi.

Suudi Arabistanlı gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın kaybolmasıyla ilgili ABD tarafının müfettiş görevlendirdiği bilgisinin doğru olmadığı bildirildi. ABD Başkanı Trump, "Orada müfettişlerimiz var" demişti.

"ABD MÜFETTİŞİNİN GÖREVLENDİRİLDİĞİ BİLGİSİ DOĞRU DEĞİL"

AA muhabirine açıklama yapan diplomatik kaynaklar, "Kaşıkçı olayıyla ilgili ABD tarafının müfettiş görevlendirdiği bilgisi doğru değil." dedi.

ABD Başkanı Donald Trump, 2 Ekim'de İstanbul'daki Suudi Arabistan Başkonsolosluğu'na girdikten sonra kaybolan muhalif gazeteci Kaşıkçı ile ilgili yaptığı açıklamada, "Orada müfettişlerimiz var. Türkiye'yle birlikte çalışıyoruz ve açıkçası Suudi Arabistan'la çalışıyoruz. Ne olduğunu bulmak zorundayız." demişti.

ABD, CEMAL KAŞIKÇI OLAYIYLA YAKINDAN İLGİLENİYOR

Amerikan Fox televizyonuna konuşan Trump, bu konuyu yakından takip ettiklerini ve Türkiye ve Suudi Arabistan ile bu konuda yakın çalıştıklarını söylemişti.

Suudi reformistler için önemli bir platform olan Al Watan gazetesine katkı veren ve Batı medyasında Ortadoğu ile ilgili haberleriyle tanınan Kaşıkçı, 2 Ekim'de resmi işlemler için Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosluğuna girdikten sonra ortadan kaybolmuştu.

Haber Yayın Tarihi : 11.10.2018 05:15 Kocasını, "İlişkiye Girmek İstediği İçin Öldürdüm" Diyen Kadın, Hakim Karşısına Çıktı Ekrem İmamoğlu'ndan Kılıçdaroğlu'na Saldırıya İlk Yorum: Talimat Aldılar Kılıçdaroğlu'na Saldıran 6 Kişinin Kimliği Belirlendi! Gözaltına Alınacaklar