Son dakika güncel: Ankara Büyükşehir Belediyesi Hasköy'de köprülü kavşak yapacak - Son Dakika

Son dakika güncel: Ankara Büyükşehir Belediyesi Hasköy'de köprülü kavşak yapacak

10.07.2020 11:49
Son dakika güncel: Ankara Büyükşehir Belediyesi Hasköy'de köprülü kavşak yapacak, System.String[]

Son dakika güncel haberi... Ankara Büyükşehir Belediyesi, Esenboğa Havalimanı'ndan şehir merkezine kesintisiz ulaşımın sağlanması ve trafik yoğunluğunun azaltılması için Hasköy'de köprülü kavşak projesini hayata geçirecek.

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Esenboğa Havalimanı'ndan şehir merkezine kesintisiz ulaşımın sağlanması ve trafik yoğunluğunun azaltılması için Hasköy'de köprülü kavşak projesini hayata geçirecek.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, başkentin uluslararası düzeyde en önemli ulaşım noktalarından biri olan Esenboğa Havalimanı'ndan şehir merkezine kesintisiz ulaşımı sağlamak için çalışmalara başlandı.

Kavşak Şehit Ömer Halisdemir Bulvarı üzerinde Fruko Kavşağı olarak bilinen bölgede inşa edilecek.

Keçiören, Altındağ ve Pursaklar ilçelerine bağlantısı olan Şehit Ömer Halisdemir Bulvarı üzerindeki sinyalize kavşak nedeniyle artan trafik yoğunluğu, projenin hayata geçmesiyle azalacak.

Çaldıran ve Yeşilöz mahallelerine giriş çıkış yapan sürücülerle Esenboğa Havalimanı istikametinde seyahat eden sürücüler köprülü kavşağın altına yapılacak sinyalize döner kavşakla daha kolay ulaşım sağlayabilecek.

Yeni köprülü kavşak, 3 gidiş ve 3 geliş olmak üzere toplam 6 şeritli olarak inşa edilecek.

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Son dakika güncel: Ankara Büyükşehir Belediyesi Hasköy'de köprülü kavşak yapacak - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Gözler Pazartesi toplanacak Kabine'ye çevrildi! Sokağa çıkma kısıtlaması genişliyor Rıdvan Dilmen'den Galatasaray'ın penaltısıyla ilgili olay sözler: Futbolu öldürmek için her şeyi yapıyorlar 13 yıllık davada şok gerçek! Eski Muğla Milletvekili Rifat Adnan Akarca 3 kız kardeşin babası çıktı Son Dakika: Türkiye'de 28 Kasım günü koronavirüs nedeniyle 182 kişi vefat etti, 30 bin 103 yeni vaka tespit edildi İstanbul'da koronavirüs definleri görüntülendi! Cenazeler iki nedenden dolayı tabutla defnediliyor Milyonlar heyecanla bekliyor! Emekliye ocakta 405 lira zam göründü Oyuncu Hayal Köseoğlu'nun direk dans videosu Instagram'ı sallıyor Şeyma Subaşı ile ayrılan Guido Senia, eski sevgilisine geri döndü