Meram'da kedi ve köpek beslenme odakları "özel" çocuklara emanet - Son Dakika

Meram'da kedi ve köpek beslenme odakları "özel" çocuklara emanet

21.03.2021 12:33
Meram'da kedi ve köpek beslenme odakları

Meram Belediyesi, ilçenin üç ayrı bölgesinde bulunan kedi ve köpek beslenme odaklarını, eğitimlerine DEHA Özel Eğitim Merkezi'nde devam eden özel çocuklara emanet etti.

Meram Belediyesi, ilçenin üç ayrı bölgesinde bulunan kedi ve köpek beslenme odaklarını, eğitimlerine DEHA Özel Eğitim Merkezi'nde devam eden özel çocuklara emanet etti.

Belediyeden yapılan açıklamada, 21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü dolayısıyla DEHA Özel Eğitim Merkezi'nde eğitimlerine devam eden özel çocukları sevindiren bir sürpriz hazırladığı belirtildi.

Evliya Çelebi Parkı ve Hocafakıh Parkı'ndaki kedi evleri ile Meram Tavusbaba'da bulunan köpek beslenme odağına mama ve su bırakma işlemlerini artık özel çocukların yapacağı ifade edildi.

Açıklamada, Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş'un şu ifadelerine yer verildi:

"Olağanüstü hikayelerin, insanüstü kahramanları olan bu çocuklarımız ve aileleri ile birlikte olmaktan duyduğum mutluluğu hiçbir kelime tam olarak ifade edemez. Özel çocuklarımızla bir araya gelmek bu dünyadan cennetin çiçeklerini görmek, kokusunu duymak gibi. Onların aileleri ve eğitmenleri de duydukları sevgi, ortaya koydukları fedakarlık ve gösterdikleri sabır ile en büyük övgüye layık. Bu çocuklarımız gerekli özen gösterildiğinde ve eğitimi alabildiklerinde ne denli önemli işleri başarabiliyor ve normal bir şekilde hayatlarını sürdürebiliyorlar. Bizler de onların yüzündeki gülümsemeyi bir nebze olsun artırabilmek amacıyla bu bölgelerde yaşayan can dostlarımız sokak hayvanlarımızı onlara emanet ediyoruz. Onlara en iyi şekilde bakıp sahip çıkacaklarından en ufak bir şüphemiz yok. Onların bizden bir eksiği yok +1 fazlaları var. Onların da duyguları var ve hayvanları da çok seviyorlar. Allah her birine ömür boyu sıhhat ve afiyet, sizlere de fedakarlık ve sabrınızın karşılığını en iyi şekliyle versin."

DEHA Özel Eğitim Merkezi yöneticileri ise Meram Belediyesi'ne teşekkür etti.

Meram'da kedi ve köpek beslenme odakları özel çocuklara emanet
Meram'da kedi ve köpek beslenme odakları özel çocuklara emanet

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Meram'da kedi ve köpek beslenme odakları 'özel' çocuklara emanet - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Suarez, İtalyan akademisyenlerin başını yaktı! Dil sınavı soruşturmasında 4 kişinin yargılanması talep edildi 22:22 Suarez, İtalyan akademisyenlerin başını yaktı! Dil sınavı soruşturmasında 4 kişinin yargılanması talep edildi Sergen Yalçın, Beşiktaş'ın 22 milyon TL'lik yeni sözleşme teklifini kabul etti 21:37 Sergen Yalçın, Beşiktaş'ın 22 milyon TL'lik yeni sözleşme teklifini kabul etti Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan aşı karşıtlarına tek cümlelik tepki: Bilim insanlarına kulak verin 20:33 Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan aşı karşıtlarına tek cümlelik tepki: Bilim insanlarına kulak verin
Yeni normalleşme adımlarına itiraz eden Mehmet Ceyhan'a tepki yağıyor 20:17 Yeni normalleşme adımlarına itiraz eden Mehmet Ceyhan'a tepki yağıyor Son Dakika: 1 Temmuz'dan itibaren tam normalleşmeye geçiliyor! İşte sokak kısıtlamasının da kaldırıldığı 4 yeni adım 19:05 Son Dakika: 1 Temmuz'dan itibaren tam normalleşmeye geçiliyor! İşte sokak kısıtlamasının da kaldırıldığı 4 yeni adım Sezgin Baran Korkmaz, Türkiye'ye iade edilecek mi? Viyana Mahkemesi'nden açıklama var 18:28 Sezgin Baran Korkmaz, Türkiye'ye iade edilecek mi? Viyana Mahkemesi'nden açıklama var
Meteoroloji illeri sıralayıp, tarih verdi! Şiddetli yağış salı günü öğleden sonra hayatı felç edecek 16:45 Meteoroloji illeri sıralayıp, tarih verdi! Şiddetli yağış salı günü öğleden sonra hayatı felç edecek 18 yaşındaki genç Galata Kulesi'nden atlayarak intihar etti 16:14 18 yaşındaki genç Galata Kulesi'nden atlayarak intihar etti
Advertisement