Son dakika haberi: Genç ressam, Suriye'deki yetim çocuklarla resim yaptı - Son Dakika

Son dakika haberi: Genç ressam, Suriye'deki yetim çocuklarla resim yaptı

19.09.2021 13:36

Edinilen son dakika haberine göre Ressam Gökhan Yıldırım, Anda Derneği ile gittiği Suriye'nin El Bab şehrinde yetim çocuklarla resim yaptı.

Ressam Gökhan Yıldırım, Anda Derneği ile gittiği Suriye'nin El Bab şehrinde yetim çocuklarla resim yaptı.

Yapılan açıklamaya göre, derneğin organizasyonuyla bölgede yaşayan Suriyelilere giyim ve çeşitli yardım malzemeleri ulaştırıldı.

Organizasyon kapsamında yardım çalışmalarına katılan Anda Derneği Genel Başkanı Okan Tosun ve beraberindekiler, bölgede bulunan yetimhaneyi de ziyaret etti.

Sanatçı Gökhan Yıldırım da burada çocuklarla birlikte vakit geçirerek, yetimhane bahçesinde bulunan duvarları boyadı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen sanatçı, uzun zamandır Suriye'deki çocuklarla bir araya gelmeyi planladığını söyledi.

Program esnasında mutluluk ile burukluğu bir arada yaşadığını dile getiren Yıldırım, "Çocuklar her yerde dünya toplumunun bir geleceği. Düşündüm neler yapabilirim diye ve hepimizin çocukken o rengarenk dünyayı nasıl sevdiğimizi bildiğim için ve bir sanatçı olarak onlarla resim yapmanın az da olsa hafızalarını renklendireceğini hayal ettim." ifadesini kullandı.

Yıldırım, savaş şartlarının etkilediğini çocukların sevilmeye duydukları ihtiyacı hissettiğini belirterek, şunları kaydetti:

"Yetimhane avlusunda çevre duvar tamamıyla boş ve beton griydi. Vaktimizin kısıtlı olmasına rağmen çocukları sevindirmek ve duvarı az da olsa renklendirmek istedim. Bu onlara renkli bir dünya açacaktı. Bir dahaki gelişimde duvara komple olarak çocuklarla resimler yapmayı planlıyorum. En kısa zamanda tekrar aralarında olacağım."

Son dakika haberi: Genç ressam, Suriye'deki yetim çocuklarla resim yaptı
Son dakika haberi: Genç ressam, Suriye'deki yetim çocuklarla resim yaptı
Son dakika haberi: Genç ressam, Suriye'deki yetim çocuklarla resim yaptı
Son dakika haberi: Genç ressam, Suriye'deki yetim çocuklarla resim yaptı

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Son dakika haberi: Genç ressam, Suriye'deki yetim çocuklarla resim yaptı - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Büyükelçiliklere geri adım attıran Viyana Sözleşmesi 41'inci maddesi nedir? 17:36 Büyükelçiliklere geri adım attıran Viyana Sözleşmesi 41'inci maddesi nedir? Halı yıkamaya götürülen halıdan 40 bin TL'lik altın çıktı 17:29 Halı yıkamaya götürülen halıdan 40 bin TL'lik altın çıktı Tarlasındaki anızı yakan adam alevlerin arasında kalarak yaşamını yitirdi 17:07 Tarlasındaki anızı yakan adam alevlerin arasında kalarak yaşamını yitirdi
Son Dakika: Benzine 44 kuruş zam gelerek 9 liraya yaklaştı 16:58 Son Dakika: Benzine 44 kuruş zam gelerek 9 liraya yaklaştı Son Dakika: Büyükelçilerin geri adımına Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ilk tepki: Olumlu karşılıyoruz 16:29 Son Dakika: Büyükelçilerin geri adımına Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ilk tepki: Olumlu karşılıyoruz Kenan Sofuoğlu'nun 3 kişiyle motosiklete binmesi olay oldu 15:59 Kenan Sofuoğlu'nun 3 kişiyle motosiklete binmesi olay oldu
Dünyanın en zengin takımı olan Newcastle, Karagümrük'ün hocası Farioli'yi gözüne kestirdi 15:44 Dünyanın en zengin takımı olan Newcastle, Karagümrük'ün hocası Farioli'yi gözüne kestirdi Çöp toplarken içinde 650 bin TL olan çanta buldu! Sahibine ulaştıran görevli verilen hediye üzüldü 15:26 Çöp toplarken içinde 650 bin TL olan çanta buldu! Sahibine ulaştıran görevli verilen hediye üzüldü
Advertisement