Son dakika haberi! Bosna Hersek'te savaş suçu zanlılarına ev hapsi kararı - Son Dakika

Son dakika haberi! Bosna Hersek'te savaş suçu zanlılarına ev hapsi kararı

20.12.2021 20:18
Son dakika haberi! Bosna Hersek'te savaş suçu zanlılarına ev hapsi kararı

Son dakika habere göre Bosna Hersek'te 8 savaş suçu zanlısı hakkında ev hapsi kararı verildi.

Bosna Hersek'te 8 savaş suçu zanlısı hakkında ev hapsi kararı verildi.

Mahkemeden yapılan açıklamada, "Savaç suçlusu oldukları şüphesiyle 16 Aralık'ta gözaltına alınan 8 zanlı ev hapsinde tutulacak ve Bosna Hersek'ten ayrılmaları yasaklandı." ifadesi kullanıldı.

Yetkililer, zanlıların kimliklerini Zdravko Kandiç, Dragan Curciç, Dragan Ivanişeviç, Goran Doşlo, Milan Trifkoviç, Sinişa Kandiç, Dragoslav Açimoviç ve Mladen Kandiç olarak açıklamıştı.

Bosna Hersek Savcılığı, bu kişilerin, Bosna Savaşı sırasında Mostar ve Nevesinye şehirlerinde aralarında kadın, çocuk ve yaşlıların bulunduğu yaklaşık 100 sivilin öldürülmesiyle suçlandığı bildirmişti.

Zanlılar, Bosna Hersek Araştırma ve Koruma Ajansına (SIPA) bağlı ekipler tarafından Nevesinye, Gatsko, Trebinye, Banya Luka ve Saraybosna'da gözaltına alınmıştı.

YORUMLAR
500
Boluspor'un yeni başkanı Savaş Abak oldu Boluspor'un yeni başkanı Savaş Abak oldu Togg tesislerinde ilk üretim gerçekleşti! Togg tesislerinde ilk üretim gerçekleşti! Alexa'nın ardından bir Amazon servisi daha kapanıyor Alexa'nın ardından bir Amazon servisi daha kapanıyor
Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Son dakika haberi! Bosna Hersek'te savaş suçu zanlılarına ev hapsi kararı - Son Dakika


Advertisement