İlişki yaşadıklarını iddia ettiği eşi ve çocukluk arkadaşını öldüren sanığa 38 yıl hapis cezası - Son Dakika

İlişki yaşadıklarını iddia ettiği eşi ve çocukluk arkadaşını öldüren sanığa 38 yıl hapis cezası

17.05.2021 16:18

İstanbul Arnavutköy'de eşi Aynur Yünkutay ve çocukluk arkadaşı Murat Olğun'u ilişki yaşadıkları iddiasıyla öldüren İbrahim Yünkutay'a 38 yıl hapis cezası verildi.

İstanbul'un Arnavutköy ilçesinde geçtiğimiz yıl Ağustos ayında meydana gelen olayda, İbrahim Yünkutay, ormanlık alanda, ilişkileri olduğunu iddia ettiği eşi Aynur Yünkutay ve çocukluk arkadaşı Murat Olğun'u öldürmüştü. Cinayetin ardından yaşanan bir başka gelişmede ise Yünkutay'ın tehdit görüntülerinin ortaya çıktığı ve "Ardımda bir tabur leş bırakacağım" dediği öğrenilmişti.

Sanığın yargılandığı dava, İstanbul 41. Ağır Ceza Mahkemesi'nde bugün görüldü. Tutuklu sanık İbrahim Yünkutay, cezaevinden SEGBİS ile bağlandı.

"MAKTÜLLER ARASINDA BİR İLİŞKİ YOKTU"

Öldürülen Aynur Yünkutay'ın anne-babası ile Murat Olğun'un babasının da hazır bulunduğu duruşmada müşteki avukatı Serhat Toğuç, "İddianamedeki 'haksız tahrik' ibaresine katılmıyoruz. Maktüller arasında bir ilişki yoktu. Böyle bir şey olmuş olsa, maktul Murat Olğun'da da silah vardı, o da silahını kullanırdı. Aynur Yünkutay'ın yaşadığı sosyokültürel ortamda da böyle bir şey mümkün değildir. Sanık, maktülle arasında bir ilişki olduğundan emin olmadan eylemi gerçekleştirmiştir" dedi.

"KENDİLERİNE AÇIKLAMA ŞANSI VERDİ"

Sanık Yünkutay'ın avukatı ise, müvekkilinin öldürme kastıyla hareket etmediğini öne sürerek, "Müvekkilim, eşi ile arkadaşı arasındaki olayı öğrendikten dört gün sonra bu olayı gerçekleştirdi. Dört gün bekledi. Müvekkil kendilerine açıklama şansı da verdi" ifadelerini kullandı.

"İLİŞKİSİNİ ANNESİ DE BİLİYORDU"

Son savunması sorulan tutuklu sanık İbrahim Yünkutay ise, "Benim psikolojik sorunlarımdan dolayı hastaneye sevk edeceğim söylenmişti. Eşimin ilişkisini annesi de biliyordu. Hatta annesi de tepki göstermişti. Psikolojim bozuktur. Bundan dolayı hastaneye sevk edilmeyi ve oradan çıkacak rapora göre karar verilmesini talep ediyorum. Namusumuz için yaşıyoruz. Keşke böyle olmasaydı" diye konuştu.

38 YIL HAPİS CEZASINA ÇARPTIRILDI

Mahkeme heyeti, İbrahim Yünkutay'ı eşi Aynur Yünkutay'a yönelik 'Kasten öldürme' suçundan 20 yıl, Murat Olğun'a yönelik ise 'Haksız tahrik altında kasten öldürme' suçundan 18 yıl hapis cezasına çarptırdı.

YORUMLAR (14)
  • Murat reis: İddiayla iş olmaz ispat gerekir eğer bu olay doğruysa Allah belasını versin deyip bosayip kurtulacaksin Cevap Yaz 3 0 Yayından Kaldır
  • İŞTE BAKIN: AT GÖZLÜKLERİNİ ÇIKARIN , SAPLA SAMANI AYIRIN , BAŞI AÇIK YADA BAŞÖRTÜLÜ FARKETMİYOR , ÖNCE BEYNİN ABDESTLİ OLMASI ŞART , ALLAH ISLAH ETSİN Cevap Yaz 9 0 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız
500
İSTANBUL-KÜÇÜKÇEKMECE'DE KİRA ZAMMI KAVGASI: 6 YARALI İSTANBUL-KÜÇÜKÇEKMECE'DE KİRA ZAMMI KAVGASI: 6 YARALI
Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel İlişki yaşadıklarını iddia ettiği eşi ve çocukluk arkadaşını öldüren sanığa 38 yıl hapis cezası - Son Dakika

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement