Son dakika Mahkum haberleri, Mahkum son dakika, son dakika Mahkum

Son Dakika Mahkum Haberleri

Son dakika Mahkum haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son mahkum haberleri anında burada.


 • Dün Dün 23:45 TMMOB, Yargıtay'ın Gezi Davası kararını protesto etti TMMOB, Yargıtay'ın Gezi Davası kararını protesto etti

  Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB), İstanbul'da Yargıtay'ın Gezi Davası'nda verdiği kararı protesto etti. TMMOB İstanbul Koordinasyon Kurulu Sekreteri Seyfettin Avcı'nın okuduğu açıklamada, Gezi Direnişi'ni ve o direnişin parçası olan arkadaşlarını karalamaya yönelik bu kararın toplum vicdanında meşru olmadığı belirtildi. Yargıtay 3'üncü Ceza Dairesi, Osman Kavala, Can Atalay, Tayfun Kahraman, Mine Özerden ve Çiğdem Mater Utku hakkında verilen 18'er yıl hapis cezalarını onayladı. Ali Hakan Altınay, Yiğit Ali Ekmekçi ve Mücella Yapıcı hakkında verilen 18'er yıl hapis cezalarını ise bozdu.

 • Dün Dün 23:28 Libya ve İtalya, mahkum takası anlaşması imzaladı Libya ve İtalya, mahkum takası anlaşması imzaladı

  Libya Adalet Bakanı Halime el-Busifi ile İtalyan mevkidaşı Carlo Nordio, iki ülke arasında mahkum takasına ilişkin bir anlaşma imzaladı. Anlaşma, hükümlülerin rehabilitasyonuna ve sosyal istikrarına katkı sağlayacak.

 • Dün Dün 22:32 Tmmob, Yargıtay'ın Gezi Davası Kararını Ankara'da Protesto Etti. Tmmob, Yargıtay'ın Gezi Davası Kararını Ankara'da Protesto Etti.

  Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) Ankara İl Koordinasyon Kurulu (İKK), Yargıtay’ın Gezi Davası’nda verdiği kararı protesto etti. TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz, “Bu hukuksuz kararı hiçbir şekilde kabul etmiyoruz. Baştan beri siyasi güdümlü bir şekilde yürütülen, bu ülke tarihinin en barışçıl, masum, yaratıcı, haklı eylemini Gezi eylemini yaralayacak, onu kötüleyecek hiçbir kararı ve Gezi Davası içerisinde yer alan hiçbir arkadaşımızı itibarsızlaştırmaya yönelik hiçbir şeyi kabul etmiyoruz. Buradan haykırıyoruz; Cumhuriyet tarihinin en kitlesel, en yaratıcı, en uzun süreli halk hareketi olan Gezi Direnişi’ni ve o direnişin parçası olmuş arkadaşlarımızı karalamaya yönelik herhangi bir karar, o kararı veren mahkemeler ve emri veren siyasi iktidar toplum vicdanında meşru değildir. Bu kararlar hükümsüzdür” dedi.

 • Dün Dün 20:50 İzmir Emek ve Demokrasi Güçleri, Gezi Parkı davasındaki hapis cezalarını protesto etti İzmir Emek ve Demokrasi Güçleri, Gezi Parkı davasındaki hapis cezalarını protesto etti

  İzmir Emek ve Demokrasi Güçleri, Yargıtay'ın Gezi Parkı davasında 5 sanığın hapis cezasını onamasını protesto etti. İzmir Baro Başkanı Sefa Yılmaz, kararın Anayasa ve Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi'ne aykırı olduğunu belirtti.

 • Dün Dün 15:09 ABD'de Tesla'ya Siyahi İşçilerin İşyerinde Irkçılığa Maruz Kaldığı İddiasıyla Dava Açıldı ABD'de Tesla'ya Siyahi İşçilerin İşyerinde Irkçılığa Maruz Kaldığı İddiasıyla Dava Açıldı

  ABD'de Eşit İstihdam Fırsatı Komisyonu (EEOC), Tesla'ya, California'daki fabrikasında siyahi işçilerin ırkçılığa maruz kaldığı iddiasıyla dava açtı. EEOC, Tesla'nın California fabrikasında siyahilerin ırkçı söylemlere maruz kaldığı ve beyaz çalışanlara göre daha çok çalıştırıldığı iddialarıyla şirketten davacı oldu. Komisyonun iddialarına göre, siyahi çalışanlar, söz konusu eşitsizlik hakkında şikayette bulunmalarının ardından işten çıkarıldı. Mahkemeden çalışanların tazminat almasını talep eden Komisyon, dava sonucunda çeşitli cezalar beklediğini belirtti.

 • Dün Dün 10:43 ABD, Ekvador Devlet Başkanı Adayı Suikastının Faillerine Ödül Verecek ABD, Ekvador Devlet Başkanı Adayı Suikastının Faillerine Ödül Verecek

  ABD Dışişleri Bakanlığı, Ekvador devlet başkan adayı Fernando Villavicencio'nun suikastının faillerine ilişkin bilgi paylaşanlara 5 milyon dolara kadar ödül vereceğini duyurdu. Dışişleri Bakanı Antony Blinken imzasıyla yapılan açıklamada, suikastın arkasındaki işbirlikçilerin ve planlayıcıların tutuklanması veya mahkum edilmesine yol açacak bilgiler için ödül teklifi yapıldığı belirtildi. Ayrıca, suç grubunun liderlik pozisyonundaki kişinin kimliğinin veya yerinin belirlenmesine yönelik bilgiler için de 1 milyon dolarlık ikinci bir ödül teklifi yapıldı. Başkan adayı Villavicencio, yolsuzluğa karşı duruşuyla tanınan bir isimdi ve 9 Ağustos'ta aracına bindiği sırada bir saldırgan tarafından öldürülmüştü.

 • Dün Dün 10:41 Ankara Devlet Opera ve Balesi 2023-2024 Sanat Sezonu Andrea Chenier Operası ile Başlıyor Ankara Devlet Opera ve Balesi 2023-2024 Sanat Sezonu Andrea Chenier Operası ile Başlıyor

  Ankara Devlet Opera ve Balesi (ADOB), 4 Ekim Çarşamba günü Andrea Chenier operası ile yeni sanat sezonunu başlatacak. İtalyan besteci Umberto Giordano'nun önemli eserlerinden olan opera, Fransız İhtilali döneminde genç yaşta ölüme mahkum edilen şair Andrea Chenier'in hikayesini anlatıyor. Rejisörlüğünü Recep Ayyılmaz'ın üstlendiği eser, dekor ve kostümleriyle de dikkat çekecek.

 • 28.09.2023 28 Eyl 20:05 Bakan Tunç: AİHM'in yetkisini aşarak delil incelemesi yapmak suretiyle ihlal kararı vermesi kabul edilemez Bakan Tunç: AİHM'in yetkisini aşarak delil incelemesi yapmak suretiyle ihlal kararı vermesi kabul edilemez

  Adalet Bakanı Tunç, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nin Türkiye aleyhinde aldığı kararın kabul edilemez olduğunu belirtti. Bakan Tunç, AİHM'in Türkiye'nin iç hukuk standardını hiçe saydığını ve yetkisini aştığını ifade ederek, bu kararın sadece o dosya bakımından geçerli olduğunu ve iç hukuk uygulamaları sonrasında değerlendirileceğini söyledi. Ayrıca, Bakan Tunç zabıt katibi atamalarıyla ilgili yapılan mülakatların değerlendirme aşamasında olduğunu ve birkaç gün içinde açıklama yapılacağını belirtti. Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın Altın Portakal Film Festivali'nden çekilmesine ilişkin ise Bakan Tunç, terör örgütü propagandasına müsaade edilemeyeceğini ve Kültür Bakanlığı'nın aldığı kararı doğru bulduklarını ifade etti.

 • 28.09.2023 28 Eyl 18:53 AİHM'in 'ByLock ve Bank Asya' kararı emsal teşkil eder mi? AİHM'in 'ByLock ve Bank Asya' kararı emsal teşkil eder mi?

  Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nin (AİHM) “ByLock kullanmak” ve “Bank Asya’da hesabı olmak” suçlamalarıyla mahkum olan öğretmen Yüksel Yalçınkaya'nın açtığı davada Türkiye aleyhine ihlal kararı verdi.

 • 28.09.2023 28 Eyl 14:40 AYM, Can Atalay'ın hak ihlali başvurusunu görüşecek AYM, Can Atalay'ın hak ihlali başvurusunu görüşecek

  Anayasa Mahkemesi (AYM), Gezi Parkı davası sanığı ve Türkiye İşçi Partisi (TİP) milletvekili Can Atalay'ın tahliye ve yargılamanın durması isteminin reddedilmesi üzerine yapılan hak ihlali başvurusunu 5 Ekim'deki gündeminde görüşecek. Yargıtay 3. Ceza Dairesi tarafından reddedilen Atalay'ın avukatları tarafından yapılan başvurunun kabulüne, reddine ya da Genel Kurul'a sevkine karar verilebilecek.

 • 28.09.2023 28 Eyl 13:17 Adalet Bakanı Tunç, AİHM'in Türkiye aleyhindeki kararını kabul edilemez buldu Adalet Bakanı Tunç, AİHM'in Türkiye aleyhindeki kararını kabul edilemez buldu

  Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nin (AİHM) Türkiye aleyhinde aldığı kararın kabul edilemez olduğunu belirtti. Tunç, AİHM'in Türkiye'nin iç hukuk standardını hiçe saydığını ve yetkisini aştığını ifade etti. Ayrıca, zabıt katipliği atamalarıyla ilgili açıklama yapılacağını ve Altın Portakal Film Festivali'nde FETÖ propagandasının yapılamayacağını vurguladı.

 • 28.09.2023 28 Eyl 12:34 Paris'te firar eden mahkumlardan biri yakalandı Paris'te firar eden mahkumlardan biri yakalandı

  Fransa'nın başkenti Paris'in kuzeyindeki bir banliyöde 12 Eylül'de çıkarıldıkları orman yürüyüşü sırasında firar eden 2 mahkumdan biri yakalandı. Essonne'daki Fleury-Merogis Hapishanesi'nden firar eden mahkumlar, spor amaçlı çıkarıldıkları ormanda kaçmışlardı. Yakalanan firarinin parkta uyuşturucu aldığı sırada polis kontrolüne takıldığı belirtiliyor. Diğer mahkumun ise hala ormanda saklandığı düşünülüyor.

 • 28.09.2023 28 Eyl 11:28 İsrail'e bağlı Kudüs Belediye Başkanlığı için bir Filistinlinin aday olması tepkiyle karşılandı İsrail'e bağlı Kudüs Belediye Başkanlığı için bir Filistinlinin aday olması tepkiyle karşılandı

  İsrail'in Doğu Kudüs'ü 1967'de işgal etmesi ve Kudüs'ü tek taraflı olarak sözde başkenti kabul etmesinin ardından tarihte ilk defa bir Filistinli, İsrail'e bağlı Kudüs Belediyesi için başkanlık adaylığını açıkladı.

 • 28.09.2023 28 Eyl 11:11 Pamuk Üreticileri Taban Fiyatın Açıklanmasını İstiyor Pamuk Üreticileri Taban Fiyatın Açıklanmasını İstiyor

  Çukurova ve Şanlıurfa'da pamuk hasadı tamamlanmak üzere ancak taban fiyatı hala açıklanmadı. Dünya piyasalarında kilosu 55 TL'nin üzerinde olan pamuk, Türkiye'de geçen yılın fiyatıyla satılıyor. Üreticiler, girdi fiyatlarının artması ve serbest piyasa fiyatlarına mahkum olmamak için taban fiyatın bir an önce açıklanmasını talep ediyor.

 • 28.09.2023 28 Eyl 10:33 İran'da Polis Memurunu Öldüren Kişi İdam Edildi İran'da Polis Memurunu Öldüren Kişi İdam Edildi

  İran resmi ajansı IRNA'nın haberine göre, Tahran Devrim ve Genel Savcısı Ali Salihi, polis memuru Abdulcebbar Mahtumnejad'ın öldürüldüğü olayla ilgili yargılanan kişinin idam edildiğini açıkladı. Mahkum, Temmuz 2021'de bir soygun sonrasında yakalanarak tutuklanmış ve yargılandığı mahkeme tarafından idam cezasına çarptırılmıştı. Karar, Yargıtay tarafından onaylandıktan sonra maktul polisin ailesinin de onayıyla idam hükmü infaz edildi.

 • 27.09.2023 27 Eyl 22:31 Aydın Devlet Hastanesi'nde Mahkum Firar Etti Aydın Devlet Hastanesi'nde Mahkum Firar Etti

  Aydın E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'ndan tedavi için Aydın Devlet Hastanesi'ne getirilen mahkum, yetkililerin dikkatsizliğinden faydalanarak firar etti. Emniyet güçleri, firar eden mahkumu yakalamak için çalışmalara başladı.

 • 27.09.2023 27 Eyl 17:01 Hasan Efe Uyar'dan Bakan Işıkhan'a: 'Sayın Bakan, AKP Hükümetlerinin Karnesini Bırakın, Kendi Bakanlığınızın 3,5 Aylık Karnesine Bakın. Hasan Efe Uyar'dan Bakan Işıkhan'a: "Sayın Bakan, AKP Hükümetlerinin Karnesini Bırakın, Kendi Bakanlığınızın 3,5 Aylık Karnesine Bakın.

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Hasan Efe Uyar, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan’ı eleştirdi. Uyar, “El insaf. Sayın Bakan çok uzağa gitmeye gerek yok, sadece sizin döneminizi baz alalım. Seçimden sonra evvela bir asgari ücret masası kurdunuz. Oradaki söyleminizle seçimden önce dillendirdiğiniz 500 dolar seviyesinin çok uzağında kaldı. Akabinde yine kamu emekçilerini ilgilendiren bir toplu sözleşme masası kurdunuz. 22 bin TL seviyelerine dahi ulaşamadınız. Bir sonraki yılın enflasyon hedeflerini dahi yakalayamadınız. AKP hükümetlerinin karnesini bırakın, kendi bakanlığınızın 3 buçuk aylık karnesine bakın… Ve ne yazık ki önce asgari ücrette sınıfta kaldınız. Ondan sonra memurlarla toplu sözleşme görüşmelerinde sınıfta kaldınız” dedi.

 • 27.09.2023 27 Eyl 16:05 CHP Grup Başkanvekili Burcu Köksal: AİHM kararına uyulmalı CHP Grup Başkanvekili Burcu Köksal: AİHM kararına uyulmalı

  CHP Grup Başkanvekili Burcu Köksal, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesinin (AİHM) FETÖ üyesi olduğu tespit edilen bir kişinin başvurusu üzerine verdiği ihlal kararına ilişkin, 'AİHM kararının iç hukukta yeri belli. Muhakkak iç hukukta da bu karara uyulması gerekiyor.' dedi. Köksal, yeni yasama döneminde önceliklerinin yoksulluğu ve işsizliği bitirmek olduğunu belirtti.

 • 27.09.2023 27 Eyl 15:38 İBB Başkanı İmamoğlu'na karşı kurmaca haber yapanlar cezalandırıldı İBB Başkanı İmamoğlu'na karşı kurmaca haber yapanlar cezalandırıldı

  İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun 2020 yılında Mersin'den satın alıp, vatandaşa ücretsiz dağıttığı 100 ton limonla ilgili kurmaca haber yapanlar hakkında açılan kamu davasında karar açıklandı. Büyükçekmece 6. Asliye Mahkemesi, kumpas haber yapan Mahmut Dölek'i 10 ay 15 gün hapis cezasına mahkum etti. Mahkeme, limon üretici kılığında yalan beyanlarda bulunan Ömer Tuncel ve Ömer Sezer ile görüntüyü kayda alan Emrah Toraman'a da 265'er gün hapis cezası verdi. Bu mahkumiyet kararı daha sonra para cezasına çevrildi.

 • 27.09.2023 27 Eyl 01:07 ABD Mahkemesi, Trump'ın Dolandırıcılık Yaptığına Hükmetti ABD Mahkemesi, Trump'ın Dolandırıcılık Yaptığına Hükmetti

  ABD'de bir mahkeme, eski Başkan Donald Trump'ın emlak imparatorluğunu kurduğu yıllarda dolandırıcılık yaptığına hükmetti. New York Başsavcısı Letitia James tarafından açılan sivil davada, Yargıç Arthur Engoron, Trump'ın anlaşmalarda ve finansman sağlama evrakında varlıklarına aşırı değer biçerek ve net servetini abartarak bankaları, sigortacıları ve başkalarını dolandırdığına karar verdi. Yargıç Engoron, Trump'ın bazı işletme ruhsatlarının feshedilmesi direktifini verdi ve şirketin operasyonlarının bağımsız bir gözlemci tarafından denetleneceğini belirtti. Başsavcı James, Trump ve çocuklarının New York'ta bir daha şirket kurmasını ve 5 yıl süresince ticari gayrimenkul satın almalarını yasaklamasını talep ediyor.

 • 26.09.2023 26 Eyl 20:54 Gülşen Çolakoğlu'na verilen hapis cezasının gerekçesi açıklandı Gülşen Çolakoğlu'na verilen hapis cezasının gerekçesi açıklandı

  Şarkıcı Gülşen Çolakoğlu'na, konserinde imam hatip liselilere yönelik sözlerinden dolayı verilen hapis cezasının gerekçesi açıklandı. Mahkeme, sözlerin imam hatip mezunlarına yönelik olduğunu belirterek, bu sözlerin kamu barışını tehlikeye atabileceğini ifade etti. Ayrıca, suçun aleniyet unsuruyla ilgili olarak da kararda açıklama yapıldı.

 • 26.09.2023 26 Eyl 19:45 Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Depremzedelerimizi, mağduriyeti fırsata çevirmeye çalışan aç gözlülerin insafına kesinlikle bırakmayacağız, her türlü tedbiri... Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Depremzedelerimizi, mağduriyeti fırsata çevirmeye çalışan aç gözlülerin insafına kesinlikle bırakmayacağız, her türlü tedbiri...

  Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Depremzedelerimizi, mağduriyeti fırsata çevirmeye çalışan aç gözlülerin insafına kesinlikle bırakmayacağız, her türlü tedbiri alarak üzerlerine gideceğiz.

 • 26.09.2023 26 Eyl 19:39 Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Türkiye'ye dost olan kazanır, husumet besleyen kaybeder. Biz dostlarımızın sayısını çoğaltmanın yoluna bakıyoruz.' Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Türkiye'ye dost olan kazanır, husumet besleyen kaybeder. Biz dostlarımızın sayısını çoğaltmanın yoluna bakıyoruz."

  Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Türkiye'ye dost olan kazanır, husumet besleyen kaybeder. Biz dostlarımızın sayısını çoğaltmanın yoluna bakıyoruz.

 • 26.09.2023 26 Eyl 19:29 Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Aile ve Gençlik Bankası çalışmalarımızı tamamladık. Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Aile ve Gençlik Bankası çalışmalarımızı tamamladık.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Aile ve Gençlik Bankası çalışmalarımızı tamamladık.

 • 26.09.2023 26 Eyl 19:12 Bakan Tunç'tan, AİHM'nin FETÖ davasına ilişkin kararına tepki: Yetkilerini aştılar Bakan Tunç'tan, AİHM'nin FETÖ davasına ilişkin kararına tepki: Yetkilerini aştılar

  Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi, ByLock ve Bank Asya davasında mahkum olan FETÖ üyesi Yüksel Yalçınkaya'nın açtığı bireysel davada, Türkiye aleyhine ihlal kararı verdi. Bu kararı eleştiren Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, "AİHM'in yetkisini aşarak delil incelemesi yapmak suretiyle ihlal kararı vermesi kabul edilemez." ifadelerini kullandı.

 • 26.09.2023 26 Eyl 18:07 Gülşen'in hapis cezası aldığı davanın gerekçeli kararı açıklandı Gülşen'in hapis cezası aldığı davanın gerekçeli kararı açıklandı

  İstanbul'da bir konserde İmam Hatip Liselilere yönelik sözleri nedeniyle yargılanan Gülşen Çolakoğlu, 10 ay hapis cezasına çarptırılmış ardından da hükmün açıklanması geri bırakılarak tahliye edilmişti. Mahkeme heyeti, davaya ilişkin hazırladığı gerekçeli kararında, Gülşen'in sözlerinin hoşgörü ortamını bozacak ve kamu barışını tehlikeye sokacak nitelikte olduğunu hükmetti.

 • 26.09.2023 26 Eyl 17:07 Konya'da markette çıkan silahlı kavga sonucu 1 kişi öldü, 11 kişi yaralandı Konya'da markette çıkan silahlı kavga sonucu 1 kişi öldü, 11 kişi yaralandı

  Konya'nın Cihanbeyli ilçesinde bir markette eski dünürleriyle tartışan bir kişi, silahla ateş açarak 1 kişiyi öldürdü ve 11 kişiyi yaraladı. Sanık, 'kasten öldürme' suçundan müebbet, 11 kişiye yönelik 'kasten öldürmeye teşebbüs' suçundan ise 108 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Olayın güvenlik kamerası görüntülerini de inceleyen mahkeme heyeti, sanığı suçlu buldu ve cezalandırdı.

 • 26.09.2023 26 Eyl 16:42 BM İnsan Hakları Yüksek Komiseri: Myanmar'daki İnsan Hakları Durumu Daha da Kötüleşti BM İnsan Hakları Yüksek Komiseri: Myanmar'daki İnsan Hakları Durumu Daha da Kötüleşti

  BM İnsan Hakları Yüksek Komiseri Volker Türk, Myanmar'daki insan hakları durumunun temmuzdan bu yana daha da kötüleştiğini belirtti. Türk, Myanmar halkının günlük saldırılara, insan hakları ihlallerine ve umutlarının yok olmasına maruz kaldığını ifade etti. Ayrıca, ülkede ordunun çıkarlarını korumak için acımasız bir sistem uygulandığını ve askeri saldırıların insan hakları krizini ağırlaştırdığını vurguladı. Türk, Myanmar'da tutuklanan ve adil yargılanma haklarından yoksun bırakılan binlerce kişi olduğunu ve insani yardıma erişimin reddedilmesinin gıda krizine yol açtığını söyledi. Türk, Myanmar'daki savunmasız insanların temel haklarını kullanabilmeleri ve yardım alabilmeleri için uluslararası topluma çağrıda bulundu.

 • 26.09.2023 26 Eyl 12:34 İran'da sahte içki dağıtanlar idama mahkum edildi İran'da sahte içki dağıtanlar idama mahkum edildi

  İran'ın Elburz eyaletinde sahte içki dağıtımı yaparak 17 kişinin ölümüne ve 191 kişinin kör olmasına neden olmakla suçlanan 4 kişi, yargılandıkları mahkemede idama mahkum edildi.

 • 25.09.2023 25 Eyl 21:57 Yazar Sinan Yağmur, Bayram Bilge Tokel'in eserlerini çalarak kitabında yayınladı Yazar Sinan Yağmur, Bayram Bilge Tokel'in eserlerini çalarak kitabında yayınladı

  Sanatçı-yazar Bayram Bilge Tokel, Kırşehir'deki bir panelde yazar Sinan Yağmur'un kendi eserlerini çalarak kitabında yayınladığını söyledi. Mahkeme süreci sonucunda Yağmur'un kitapları piyasadan kaldırılma kararı alındı.

 • 25.09.2023 25 Eyl 18:40 İstanbul'da Gümüş Ustalarının Zanaati Tehlikede İstanbul'da Gümüş Ustalarının Zanaati Tehlikede

  İstanbul'un tarihi Kalcılar Han'ında bulunan gümüş ustası Sabri Demirci, tarımın önemini yansıtan parçalar tasarlamaktadır. Ancak gümüş zanaatinin yok olma tehlikesiyle karşı karşıya olduğunu düşünen Demirci, artan maliyetler ve sanayileşmenin bu duruma sebep olduğunu belirtmektedir. Ayrıca, yeni neslin bu zanaata ilgi göstermemesi de sektörün yok olmasına neden olmaktadır. Kalcılar Han'ında bir zamanlar gümüş ustalarıyla dolu olan atölyelerin çoğunun dövizciler tarafından işgal edildiği ifade edilmektedir.

 • 25.09.2023 25 Eyl 16:06 Eski Arnavutluk Çevre Bakanı Lefter Koka ve Genel Sekreter Alqi Bllako Hapis Cezasına Çarptırıldı Eski Arnavutluk Çevre Bakanı Lefter Koka ve Genel Sekreter Alqi Bllako Hapis Cezasına Çarptırıldı

  Arnavutluk Yolsuzluk ve Organize Suçlara ilişkin Özel Mahkeme, eski Çevre Bakanı Lefter Koka'yı 'görevi kötüye kullanmak', 'pasif yolsuzluk' ve 'suç malzemelerinin gizlenmesi' suçlarından 6 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırdı. Aynı davada yargılanan eski Çevre Bakanlığı Genel Sekreteri Alqi Bllako da 'görevi kötüye kullanmak'tan 2 yıl 8 ay hapis cezası aldı. Her iki sanık da 5 yıl süreyle kamu görevlerini yerine getiremeyecek.

 • 25.09.2023 25 Eyl 14:33 Kurtulmuş: 'Hem Türkiye'nin onayıyla NATO'ya girmeyi bekleyeceksiniz hem ülkenizde teröre zemin hazırlayacaksınız. Bunların İsveç tarafından gözden... Kurtulmuş: "Hem Türkiye'nin onayıyla NATO'ya girmeyi bekleyeceksiniz hem ülkenizde teröre zemin hazırlayacaksınız. Bunların İsveç tarafından gözden...

  Kurtulmuş: "Hem Türkiye'nin onayıyla NATO'ya girmeyi bekleyeceksiniz hem ülkenizde teröre zemin hazırlayacaksınız. Bunların İsveç tarafından gözden geçirileceğini ümit ediyorum.

 • 25.09.2023 25 Eyl 11:53 CHP'li İnan Akgün Alp: 'Bu Yüzde 48'in Kıymetini Bilmezsek Diğer Partilerin Bu Oyu Alma Şansı Var mı? Bizim Bundan Sonra da Bir Arada Olmamız Lazım' CHP'li İnan Akgün Alp: "Bu Yüzde 48'in Kıymetini Bilmezsek Diğer Partilerin Bu Oyu Alma Şansı Var mı? Bizim Bundan Sonra da Bir Arada Olmamız Lazım"

  CHP Kars Milletvekili İnan Akgün Alp, CHP Kars İl Kongresi’nde; "Türkiye’yi başkanlık modeline 50+ 1 hesabına mahkum edenler zaten zamanında bunu böyle düşündüler. Bir daha hiç kimse bizim karşımıza bu sonuçla gelmesin diye düşünmüşlerdi ama Kemal Kılıçdaroğlu çıktı ve bu oyunu bozdu. Ne yapsaydı? Yüzde 23 oyunuz varken yüzde 51 oya ihtiyacı var. Biz bu beraberliği bozarsak, bu yüzde 48’in kıymetini bilmezsek diğer partilerin bu oyu alabilme şansı var mı? Bizim bundan sonra da bir arada olmamız gerekir" dedi.

 • 25.09.2023 25 Eyl 11:42 İtalya'da 30 Yıllık Firarın Ardından Yakalanan Mafya Babası Hayatını Kaybetti İtalya'da 30 Yıllık Firarın Ardından Yakalanan Mafya Babası Hayatını Kaybetti

  Sicilyalı mafya babası Matteo Messina Denaro, hapishanede kolon kanseri tedavisi görürken hayatını kaybetti. 61 yaşındaki Messina Denaro, Cosa Nostra'nın kanlı saldırılarının baş faillerindendi.

 • 24.09.2023 24 Eyl 16:51 Emekliler Kartal Meydanı'nda Buluştu Emekliler Kartal Meydanı'nda Buluştu

  KARTAL Meydanı'nda düzenlenen 'Emekliler Buluşması' mitinginde konuşan DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu, emeklilikte yaşanan mağduriyetlere dikkat çekerek, emeklilere insanca yaşayacak bir ücret verilmesi gerektiğini vurguladı. Ayrıca, kıdem tazminatının kazanılmış bir hak olduğunu ve asla teslim edilmeyeceğini belirtti. Miting, sloganlar ve halaylar eşliğinde olaysız bir şekilde sona erdi.

 • 24.09.2023 24 Eyl 09:37 Haftanın tarihine bakış Haftanın tarihine bakış

  Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün isteğiyle "Türk Dili Tetkik Cemiyeti" adıyla 12 Temmuz 1932'de kurulan ve daha sonra "Türk Dil Kurumu" ismini alan cemiyet, "Birinci Türk Dil Kurultayı"nı 26 Eylül-5 Ekim 1932 tarihlerinde yaptı.

 • 23.09.2023 23 Eyl 16:00 Kayseri'de Yeşilay Şubesi Ziyareti Kayseri'de Yeşilay Şubesi Ziyareti

  Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı ve AK Parti Kayseri Milletvekili Hulusi Akar, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç Yeşilay Kayseri Şubesi'ni ziyaret etti. Ziyarette konuşan Akar, güçlü nesillerin yetişmesi için uyuşturucuyla mücadele edilmesi gerektiğini vurguladı.

 • 23.09.2023 23 Eyl 13:42 CHP Mersin İl Kongresi... Özgür Özel: 'Chp İçindeki Tartışmaları, Acaba Bir Ayrılık, Farklı Partileşme Süreçleri Olur mu Diyenlere Şunu Söylüyoruz,... CHP Mersin İl Kongresi... Özgür Özel: "Chp İçindeki Tartışmaları, Acaba Bir Ayrılık, Farklı Partileşme Süreçleri Olur mu Diyenlere Şunu Söylüyoruz,...

  CHP Mersin İl Kongresi başladı. Kongrede konuşan CHP Grup Başkanı Özgür Özel, CHP Genel Başkanlığına aday adayı olduğunu hatırlatırken, "CHP içindeki tartışmaları acaba bir ayrılık, geçmişteki kötü örnekleri gibi farklı partileşme süreçleri olur mu, kavga olur mu, ayrı düşmek olur mu diyenlere şunu söylüyoruz; ‘biz bu baba evinin evlatlarıyız’. Çorbayı kaynatanlarız, bacayı tüttürenleriz, eve odun çekenleriz" dedi. Özel, "Dünyanın bütün otoriter popülist liderleri, bütün diktatörleri seçime katılım oranının düşüklüğünden, muhalif seçmenin moral bozukluğundan, sandıktan kopuşundan, siyasi partilere bizatihi siyasetin kendisinden uzaklaşmasından, yabancılaşmasından beslenirler. Onların kitlesi olduğu yerde durur. Senin seçmeninin omuzları düştükçe beyefendinin keyfi yerine gelmeye başlar. İşte burada yaptığımız itiraz, çıktığımız yol, partinin moralini bozmak, partiyi bir tartışmaya götürmek, partiyi tartıştırmak değil, aksine bir duygusal kopuş içinde olan seçmene CHP tartışıyor, CHP değişiyor, CHP bundan sonra da dimdik ayakta olacak, senin umudun olacak, CHP varsa umut var demek için adayız, buradayız, ayaktayız" diye konuştu.

 • 23.09.2023 23 Eyl 12:13 İran'da Üst Düzey Polis Memurunu Öldüren Mahkum İdam Edildi İran'da Üst Düzey Polis Memurunu Öldüren Mahkum İdam Edildi

  İran'da Hürmüzgan eyaletinin Rudan ilçesinde Narkotikle Mücadele Emniyet Müdürü Said Muridi'yi öldürme suçundan idama çarptırılan mahkum, Minab Şehir Hapishanesi'nde infaz edildi. Muridi, uyuşturucu kaçakçılarına yönelik operasyon sırasında çıkan çatışmada hayatını kaybetmişti.

 • 23.09.2023 23 Eyl 11:05 AYM'ye bireysel başvuru hakkı, 11 yılda 520 bin kişinin umudu oldu AYM'ye bireysel başvuru hakkı, 11 yılda 520 bin kişinin umudu oldu

  Türkiye'nin, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesindeki (AİHM) ihlal davalarını azaltmak amacıyla 23 Eylül 2012'de getirilen Anayasa Mahkemesine (AYM) bireysel başvuru hakkı, 11 yılda yaklaşık 520 bin kişinin umudu oldu. Bireysel başvuru sayısı 2012'de 1342 iken, 2022 yılında 109 bin 779'a ulaştı. AYM, bugüne kadar 400 bin 877 başvuruyu karara bağlarken, yaklaşık 119 bin başvuru dosyası ise hala sonuçlanmayı bekliyor. AYM'nin son dönemdeki dikkati çeken kararları arasında, Canan Karatay'a para cezası verilmesi, Mısır'daki Sina Aziz Manastırı ve İstanbul'daki Aya Yani Kilisesi ve Manastırı'na iade talebinin reddedilmesi, 28 Şubat davasında mahkum edilen eski generallerin başvurularının reddedilmesi ve mülkiyet hakkının ihlal edildiği hükmüne varılması yer alıyor.

 • 22.09.2023 22 Eyl 18:15 Add Genel Başkanı Hüsnü Bozkurt: 'Çocuklarımızı Tarikatların Kucağına Bırakmak Doğru Politikalar Değildir' Add Genel Başkanı Hüsnü Bozkurt: "Çocuklarımızı Tarikatların Kucağına Bırakmak Doğru Politikalar Değildir"

  Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Genel Başkanı Hüsnü Bozkurt, 17 yaşındaki A.E.S'nin Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün resmine uygunsuz hareketler yapıp tutuklanmasıyla ilgili "5-6 yaşında çocuklarımızı o tarikatların kucağına bırakmak ya da yurt yapma imkânı varken üniversitedeki çocuklarımızın yüzde 86’sını yurt olanağından yoksun bırakıp tarikat evlerine mahkûm etmek doğru politikalar değildir. Biz bugün Atatürkçü Düşünce Derneği olarak tam sayfa bir gazete ilanıyla Milli Eğitim Bakanlığı’nı uyardık. Bu vesileyle iktidarı da uyarmış olalım" dedi.

 • 22.09.2023 22 Eyl 17:14 CHP Rize İl Örgütünden Zam Protestosu: 'Artık Geçinemeyecek Haldeyiz' CHP Rize İl Örgütünden Zam Protestosu: "Artık Geçinemeyecek Haldeyiz"

  CHP Rize il ve ilçe örgütleri bir araya gelerek Atatürk Meydanında zamları protesto etti. CHP Rize İl Başkanı Saltuk Deniz, "Bundan 20 ay önce de meydanlara çıkıp, gerçekleşen zamlar karşısında 'bezduk, darlanduk' demiştik. O zaman başka bir şey daha demiştik. Eğer bugün bu zamlara yüksek sesle hep birlikte karşı koymazsak daha büyük zamlarla karşı karşıya kalırız demiştik. Evet, bugün bunu yaşıyoruz. O gün karşı koymadığımız için bugün çok daha büyük zamlarla karşı karşıyayız ve artık geçinemeyecek haldeyiz" dedi.

 • 22.09.2023 22 Eyl 16:45 Milli voleybolcu Hande Baladın'a yapılan tehditlerin tahliyesine itiraz reddedildi Milli voleybolcu Hande Baladın'a yapılan tehditlerin tahliyesine itiraz reddedildi

  Sosyal medya üzerinden milli voleybolcu Hande Baladın'a tehdit mesajları gönderdiği iddiasıyla hapse mahkum edilen Mustafa Neşeli'nin tahliyesine yapılan itiraz reddedildi. İstanbul 39. Ağır Ceza Mahkemesi, tahliye kararının usul ve yasaya uygun olduğunu belirterek itirazı reddetti.

 • 22.09.2023 22 Eyl 14:56 İmamoğlu: 'Bize Leke Atarak Kazanacağınızı Sanıyorsanız, 23 Haziran 2019'da Yediğiniz 806 Bin Farklılık Demokrasi Tokadının Daha Alası Geliyor 2024... İmamoğlu: "Bize Leke Atarak Kazanacağınızı Sanıyorsanız, 23 Haziran 2019'da Yediğiniz 806 Bin Farklılık Demokrasi Tokadının Daha Alası Geliyor 2024...

  İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, 15 yıl hapis istemiyle yargılanan İBB Muhtarlık İşleri Daire Başkanı Yavuz Saltık'ın beraat etmesine ilişkin "Seçime doğru atılan bu adımlar, seçime doğru daha neler yapacaklarının ön sinyalleri, fragmanları. Yarın Ekrem’e neler diyecekler, Ekrem’in bir kısım yol arkadaşlarına neler diyecekler, neler yakıştıracaklar? Bu işin başında kim varsa, en tepesinden en aşağıya, bir avuç insan, işinize bakın. Bu vücuda leke yapışmaz, yakınındaki hiçbirine de yakışmaz. Bugünden bunu ifade edeyim. İşinize bakın, iş üretin. Gelin bizimle marifetinizle, işinizle yarışın. Ben daha iyi yapacağım deyin, bunu anlarız. Ama bize leke atarak kazanacağınızı sanıyorsanız 23 Haziran 2019'da yediğiniz 806 bin farklılık demokrasi tokadının daha alası geliyor 2024 31 Mart'ında. Bu kötü yollardan vazgeçin" dedi.

 • 22.09.2023 22 Eyl 12:39 DİAYDER davasında 15 yılla yargılanan İBB yöneticisi Yavuz Saltık beraat etti, İmamoğlu'dan yorum gecikmedi: Bunlar seçim öncesi fragmanlar DİAYDER davasında 15 yılla yargılanan İBB yöneticisi Yavuz Saltık beraat etti, İmamoğlu'dan yorum gecikmedi: Bunlar seçim öncesi fragmanlar

  İBB Muhtarlık İşleri Daire Başkanı Yavuz Saltık, İBB Sosyal Hizmetler Daire Başkanı olduğu dönemde DİAYDER'in terör örgütü PKK ile iltisakını araştırmadan derneğe yemek kartları verdiği gerekçesiyle 15 yıla kadar hapis talebiyle yargılandığı davadan beraat etti. Kararın ardından açıklamalarda bulunan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, ''Seçime doğru atılan bu adımlar, seçime doğru daha neler yapacaklarının ön sinyalleri, fragmanları. Yarın Ekrem'e neler diyecekler? İşinize bakın'' ifadelerini kullandı.

 • 22.09.2023 22 Eyl 00:13 Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Kılıçdaroğlu'nun iddialarını yanıtladı Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Kılıçdaroğlu'nun iddialarını yanıtladı

  Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Veysel Şahin hakkındaki iddialarına cevap vererek, tahliye kararına savcılığın itiraz başvurusunun yapılmadığını belgeleyen bir yazı paylaştı. Tunç, Kılıçdaroğlu'nun iddialarının gerçeklerle bağlantısı olmadığını ifade etti ve kamuoyunun kimin doğruyu söylediğine karar vermesini istedi.

 • 21.09.2023 21 Eyl 21:25 ABD'de 1996'da işlenen cinayetin faili idam edildi ABD'de 1996'da işlenen cinayetin faili idam edildi

  Oklahoma eyaletinde 1996 yılında 21 yaşındaki öğrenci Juli Busken'i öldürmekten mahkum olan Anthony Sanchez'in idam edildiği bildirildi. Sanchez, cinayetle ilgisi olmadığını savunmasına rağmen af başvurusu yapmadı. DNA kanıtları Sanchez'i cinayetle kesin olarak ilişkilendirdi.

 • 21.09.2023 21 Eyl 14:40 'Futbolda şike kumpası' davasının yeniden görülmesine devam edildi "Futbolda şike kumpası" davasının yeniden görülmesine devam edildi

  FETÖ'nün, "futbolda şike" soruşturmasında kumpas kurmasına ilişkin 88 sanığın yargılandığı davanın, İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi'nin usulden bozma kararının ardından yeniden görülmesine devam edildi.

 • 21.09.2023 21 Eyl 14:12 FETÖ'nün futbolda şike soruşturması davası yeniden görülmeye başlandı FETÖ'nün futbolda şike soruşturması davası yeniden görülmeye başlandı

  FETÖ'nün futbolda şike soruşturması kapsamında 88 sanığın yargılandığı dava, istinafın usulden bozma kararının ardından yeniden görülmeye başlandı. Yeniden görülen davada mahkeme heyeti, yurt dışında oldukları tespit edilen iki sanık hakkında yakalama kararı çıkarılmasına hükmetti.

Advertisement