3 ilin ortasında bulunan köyde vatandaşlar telefonun çekmesi için 1 kilometre yürüyor - Son Dakika

3 ilin ortasında bulunan köyde vatandaşlar telefonun çekmesi için 1 kilometre yürüyor

04.03.2021 13:12

Elazığ, Malatya ve Tunceli ilçelerine sınır konumda bulunan Dürümlü köyünde telefonları çekmeyen vatandaşlar büyük sıkıntı yaşıyor. Şebekenin çekmesi için köyün yukarı bölümlerine doğru 1 kilometre yürüyen vatandaşlar zor durumda olduklarını belirterek yetkililerden yardım istedi.

Elazığ'ın Keban ilçesinde 14 kilometre uzaklıkta olan 85 nüfus ve 40 haneli Dürümlü köyünde GSM hatları evlerde çekmediği için vatandaşlar zorluk yaşıyor. Keban Baraj Gölü kıyısında olan Keban ve Ağın ilçeleri ile birlikte Malatya'nın Arapgir ve Tunceli Çemişgezek ilçelerine sınır bir konumda yer alan köyün sakinleri 1 kilometre yürüyerek çıktıları tepeden telefon görüşmesi yapmaya çalışıyor. Çıktıkları tepede ise köpek saldırısı ile karşı karşıya kaldıklarını belirten köy sakinleri özellikle pandemi sürecinde çocuklarının eğitimden geri kaldıklarını belirtti.

3 ilin ortasında bulunan köyde vatandaşlar telefonun çekmesi için 1 km yürüyor

"GÖRÜŞME YAPMAK İÇİN 1 KİLOMETRE GİDİYORUZ"

Köylerinin dört ilçenin sınırında olduğunu belirten Muhtar Yılmaz Taşer, "Buradaki tek sıkıntımız şebeke sıkıntısı. Telefon görüşmesi yapmamız için yaklaşık 1 kilometre yukarılara gidiyoruz. Köyümüzde çocuk nüfusumuz ve öğrenciler var. 3 çocuk sadece bende var ve derslere giremiyorlar. İnternetimiz olsa hiçbir sıkıntımız yok. Köyümüz güzel bir konumda ama dediğim gibi internet sıkıntımız var. İnternetten ziyade telefon şebeke sıkıntımız var. Köyümüzde Keban, Ağın, Çemişgezek ve Arapgir ilçelerine sınır bir konumda" dedi.

3 ilin ortasında bulunan köyde vatandaşlar telefonun çekmesi için 1 km yürüyor

"BİR HASTAMIZ OLSA SIKINTI ÇEKİYORUZ"

Yaklaşık bir kilometre yol kat ederek şebeke çeken bir yere gittiklerini dile getiren köy sakinlerinden 63 yaşındaki Süleyman Kılınç ise, "Köyümüzde telefon çekmiyor. Bir hastamız olsa sıkıntı çekiyoruz. Ulaşım doğru dürüst yok, aracı olmayanlar sıkıntı çekiyorlar. Telefon çeken bir yer var, 1 kilometre uzağa gideceğiz ki çeksin. İnternet, bilgisayar, telefon yok. Köyümüzde sokak köpekleri var. Bu sorundan dolayı gece dışarı çıkamıyoruz. Yetkililerimiz bir an önce bizimle ilgilenmeleri gerekiyor" diye konuştu.

3 ilin ortasında bulunan köyde vatandaşlar telefonun çekmesi için 1 km yürüyor

"NE YAPACAĞIMIZI BİLMİYORUZ"

Üniversite öğrencisi Halis Bilgin'de "Malum şartlardan dolayı köye geldik. Okula gidemiyoruz çünkü pandemi sürecinde okullar kapalı. Burada sınavlarımız oluyor ama sınavlara katılmıyoruz. Çünkü şebeke çekmiyor. Şebeke için bayağı bir mesafe gitmemiz gerekiyor. Sınavlarım oluyor şebekede sıkıntılı, sınavın ortasında şebeke gidiyor ve gelmesi biraz vakit alıyor. Sınav doğru düzgün yapamıyorum. İnternet çekmediği için mağdurluk yaşıyoruz. Bir şey olduğunda konuşamıyorsun ve işlerin oluyor hal edemiyorsun. Ne yapacağımızı biz de bilmiyoruz. Talebimiz, köyümüze telefon şebekesi gelmesi ve internet alt yapısının bağlantısının yapılmasıdır" şeklinde konuştu.

3 ilin ortasında bulunan köyde vatandaşlar telefonun çekmesi için 1 km yürüyor

Lise öğrencisi Damla Taşer de köyde internet çekmediği için derslerinden geri kalmamak için pandemi süresince şehre gitmek zorunda kaldıklarını aktardı.

3 ilin ortasında bulunan köyde vatandaşlar telefonun çekmesi için 1 kilometre yürüyor

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel 3 ilin ortasında bulunan köyde vatandaşlar telefonun çekmesi için 1 kilometre yürüyor - Son Dakika


YORUMLAR (6)
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika

Deniz Çoban, Cenk Tosun'un pozisyonuyla ilgili tartışmalara son noktayı koydu: VAR'ın devreye girmemesi doğru Deniz Çoban, Cenk Tosun'un pozisyonuyla ilgili tartışmalara son noktayı koydu: VAR'ın devreye girmemesi doğru Futbolcu Alpaslan Öztürk'ün eşi Ebru Şancı, sosyal medyada isyan etti: 2500 TL aidat ödediğimiz o güvenlikli site yönetimi istifa edin Futbolcu Alpaslan Öztürk'ün eşi Ebru Şancı, sosyal medyada isyan etti: 2500 TL aidat ödediğimiz o güvenlikli site yönetimi istifa edin Seçmen en çok hangi partilere mesafeli? Son ankette İYİ Parti büyük sürpriz yaptı Seçmen en çok hangi partilere mesafeli? Son ankette İYİ Parti büyük sürpriz yaptı İsrail Yayın Kuruluşu: İran'daki nükleer tesis patlamasının arkasında Mossad var İsrail Yayın Kuruluşu: İran'daki nükleer tesis patlamasının arkasında Mossad var İngiltere'de koronavirüse bağlı son 7 aydaki en düşük can kaybı! Sadece 7 kişi vefat etti İngiltere'de koronavirüse bağlı son 7 aydaki en düşük can kaybı! Sadece 7 kişi vefat etti Cihangir'de bir kadını taciz edip boğazına bıçak dayayan sapık yakalandı Cihangir'de bir kadını taciz edip boğazına bıçak dayayan sapık yakalandı AB Konseyi Başkanı Michel'in istifası için kadın derneklerinden imza kampanyası AB Konseyi Başkanı Michel'in istifası için kadın derneklerinden imza kampanyası İstanbul'a gelen bir uçakta kavga çıktı, olay kameralara yansıdı İstanbul'a gelen bir uçakta kavga çıktı, olay kameralara yansıdı

Son Dakika Haberleri

04:09