Son Dakika | Küba, Dominik Cumhuriyeti ve Panama, Haiti Devlet Başkanı Moise'nin öldürülmesini kınadı - Son Dakika

Son Dakika | Küba, Dominik Cumhuriyeti ve Panama, Haiti Devlet Başkanı Moise'nin öldürülmesini kınadı

07.07.2021 22:35
Son Dakika | Küba, Dominik Cumhuriyeti ve Panama, Haiti Devlet Başkanı Moise'nin öldürülmesini kınadı, System.String[]

Son dakika haberi: Küba, Dominik Cumhuriyeti ve Panama devlet başkanları, Haiti Devlet Başkanı Jovenel Moise'nin evinde uğradığı suikast sonucu hayatını kaybetmesini kınadı.

Küba, Dominik Cumhuriyeti ve Panama devlet başkanları, Haiti Devlet Başkanı Jovenel Moise'nin evinde uğradığı suikast sonucu hayatını kaybetmesini kınadı.

Küba Devlet Başkanı Miguel Diaz-Canel, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Haiti Cumhuriyeti Devlet Başkanı Jovenel Moise'nin ölümünden derin üzüntü duyuyoruz. Ölümüne neden olan şiddet eylemini güçlü bir şekilde kınıyoruz. Ailesine ve kardeş Haiti halkına başsağlığı diliyoruz." ifadesini kullandı.

Panama Devlet Başkanı Laurentino Cortizo da Twitter hesabından, saldırıya tepki göstererek, "Panama, Devlet Başkanı Jovenel Moise'ye yapılan suikastı kınıyor. Ailesi ve Haiti halkı ile dayanışma halindeyiz. Panama, Haiti'nin toplumsal barışını sağlaması ve demokratik kurumlarının yeniden tesis edilmesi için birlik çağrısında bulunuyor." dedi.

Dominik Cumhuriyeti Devlet Başkanı Luis Abinader de sosyal medya hesabından, Haiti halkına ve Moise'nin ailesine başsağlığı dileğinde bulunarak, "Haiti Devlet Başkanı Jovenel Moise'nin öldürülmesinden üzüntü duyuyoruz ve kınıyoruz. Bu suç, Haiti'nin ve bölgenin demokratik düzenini rencide etti." ifadesine yer verdi.

Haiti'nin 53 yaşındaki Devlet Başkanı Jovenel Moise, evine silahlı bir grup tarafından düzenlenen saldırıda hayatını kaybetmişti. Moise'nin saldırıda yaralanan ve hastaneye kaldırılan eşi Martine Moise'nin durumu ise ciddiyetini koruyor.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Son Dakika | Küba, Dominik Cumhuriyeti ve Panama, Haiti Devlet Başkanı Moise'nin öldürülmesini kınadı - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Bilet fiyatlarını protesto eden Milan taraftarı karşılık aldı! Bilet fiyatları yarıya düştü 16:37 Bilet fiyatlarını protesto eden Milan taraftarı karşılık aldı! Bilet fiyatları yarıya düştü Frankfurt maçında penaltı kaçıran Pelkas'tan taraftara mesaj: Bu desteğin karşılığını fazlasıyla vereceğim 16:26 Frankfurt maçında penaltı kaçıran Pelkas'tan taraftara mesaj: Bu desteğin karşılığını fazlasıyla vereceğim Koronavirüsten bile hızlı ve güçlü yayılan norovirüs belirtileri neler? 16:17 Koronavirüsten bile hızlı ve güçlü yayılan norovirüs belirtileri neler?
Kadir Ezildi'nin programında ortalık birbirine girdi! Yarışmacı, aldığı puanı beğenmeyince rakibini kovdu 16:02 Kadir Ezildi'nin programında ortalık birbirine girdi! Yarışmacı, aldığı puanı beğenmeyince rakibini kovdu Galatasaray'da transferlerin maliyeti kasadan para çıkmadan karşılandı 16:00 Galatasaray'da transferlerin maliyeti kasadan para çıkmadan karşılandı Elmalı davasında 6. duruşma! Çocuklarından ayrı kalan baba isyan etti 15:42 Elmalı davasında 6. duruşma! Çocuklarından ayrı kalan baba isyan etti
Beşiktaş taraftarını çok sevdi! 'Come to Beşiktaş Haaland' sloganına kayıtsız kalamadı 15:31 Beşiktaş taraftarını çok sevdi! 'Come to Beşiktaş Haaland' sloganına kayıtsız kalamadı Çift doz aşı yaptıran vatandaşlar, temaslı olduğu zaman karantinaya alınmayacak 15:10 Çift doz aşı yaptıran vatandaşlar, temaslı olduğu zaman karantinaya alınmayacak
Advertisement