Son Dakika Haberleri: ABD Başkanı Trump 13 Kasım'da Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşeceğini duyurdu

ABD Başkanı Trump 13 Kasım'da Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşeceğini duyurdu

7 gün önce

ABD Başkanı Donald Trump, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 13 Kasım'da ABD'yi ziyaret edeceğini bildirdi. Erdoğan ve Trump Washington'da görüşecek.

ABD Başkanı Donald Trump, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 13 Kasım'da ABD'yi ziyaret edeceğini ve bu ziyarette Erdoğan ile görüşeceğini duyurdu. Türkiye'nin F-35 programının önemli ortağı olduğunu vurgulayan Trump, "Türkiye ABD'nin önemli bir ticaret ortağı ve NATO müttefikidir. İdlib'de pek çok insanın hayatını kurtarmamıza yardım eden bir anlaşma yaptı bizimle. Birçokları Türkiye'nin ABD'nin büyük bir ticaret ortağı olduğunu unutuyor. Türkiye, F-35'lerin çelik gövdesini yapıyor." şeklinde konuştu.

NE OLMUŞTU?

ABD Başkanı Donald Trump, Türkiye'nin Suriye'nin kuzeyinde planladığı olası operasyona ilişkin Twitter'dan Türkiye'yi tehdit etmiş, Türkiye'nin sınırları aşması halinde ekonomik yaptırım uygulayacağını açıklamıştı.

ABD Başkanı Trump 13 Kasım'da Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşeceğini duyurdu
Haber Yayın Tarihi: 08.10.2019 03:35 ABD Savunma Bakanı Mark Esper'den küstah Türkiye açıklaması
CNN'in başkanından Trump talimatı: Azil haberlerine odaklanın Rusya ve ABD arasında Suriye görüşmesi BM Güvenlik Konseyi, Türkiye gündemiyle ikinci kez toplanıyor