Sosyal mesafeli, maskeli 19 Mayıs kutlaması - Son Dakika

Sosyal mesafeli, maskeli 19 Mayıs kutlaması

19.05.2020 09:59

Sosyal mesafeli, maskeli 19 Mayıs kutlaması Adana'da, Atatürk'ün Samsun'a çıkışının 101. yıl dönümü ve 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısya sosyal mesafeye uyulup, maske takılarak anıta çelenk sunumu yapıldı Adana'da, Mustafa Kemal Atatürk'ün Samsun'a çıkışının 101.

Sosyal mesafeli, maskeli 19 Mayıs kutlaması

Adana'da, Atatürk'ün Samsun'a çıkışının 101. yıl dönümü ve 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısya sosyal mesafeye uyulup, maske takılarak anıta çelenk sunumu yapıldı

ADANA - Adana'da, Mustafa Kemal Atatürk'ün Samsun'a çıkışının 101. yıl dönümü ve 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla sosyal mesafeye uyup, maske takılarak anıta çelenk sunuldu.

Yeni tip korana virüs nedeniyle tüm Türkiye'de olduğu gibi Adana'da da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramındaki gibi toplu törenler iptal oldu. Bu nedenle Mustafa Kemal Atatürk'ün Samsun'a çıkışının 101. yıl dönümü ve 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı sade bir törenle kutlandı.

Adana İl Gençlik ve Spor Müdürlüğü organizesinde Atatürk anıtının önüne çelenk sunuldu. Ardından saygı duruşunda bulunulup, İstiklal Marşı okundu. Tüm bunlar azami katılımla maskeli ve sosyal mesafe korunarak yapıldı.

Törene CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut ve bazı bürokratlar katıldı.

Saat 19.19'u gösterdiğinde ise 5 Ocak Fatih Terim Stadında İstiklal Marşı okunarak da bayramın kutlanacağı öğrenildi. Bu saatte tüm Adanalılar balkonlara davet edildi.

Ayrıca Adana'da bütün cadde ve sokaklar Atatürk ve Türk Bayraklarıyla donatıldı.

Sosyal mesafeli, maskeli 19 Mayıs kutlaması
Sosyal mesafeli, maskeli 19 Mayıs kutlaması
Sosyal mesafeli, maskeli 19 Mayıs kutlaması
Sosyal mesafeli, maskeli 19 Mayıs kutlaması

Kaynak: İHA

Son Dakika Genel Sosyal mesafeli, maskeli 19 Mayıs kutlaması - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Cemal Hünal, sağlık sorunları nedeni ile Survivor 2021'e veda etti Acun'un takımı Fortuna Sittard, kupada Nijmegen'e uzatmada 3-2 yenilerek elendi Esnafın üşümesin diye üzerine battaniye örttüğü kişi, iş hanında ölü bulundu Yunanistan'da kara kuvvetleri için zorunlu askerlik 9 aydan 1 yıla çıkarılıyor Marketten dönen çift kurşuna dizildi! Camdan bakan çocuk anne ve babasının cansız bedenini gördü Mansur Yavaş'tan Ankara'da yaşayan EYT'lilere müjde: GSS primlerini ödemeye başlıyoruz Sereney Sarıkaya rekor bir ücret karşılığında ATV'nin yeni dizisiyle ekranlara dönüş yapıyor Makedonya'dan sınır dışı edilen Sedat Peker suskunluğunu "Yanvar Katliamı" ile bozdu