Son dakika Ayhan Barut haberleri, Ayhan Barut son dakika, son dakika Ayhan Barut

Son Dakika Ayhan Barut Haberleri

 • CHP Milletvekili Ayhan Barut, Narenciye Üreticilerinin Sorunlarına Çözüm İstedi
  11 Şub CHP Milletvekili Ayhan Barut, Narenciye Üreticilerinin Sorunlarına Çözüm İstedi

  CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut, iktidarın destek vermediği narenciye üreticilerinin sorunlarına çözüm istedi ve taleplerini belirtti. CHP'li Barut, “Narenciye tüketiminin arttırılması temel zorunluluk olmuştu. Ancak iktidar oralı olmadı, hala da olmuyorlar. Narenciye üreticileri göz göre göre kan ağlarken, iktidar seyrediyor” dedi.

 • CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut, orman tahsis kararını eleştirdi
  21 Oca CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut, orman tahsis kararını eleştirdi

  CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut, 13 ilde, 6 milyon metrekareden fazla orman vasıflı alanın orman sınırları dışına çıkartılmasına dair Cumhurbaşkanlığı kararını eleştirerek, ormanların yok edilmesini istedi. Barut, AKP iktidarına sandıkta hesap soracaklarını belirtti.

 • CHP Milletvekili Ayhan Barut: Emeklilerin maaşı yoksulluk sınırının altında
  17 Oca CHP Milletvekili Ayhan Barut: Emeklilerin maaşı yoksulluk sınırının altında

  CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut, emeklilerin aldıkları maaşın yoksulluk sınırının çok gerisinde olduğunu ve açlık sınırının bile altında kaldığını söyledi. Barut, emekli maaşlarının düzeltilmesi ve kök aylıklarının seyyanen zamla tamamlanması gerektiğini vurguladı.

 • CHP Milletvekili Ayhan Barut, Ulusal Süt Konseyi'nin tavsiye fiyatına tepki gösterdi
  14 Oca CHP Milletvekili Ayhan Barut, Ulusal Süt Konseyi'nin tavsiye fiyatına tepki gösterdi

  CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut, Ulusal Süt Konseyi'nin çiğ süt tavsiye fiyatının litre başına net 13 lira 50 kuruş açıklanmasına tepki gösterdi. Barut, üreticilerin zarar ettiği ve tüketicilerin süt alamaz hale geldiği bir sistem yerine üreticinin desteklenmesi ve tüketici gelirinin artması gerektiğini belirtti. Barut, hayvancılık sektörünün maliyetlerdeki artış nedeniyle büyük sorunlar yaşadığını ve çiftçilerin hayvanlarını kesime göndermek zorunda kaldığını ifade etti.

 • Ayhan Barut'tan Bakan Yumaklı'ya Limon Sıkarak Tepki Gösterdi: 'Çiftçi Ölmüş, Çiftçiyi Limon Gibi Sıkmışsınız, Ümüğünü Sıkmışsınız'
  14 Kas Ayhan Barut'tan Bakan Yumaklı'ya Limon Sıkarak Tepki Gösterdi: "Çiftçi Ölmüş, Çiftçiyi Limon Gibi Sıkmışsınız, Ümüğünü Sıkmışsınız"

  CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda bütçe görüşmeleri sırasında elindeki limonu sıkarak Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı’ya "Sizi de davet ediyorum gidelim bir pamuk üreticisinin yanına, limon üreticisinin yanına; bütün çiftçiler şu anda perişan, çiftçi şu anda borcundan dolayı icra altında, ineğinden danasına, traktörüne, aletin den ekipmanına hepsi haczedilmiş durumda. Çiftçi ölmüş, çiftçiyi limon gibi sıkmışsınız; ümüğünü sıkmışsınız Sayın Bakan" sözleriyle seslendi.

 • Ayhan Barut: 'Limon Üreticisi Öyle Perişan Ki Ağaçlarını Sökmeye Başladılar. Bunların Hepsi Milli Servettir. Limon Üreticisinin Perişanlığını Görün'
  02 Eki Ayhan Barut: "Limon Üreticisi Öyle Perişan Ki Ağaçlarını Sökmeye Başladılar. Bunların Hepsi Milli Servettir. Limon Üreticisinin Perişanlığını Görün"

  CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut, “Bir bardak limonatanın 25 liraya satıldığı yerde, 1 bardak çayın 10 liraya satıldığı bir yerde, 5 kilo limonla bir bardak çayın ancak içilebildiği bir yerde artık iktidarın düşünmesi lazım. AKP iktidarına çağrı yapıyorum: Acilen narenciye üreticisini destekleyin. Özellikle ihracata yönelik ürünlere kiloda 3 lira yani tonda 3 bin liradan aşağı destek verilememesini sağlayın. Limon üreticisi şu anda öyle perişan ki ağaçlarını sökmeye başladılar. Bunların hepsi milli servettir. Limon üreticisinin perişanlığını görün. Milli servete kıymayın. ‘Yerliyiz, milliyiz’ diyenlere duyuruyorum; gelin, narenciye üreticisinin feryadını duyun. Yetişmiş bu ağaçlar kesilmesin. Bu gördüğünüz çok güzel limonu bin bir emekle üretiyor. Alın teri var bunun içinde, göz yaşı var, sarı sıcak var. Ama maalesef 1 buçuk-2 liraya satamıyor. 1 buçuk-2 lira dediğiniz nedir, vatandaş yerde bulsa almaz. Yazık günah, artık bu üreticinin sesini duyun” dedi.

 • CHP Milletvekili Ayhan Barut, Çukobirlik'in düşük pamuk alım fiyatına tepki gösterdi
  30 Eyl CHP Milletvekili Ayhan Barut, Çukobirlik'in düşük pamuk alım fiyatına tepki gösterdi

  CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut, Çukobirlik'in geçen sene 21 lira olarak açıkladığı pamuk alım fiyatının bu sene 18.5 lira olarak duyurulmasına sert tepki gösterdi. Barut, pamuk üreticilerinin mağdur olmaması için fiyatın revize edilmesini ve en az 30 lira olarak açıklanmasını istedi.

 • CHP Milletvekili Ayhan Barut, Eğitim Harcamalarının Arttığını Söyledi
  03 Eyl CHP Milletvekili Ayhan Barut, Eğitim Harcamalarının Arttığını Söyledi

  CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut, yeni eğitim öğretim yılıyla ilgili olarak öğrencilerin eğitim harcamalarının arttığını ve bu durumun aileleri zor durumda bıraktığını belirtti. Barut, Milli Eğitim Bakanlığı ve AKP iktidarını sorunları çözmeye davet etti.

 • CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut'tan AKP'ye sert tepki
  05 Haz CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut'tan AKP'ye sert tepki

  CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut, AKP iktidarının halka açlık ve yoksulluk dayattığını belirterek, kabinenin açıklandığını ancak yeni haftaya zam yağmuruyla girildiğini söyledi. Barut, 'Çekin artık o pis ellerinizi cebimizden. Düşün yakamızdan. Derhal zamlar geri alınsın, maaşı ve ücreti eriyen insanlarımızın kaybı telafi edilsin. Herkesin geliri insanca yaşam düzeyine çekilsin' dedi.

 • CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut: Ekonomide çarkların tümüyle durduğu bir dönemdeyiz
  27 May CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut: Ekonomide çarkların tümüyle durduğu bir dönemdeyiz

  CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut, iktidarın ekonomi politikaların yaptığı yazılı açıklama ile değerlendirdi. Ekonomide çarkların tümüyle durduğunu belirten Barut, "Üretim modeli"ne acil geçiş çağrısı yaptı.

 • Ayhan Barut'tan İktidara Çağrı: 'İthalat Yapacağınıza Yerli Üreticiye Buğday Fiyatını Açıklayıp, Alım Fiyatını Belirleyin'
  24 May Ayhan Barut'tan İktidara Çağrı: "İthalat Yapacağınıza Yerli Üreticiye Buğday Fiyatını Açıklayıp, Alım Fiyatını Belirleyin"

  CHP Adana Milletvekili, Ayhan Barut, Çukurova'da verim kaybının yaşanması ve buğday taban fiyatının açıklanmaması nedeniyle çiftçinin zor durumda olduğunu belirterek iktidara; "Bir an önce ithalat yapacağınıza yerli üreticiye buğday fiyatını açıklayıp alım fiyatını belirleyin" çağrısı yaptı.

 • CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut, dolu zararıyla karşı karşıya kalan çiftçiyi ziyaret etti
  07 May CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut, dolu zararıyla karşı karşıya kalan çiftçiyi ziyaret etti

  Adana'nın Seyhan ilçesinde dolu yağışı nedeniyle zarar gören çiftçi Ali Özalevli'nin sorunlarını dinleyen CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut, TARSİM'in maliyetinin düşürülmesi ve küçük ölçekli çiftçilerin zararlarının devlet tarafından karşılanması çağrısında bulundu.

 • Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin'e suikast girişimi! Son anda püskürtüldü
  22 Mar Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin'e suikast girişimi! Son anda püskürtüldü

  CHP'li Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin'e düzenlenmek istenen suikast girişiminin son anda engellendi. Şüpheli saldırı hazırlığındayken yakalanırken, yaşananlara tepki gösteren CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut, "Alçak suikast girişimini şiddetle kınıyoruz. Vahim olayın aydınlatılmasını ve hukuk önünde sorumluların hesap vermesini istiyoruz." ifadelerini kullandı.

 • Ayhan Barut, 'Sel Bir Taraftan 15 Canımızı Aldı Ama, Diğer Taraftan Toprak Suya Kavuştu' Diyen Bakan Kirişçi'yi İstifaya Çağırdı
  17 Mar Ayhan Barut, 'Sel Bir Taraftan 15 Canımızı Aldı Ama, Diğer Taraftan Toprak Suya Kavuştu' Diyen Bakan Kirişçi'yi İstifaya Çağırdı

  CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut, deprem bölgesindeki illerde 15 kişinin yaşamını yitirdiği sel felaketiyle ilgili “Sel bir taraftan 15 canımızı aldı ama diğer taraftan toprak suya kavuştu” diyen Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi’yi istifaya çağırdı. Barut, “Amasız fakatsız, bu vicdanları sızlatan sözlerin sahibi, sorumluluklarını inkar eden Bakan Kirişçi'yi derhal istifaya çağırıyoruz” dedi.

 • Ayhan Barut: Deprem Araştırma Komisyonu'nun Hazırladığı Raporda 268 Öneri Vardı. AKP İktidarı Bu Önerileri Neden Gündeme Getirmiyor
  17 Şub Ayhan Barut: Deprem Araştırma Komisyonu'nun Hazırladığı Raporda 268 Öneri Vardı. AKP İktidarı Bu Önerileri Neden Gündeme Getirmiyor

  CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut, “Ülkemiz acı günler yaşıyor. Bu acıların sorumlusu ise AKP iktidarıdır… İzmir depreminden sonra TBMM’de kurulmuş olan Deprem Araştırma Komisyonu 568 sayfalık rapor hazırladı ve bu raporun içerisinde 268 madde öneri vardı. AKP iktidarı bu önerileri neden gündeme getirmiyor” dedi.

 • Ayhan Barut, Su, Kola ve Süt Fiyatlarını Karşılaştırdı: '1 Litre Su, Çiftçinin Ürettiği Sütten Daha Pahalıya Satılıyor'
  05 Şub Ayhan Barut, Su, Kola ve Süt Fiyatlarını Karşılaştırdı: "1 Litre Su, Çiftçinin Ürettiği Sütten Daha Pahalıya Satılıyor"

  CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut, masanın üzerine koyduğu birer litrelik su, süt ve kolanın fiyatlarını kıyasladı, hükümeti eleştirdi. Barut, "Allah'ın 1 litre suyu marketlerde 9-10 lira arasında satılıyor. Kolanın 1 litresi 15-16 liraya satılıyor. Çiftçinin binbir emekle ürettiği sütün 1 litresinin maliyeti 11-12 lira ama bu markette 30 liraya satılıyor. Yani 1 litre su, çiftçinin ürettiği sütten daha pahalıya satılıyor. İktidar vatandaşın aklıyla alay ediyor ama vatandaş artık bunları yutmuyor" dedi.

 • Ayhan Barut'tan Bakan Kirişci'ye: 'Bakanlık Bünyesinde Cumhurbaşkanı'nın Eşi İçin Kurulduğu İleri Sürülen Komisyonun Hukuki Dayanağı Nedir?'
  09 Ara Ayhan Barut'tan Bakan Kirişci'ye: "Bakanlık Bünyesinde Cumhurbaşkanı'nın Eşi İçin Kurulduğu İleri Sürülen Komisyonun Hukuki Dayanağı Nedir?"

  CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut, Tarım ve Orman Bakanlığı bünyesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan için bir komisyon kurulduğu iddiasını TBMM gündemine taşıdı. Barut, Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci’ye " Söz konusu iddia doğru ise, bu komisyonun kurulması bilginiz dahilinde mi olmuştur? Kurulduğu ileri sürülen komisyon hangi mevzuata dayalı olarak kurulmuştur, hukuki dayanağı nedir" diye sordu.

 • Adanalı Çiftçi: Traktörümüz Evde, Yerinden Bile Hareket Ettiremiyoruz. Tarla Sürülecek, Süremiyoruz
  09 Eki Adanalı Çiftçi: Traktörümüz Evde, Yerinden Bile Hareket Ettiremiyoruz. Tarla Sürülecek, Süremiyoruz

  CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut’un dinlediği Adanalı çiftçi; “Traktörümüz evde, yerinden bile hareket ettiremiyoruz. Traktör evde, garajlar içinde duruyor. Tarla sürülecek, hasat yaptık, süremiyoruz. Pamuk para etmedi, verim alamadık. Mazot olmuş 30 lira, ne yapacağımızı bilemiyoruz. Ne devlet destekliyor ne kimse destekliyor. Ortada bırakılmışız, sahipsiz bir şekilde kalmışız. Anamız ağlamış” dedi. Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci’ye çağrı yapan Barut ise “‘Pamuk üreticisini yedirmeyeceğiz' dediler. Şu anda pamuk üreticisi diye bir şey kalmadı; yenildi, içildi, yutuldu bile. Tek çare var; pamuktaki maliyetle satılması gereken fiyatın arasındaki farkı prim olarak uygulaması gerekmektedir. Bu primi en az 4-5 lira uygulasın ki çiftçi rahat nefes alsın” diye konuştu.

 • Ayhan Barut: 'Balık Tutmak İsteyen Köylülerimiz Mağdur Ediliyor'
  29 Eyl Ayhan Barut: "Balık Tutmak İsteyen Köylülerimiz Mağdur Ediliyor"

  CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut, Adana Kapı Köyü'nde bulunan Aktayan Lagün’ünden balık tutmak isteyen köylülerin mağdur edildiğini söyledi. Barut, "Burayı alıp işletenler yoğun bir baskı uyguluyor. Köylümüz, köyündeki gölden balık bile tutamıyor. Bir şirketin isteğiyle köylülerimizin mağdur olmasına izin verilemez” dedi.

 • Adanalı Kırtasiyeci: 'Geçen Sene 12 Lira Olan Kalem, 34 Liraya Yükseldi. Fiyatlar Böyleyken Vatandaş Nasıl Alacak, Biz Nasıl Satacağız'
  26 Ağu Adanalı Kırtasiyeci: "Geçen Sene 12 Lira Olan Kalem, 34 Liraya Yükseldi. Fiyatlar Böyleyken Vatandaş Nasıl Alacak, Biz Nasıl Satacağız"

  CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut, Adana’da esnafı ziyaret etti. Adana’da kırtasiyecilik yapan Yunus Uludağ, “Defter geçen sene 15 liraydı, bu sene 30 lira oldu. Geçen yıl 18 lira olan fotokopi kağıdı, bu sene 90 lira oldu. Geçen sene 12 lira olan kalem, 34 liraya yükseldi. Kalem açacağı fiyatı, 5 liradan 15 liraya sıçradı. Fiyatlar böyleyken vatandaş nasıl alacak, biz nasıl satacağız? Bu işe bir çözüm bulsunlar, destek versinler” dedi.

 • Ayhan Barut'tan Mısır Taban Fiyatına Tepki: 'Bu Fiyat, Çiftçinin Ölüm Fermanıdır'
  23 Ağu Ayhan Barut'tan Mısır Taban Fiyatına Tepki: "Bu Fiyat, Çiftçinin Ölüm Fermanıdır"

  CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 5,7 lira olarak açıkladığı mısır taban fiyatına ilişkin, “Bu açıklamayı hayretle karşıladık. Çünkü çiftçinin bir kilogram mısırı üretme maliyeti 6 lira civarındadır. Geçtiğimiz yıldan bugüne kadar tarım ürünlerinde kullanılan girdiler; ilaçtan tohuma, gübreden mazota bütün girdiler yüzde 300 ila yüzde 400 arasında artmışken bu açıklanan fiyat, mısır üreticilerinin, çiftçinin ölüm fermanıdır” dedi.

 • Adanalı Üreticiler Mısırda Taban Fiyatın Açıklanmamasına Tepkili: 'Hasat Sevinci Yaşamıyor, Büyük Tasa Çekiyoruz'
  12 Ağu Adanalı Üreticiler Mısırda Taban Fiyatın Açıklanmamasına Tepkili: "Hasat Sevinci Yaşamıyor, Büyük Tasa Çekiyoruz"

  Adana’da hasada hazırlanan mısır üreticileri, CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut’a hala taban fiyatın açıklanmaması ve ithalat yapılmasından dert yandı. Üreticiler, "Hasat sevinci yaşamıyor, büyük tasa çekiyoruz" dedi.

 • CHP'li Barut: İstanbul'daki tahıl koridoru zirvesi önemli
  13 Tem CHP'li Barut: İstanbul'daki tahıl koridoru zirvesi önemli

  TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Üyesi CHP'li Ayhan Barut, İstanbul'daki tahıl koridoru zirvesinin önemli olduğunu belirterek, "Tüm dünya pandemide bir kez daha gördü ki; tarım olmadan yaşam olmaz. Tarım, stratejik bir sektördür.

 • Ayhan Barut: 'Vatandaş Bayat Ekmek Almak İçin Akşamı Bekliyor'
  28 Haz Ayhan Barut: "Vatandaş Bayat Ekmek Almak İçin Akşamı Bekliyor"

  CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut, Adana Yamaçlı Mahallesi’nde fırıncı esnafının sorunlarını dinledi. Barut, “Ekmek bugün 5 liraya geldi. Fırıncı esnafı perişan. Üretmek zorunda, üretemiyor. Vatandaş bayat ekmeği bekliyor akşam almak için. Bu gidişle ekmeğin fiyatının 7-8 liraya çıkacağı görülüyor” dedi. Fırında çalışan bir işçi ise, “Vatandaş ekmek alamıyor, nerede alacak? Bayat ekmek yiyor” diye konuştu.

 • Ayhan Barut: Marmaris'teki Yangın Göstermiştir Ki İktidar Acıdan Ders Çıkarmıyor
  22 Haz Ayhan Barut: Marmaris'teki Yangın Göstermiştir Ki İktidar Acıdan Ders Çıkarmıyor

  CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut, "Marmaris'teki yangın göstermiştir ki iktidar acıdan ders çıkarmıyor. Orman yangınlarına karşı vurdumduymaz bir tavır içinde. İktidarın bu tutumu, bundan sonraki felaketlere de acılara da davetiye çıkarıyor” dedi.

 • Ayhan Barut'tan Bakan Soylu'ya: 'Afgan Çobanlar Olmadığı Zaman Bizim Tarımımız Yürümeyecek Mi?'
  19 Haz Ayhan Barut'tan Bakan Soylu'ya: "Afgan Çobanlar Olmadığı Zaman Bizim Tarımımız Yürümeyecek Mi?"

  CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut, “Afgan çobanları alalım tarımın ne olacağını hep birlikte görelim” diyen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya, “Afganlı çobanlar olmadığı zaman bizim tarımımız yürümeyecek mi? Bu nasıl bir ifade?” tepkisini gösterdi.

 • Ayhan Barut: 'Tarsim İçin Yeni Bir Düzenleme Yapılması Gerekmektedir'
  30 May Ayhan Barut: "Tarsim İçin Yeni Bir Düzenleme Yapılması Gerekmektedir"

  CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut, Adana Bölgesi’nde son dönemde doğal afetlerin yanı sıra son darbeyi de Afrika sıcaklarının vurduğunu söyledi. Barut, “TARSİM ise meyveyi sigorta kapsamında alıp ağacı ve çiçeği sigorta kapsamına almamıştır. Ayrıca üreticiler de TARSİM’in sorun çözemediğinden şikayetçiler. TARSİM için yeni bir düzenleme yapılması gerekmektedir” dedi.

 • Ayhan Barut: 'İthalat Yok Dediler Ama Hindistan'dan 55 Bin Ton Buğday İthal Ettiler'
  28 May Ayhan Barut: "İthalat Yok Dediler Ama Hindistan'dan 55 Bin Ton Buğday İthal Ettiler"

  CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut, AKP iktidarının Hindistan’dan buğday ithalini yalanladığını, ancak özel bir şirketin bu ülkeden 55 bin ton buğday ithal ettiğini açıkladı. Söz konusu ithalatın belgesini paylaşan Barut, “Üstelik buğdayın da ‘Hint sürmesi’ adı altında hastalıklı olduğu söyleniyor. Bu hastalıklı ithal buğdayı derhal geri gönderin. Kendi üreticimizi destekleyin” dedi.

 • Ayhan Barut: İthalat Sevdalısı AKP İktidarı ve Tmo, Artık Bu İthalat Sevdasından Vazgeçin
  20 May Ayhan Barut: İthalat Sevdalısı AKP İktidarı ve Tmo, Artık Bu İthalat Sevdasından Vazgeçin

  CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut, Toprak Mahsulleri Ofisi'nin (TMO) 325 bin tonluk mısır ithalatı kararına tepki göstererek, "İthalat sevdalısı AKP iktidarı ve TMO, artık bu ithalat sevdasından vazgeçin. Böyle yapmakla ülke tarımı ve üreticiyi bitirdiniz. Bunun arkasında açlık ve kıtlık oluşur. Gelin, yol yakınken bu yanlışlardan dönün" dedi.

 • Ayhan Barut'tan İktidara Çağrı: Üreticiyi ve Tarımı Destekleyin
  14 May Ayhan Barut'tan İktidara Çağrı: Üreticiyi ve Tarımı Destekleyin

  CHP Adana Milletvekili, TBMM Tarım Orman ve Köyişleri Komisyonu üyesi Ayhan Barut, 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü’nde iktidara üreticiyi ve tarımı destekleme çağrısı yaptı. Barut, 2002 yılında 2,5 milyar TL olan üreticilerin borcunun bugün 190 milyar TL’yi aştığına, Cumhuriyet tarihinde ilk kez üretim sahalarının 20 milyon hektarın altına düştüğüne dikkat çekti.

 • Ayhan Barut: Marul Halde 1 Lira, Markette İse 10 Lira
  11 May Ayhan Barut: Marul Halde 1 Lira, Markette İse 10 Lira

  CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut, Adana Hali’nde 1 lira olan marulun marketlerde 10 liraya satıldığını belirterek, "Üreticinin, halcinin kazanmadığı, tüketicinin de tüketemediği veya pahalıya tükettiği bir dönemi yaşıyoruz. İktidar, enflasyonla mücadelenin yolunu üreticilerin ve hal esnafının üzerinden yapmaya çalışıyor. Bu, yaman bir çelişkidir, doğru değildir. İktidarı uyarıyoruz. Üreticilerle, tüketicilerle, çiftçilerle ve esnafla oynamayın” dedi.

 • Ayhan Barut'un 'Neden Yarım Kilo Et Alıyorsun' Diye Sorduğu Yurttaş: 'Emekliyim, Aldığım Maaş 2 Bin 500 Lira'
  10 May Ayhan Barut'un "Neden Yarım Kilo Et Alıyorsun" Diye Sorduğu Yurttaş: "Emekliyim, Aldığım Maaş 2 Bin 500 Lira"

  CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut, kasapta “Şimdi niye yarım kilo (et) alıyorsun” diye sorduğu Adanalı yurttaştan, “Şu anda emekliyim hocam. Aldığım maaş 2 bin 500 lira. Üç tane çocuk okutuyorum; iki üniversite, bir ortaokul. Yukarıdakilere sesleniyorum, 2 bin 500 lira vereyim de gelsinler okutsunlar” yanıtını aldı.

 • Ayhan Barut: Buğday Taban Fiyatını Hemen Açıklayın
  01 May Ayhan Barut: Buğday Taban Fiyatını Hemen Açıklayın

  CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut, Çukurova'da buğday hasadına sayılı günler kaldığını belirterek, buğday taban fiyatının hemen açıklanması için çağrıda bulundu. Bu yıl fahiş oranda artan gübre fiyatları nedeniyle üreticilerin gübre kullanamadığını ve üstüne zirai don yaşandığını aktaran Barut, "Bu sene buğday veriminde çok ciddi bir kayıp yaşanacak" uyarısı yaptı.

 • Bakan Yardımcısı Işıkgece: 'Üstlendiğim görevler süresince herhangi bir yakınıma tek kuruşu ödeme yapılmamıştır'
  10 Eki Bakan Yardımcısı Işıkgece: "Üstlendiğim görevler süresince herhangi bir yakınıma tek kuruşu ödeme yapılmamıştır"

  Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Ayşe Ayşin Işıkgece, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili Ayhan Barut'un, eşi Ahmet Işıkgece'ye hayvan ithalatında iş çözmesi için 150 bin dolar verildiği yönündeki iddialara ilişkin, "Üstlendiğim görevler süresince ne eşime ne de herhangi bir...

 • Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar'ın koronavirüs testi pozitif çıktı
  06 Kas Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar'ın koronavirüs testi pozitif çıktı

  CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar'ın koronavirüs testinin pozitif çıktığını belirterek, "Sağlık durumu iyi olan başkanımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz" dedi.

 • Vali Elban resmi bayramlaşma törenine ev sahipliğini yaptı
  01 Ağu Vali Elban resmi bayramlaşma törenine ev sahipliğini yaptı

  Adana Valisi Süleyman Elban, Kurban Bayramı dolayısıyla düzenlenen resmi bayramlaşma törenine ev sahipliği yaptı.

 • ADANA Barut Karpuz üreticileri 'satış' sorunu yaşayabilir
  18 Nis ADANA Barut Karpuz üreticileri 'satış' sorunu yaşayabilir

  Barut: Karpuz üreticileri 'satış' sorunu yaşayabilirCUMHURİYET Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili, TBMM Tarım, Orman ve Köy İşleri Komisyonu Üyesi Ayhan Barut, salgın önlemleri kapsamında lokanta ve misafirhane gibi işletmeler kapatıldığı için karpuz üreticilerinin 'satış'...

 • Barut Üretmeye çalışan çiftçiler alkışı hak ediyor
  31 Mar Barut Üretmeye çalışan çiftçiler alkışı hak ediyor

  CHP Adana Milletvekili, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Üyesi Ayhan Barut, koronavirüs salgınıyla mücadelede güvenilir gıda için üretmeye devam eden çiftçilerin 'alkışı' hak ettiğini belirtti.

 • Barut: 'Çiftçi üretmezse gıda fiyatları uçar'
  31 Mar Barut: "Çiftçi üretmezse gıda fiyatları uçar"

  CHP Adana Milletvekili, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Üyesi Ayhan Barut, korona virüs salgınıyla mücadelede güvenilir gıda için her şeye rağmen üretmeye devam eden çiftçilerin 'alkışı' hak ettiğini belirterek, "Çiftçileri alkışlamak yetmez.

 • ADANA-Barut Üretmeye çalışan çiftçiler alkışı hak ediyor
  31 Mar ADANA-Barut Üretmeye çalışan çiftçiler alkışı hak ediyor

  Barut Üretmeye çalışan çiftçiler alkışı hak ediyorCHP Adana Milletvekili, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Üyesi Ayhan Barut, koronavirüs salgınıyla mücadelede güvenilir gıda için üretmeye devam eden çiftçilerin 'alkışı' hak ettiğini belirtti.

 • Orman Genel Müdürlüğü personel alımında usulsüzlük yapıldığı iddia edildi
  14 Şub Orman Genel Müdürlüğü personel alımında usulsüzlük yapıldığı iddia edildi

  CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut, Orman Genel Müdürlüğü personel alımında usulsüzlük yapıldığını iddia ederek, "Mülakat adaletsizliğiyle ilgili harekete geçmeye, bu eşitsizliği ortadan kaldırmaya çağırıyoruz" şeklinde konuştu.

 • Milletvekilinden sahte zirai ilaç ve gübrelere karşı etkin mücadele için yasa teklifi
  24 Oca Milletvekilinden sahte zirai ilaç ve gübrelere karşı etkin mücadele için yasa teklifi

  TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Üyesi ve CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut, gıdada olduğu gibi tarım ilaçları ile gübrelerde de sahtecilik ve hile yapıldığına dikkat çekerek, TBMM Başkanlığına halk sağlığıyla oynayanlara hapis cezası getiren bir yasa teklifi sundu.

 • Barut: 'Üreticinin mağduriyeti büyük'
  09 Oca Barut: "Üreticinin mağduriyeti büyük"

  CHP Adana Milletvekili, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Üyesi Ayhan Barut, aşırı yağışların ekili ve dikili tarım alanlarını suya gömdüğü Adana'da üreticilerin dört gözle zararlarının karşılanmasını beklediklerini söyledi.

 • Adana ayhan barut narenciyede dfif destekleri ödensin
  25 Kas Adana ayhan barut narenciyede dfif destekleri ödensin

  Ayhan Barut Narenciyede DFİF destekleri ödensinCHP Adana Milletvekili, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Üyesi Ayhan Barut, narenciyede hasat sürerken 2018 yılı Destekleme Fiyat İstikrar Fonu (DFİF) desteklerinin ödenmesini istedi.

 • Barut: 'Prim destekleri acil ve peşin ödenmeli'
  20 Eki Barut: "Prim destekleri acil ve peşin ödenmeli"

  CHP Adana Milletvekili, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Üyesi Ayhan Barut, pamuk ve narenciye fiyatlarının geçen yıldan düşük seyrettiğini, üretim maliyetlerinin ise en az 2 kat arttığına dikkat çekerek, çiftçi borçlarının 2 yıl süreyle faizsiz olarak ertelenmesi gerektiğini bildirdi.

 • Adana barut çiftçilerin borçları faizsiz 2 yıl ertelensin
  11 Eki Adana barut çiftçilerin borçları faizsiz 2 yıl ertelensin

  Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Üyesi Ayhan Barut, başında Adana kasketi, elinde pamuk ve narenciye ürünleriyle çıktığı Meclis kürsüsünde çözüm bekleyen üreticilerin taleplerini sundu.

 • Adana barut beyaz altın kara talihimiz değil şansımız olmalıdır
  26 Eyl Adana barut beyaz altın kara talihimiz değil şansımız olmalıdır

  Barut Beyaz altın kara talihimiz değil şansımız olmalıdırCHP Adana Milletvekili, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Üyesi Ayhan Barut, Çukurova Bölgesi'nin esas ve ana ürünü olan pamuğun 'beyaz altın' olarak anıldığını hatırlatarak, Beyaz altın kara talihimiz değil şansımız olmalıdır dedi.

 • Ayhan Barut: 'Pamukta çözüm için meclis harekete geçmelidir'
  17 Eyl Ayhan Barut: "Pamukta çözüm için meclis harekete geçmelidir"

  Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili Ayhan Barut, pamuk üreticilerinin sorunlarına çözüm bulunması için Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin (TBMM) harekete geçmesini istedi.

 • Kılıçdaroğlu, adana'da hasta arkadaşını ziyaret etti (3)
  16 Eyl Kılıçdaroğlu, adana'da hasta arkadaşını ziyaret etti (3)

  POZU VERDİCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ziyaretlerinin ardından kentteki bir restoranda yemek yedi.

 • Kılıçdaroğlu, adana'da hasta arkadaşını ziyaret etti (3)
  16 Eyl Kılıçdaroğlu, adana'da hasta arkadaşını ziyaret etti (3)

  POZU VERDİCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ziyaretlerinin ardından kentteki bir restoranda yemek yedi.

 • ADANA AYHAN BARUT, ÖDENMEYEN PAMUK PRİMLERİNİ MECLİS GÜNDEMİNE TAŞIDI
  17 Tem ADANA AYHAN BARUT, ÖDENMEYEN PAMUK PRİMLERİNİ MECLİS GÜNDEMİNE TAŞIDI

  CHP Adana Milletvekili, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Üyesi Ayhan Barut, primlerinin yüzde 30'u hala ödenmeyen pamuk üreticilerinin feryadını Meclis'e taşıdı.

 • ADANA Barut Adana'da karpuz tarlada kaldı
  08 Tem ADANA Barut Adana'da karpuz tarlada kaldı

  Barut Adana'da karpuz tarlada kaldıCHP Adana Milletvekili, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Üyesi Ayhan Barut, tarlada fiyatı 10 kuruşa kadar gerilediği için üreticilerin hasat etmeden karpuz tarlasını sürdüğünü söyledi.

 • Barut: Adana'da karpuz tarlada kaldı
  08 Tem Barut: Adana'da karpuz tarlada kaldı

  CHP Adana Milletvekili, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Üyesi Ayhan Barut, tarlada fiyatı 10 kuruşa kadar gerilediği için üreticilerin hasat etmeden karpuz tarlasını sürdüğünü söyledi.

 • Barut: 'Tmo, Acilen Lisanslı Depolarla Sözleşme İmzalamalı'
  23 May Barut: "Tmo, Acilen Lisanslı Depolarla Sözleşme İmzalamalı"

  CHP Adana Milletvekili, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Üyesi Ayhan Barut, buğday hasadı sürerken Toprak Mahsülleri Ofisi'ni (TMO) acilen bölgedeki lisanslı depolarla sözleşme imzalamaya çağırdı.

 • Barut'tan Çukobirlik'e Destek Çağrısı
  23 Eki Barut'tan Çukobirlik'e Destek Çağrısı

  CHP Adana Milletvekili, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Üyesi Ayhan Barut, bir zamanlar Türkiye’nin öncü üretici birliklerinden Çukurova Pamuk, Yerfıstığı ve Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifleri Birliği’nin (Çukobirlik) yeniden ayağa kalkması için devlet desteğinin şart...

 • Ayhan Barut'tan Pamuğa Destek Çağrısı
  28 Eyl Ayhan Barut'tan Pamuğa Destek Çağrısı

  CHP Adana Milletvekili, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Üyesi Ayhan Barut, Adana ve Çukurova’nın kalkınması için ’beyaz altın’ olarak anılan pamuğun ve üreticilerin yeterince desteklenmesi gerektiğini söyledi.

 • Doğru: 'Adana'nın Tarıma Dayalı Sanayide Teşvik Alması Gerekir'
  08 Haz Doğru: "Adana'nın Tarıma Dayalı Sanayide Teşvik Alması Gerekir"

  Adana Çiftçiler Birliği Başkanı Mutlu Doğru, Adana’nın tarıma dayalı sanayide teşvik alması gerektiğini belirtti.

Advertisement