Son Dakika Haberleri: Steaua Bükreş'in İsmi, FSCB Olarak Değişecek

Steaua Bükreş'in İsmi, FSCB Olarak Değişecek

3 ay önce

Rumen ekibi Steaua Bükreş'in başkanı, kulübün isim hakkını mahkemede kaybettikleri için yeni sezonda FSCB ismiyle mücadele edeceklerini duyurdu. Kulübün, Avrupa şampiyonluğu bulunuyor.

Romanya 1.  Futbol Ligi ( Liga 1) ekiplerinden Steaua  Bükreş, mahkeme tarafından 2004'ten beri illegal olarak kullandığı tespit edilen ismini değiştirme kararı aldı.

Kulüp başkanı Gigi Becali yaptığı açıklamada, gelecek sezon da birinci ligde mücadele etmek için Steaua  Bükreş'in ismini değiştireceklerini aksi halde dördüncü lige düşürüleceklerini ifade etti.

Avrupa'nın köklü bir geçmişe sahip olan kulübü Steaua  Bükreş'in yeni adının FSCB olacağı öğrenildi.

2004'TEN BERİ İLLEGAL OLARAK KULLANIYORLAR

Romanya futbol tarihinin en başarılı kulübü Steaua  Bükreş, isminde yer alan "Steaua" ifadesinin telif hakkının orduya ait olması ve bu ismi yasa dışı kullandığı iddiasıyla  Romanya Savunma Bakanlığı tarafından 2011 yılında açılan davayı kaybetmişti.

Mahkeme kararında, 1947 yılında ordu tarafından kurulan futbol kulübünün 1998 yılında devlet himayesinden çıkarak özelleştiği ve 2004'ten bu yana söz konusu ismi yasa dışı kullandığını ifade edilmişti.

BAŞARILARI

Kulübün, 1985-86 sezonunda  Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupası (Yeni adıyla Şampiyonlar Ligi) şampiyonluğu ve 26 kez  Romanya Ligi şampiyonluğu bulunmaktadır.

Diyarbakır Surlarına İnen Meleklerin Sırrı Çözüldü! Avrupa'nın 'Siyasi Denetim' Kararına Türkiye'den Karşı Atak! Alman Vekilin Ziyareti İptal Edildi
FETÖ Operasyonunda Açığa Alınan Polis İntihar Etti

1