Son Dakika Haberleri: Suriye'deki teröristler, kazdığı hendekleri terk ediyor

Suriye'deki teröristler, kazdığı hendekleri terk ediyor

26 gün önce

PKK/PYD'li teröristler, Şanlıurfa'nın Ceylanpınar ilçesi karşısında bulunan Heseke bölgesine bağlı Rasulayn'da kazdığı hendekleri tek tek terk ediyor. Terk edilen alanlar ABD askerlerinin gözetiminde yıkılarak kapatılıyor.

Şanlıurfa'nın Ceylanpınar ilçesi karşısında bulunan Suriye'nin Heseke iline bağlı Rasulayn ilçesinde PKK/PYD'li teröristler tarafından kazılan tüneller ve hendekler, ABD askerleri öncülüğünde yıkılarak, kapatılıyor.

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Fırat'ın doğusuna yönelik yapacağı operasyon öncesinde, Ceylanpınar ilçesi karşısında bulunan terör örgütü PKK/PYD kontrolündeki Rasulayn ilçesinde teröristlerce hendek ve tüneller kazılmıştı. İlçe kırsalındaki Mabruka köyünde açılan hendek ve tünellerin ABD askeri gözetiminde kapatılmaya başlandığı öğrenildi. Teröristlerin yerlerini gösterdiği tüneller iş makineleri yardımı ile tahrip edilerek içi kumla dolduruluyor.

ABD ASKERLERİ YAPILAN ÇALIŞMALARI İNCELİYOR

ABD askerleri ise yapılan çalışmayı inceleyerek, hendek ve tünellerin yeniden kullanılmaması için iş makinelerini yönlendiriyor.

Suriye'deki teröristler, kazdığı hendekleri terk ediyor
Haber Yayın Tarihi: 25.08.2019 12:46 Kaynak: DHACiciş Esra Ersoy, Instagram hesabından çırılçıplak fotoğrafını paylaştı
"Cumhurbaşkanlığı seçiminde kime oy verirsiniz?" anketinde Erdoğan ipi göğüsledi Yaşlı adam, kız çocuğuna istismarda bulunduğu iddiasıyla gözaltına alındı