Tbmm, Yasama Uzman Yardımcısı Alımında Yaş Sınırını 35'e Çıkardı - Son Dakika

Tbmm, Yasama Uzman Yardımcısı Alımında Yaş Sınırını 35'e Çıkardı

02.01.2012 15:01
Tbmm, Yasama Uzman Yardımcısı Alımında Yaş Sınırını 35'e Çıkardı, System.String[]

TBMM, yasama uzman yardımcısı alımında yaş sınırını 30'dan 35'e çıkardı TBBM, yarışma ve yeterlilik sınavıyla yasama uzman yardımcısı alımında yaş sınırını 30'dan 35'e çıkardı.

TBMM, yasama uzman yardımcısı alımında yaş sınırını 30'dan 35'e çıkardı TBBM, yarışma ve yeterlilik sınavıyla yasama uzman yardımcısı alımında yaş sınırını 30'dan 35'e çıkardı. Ek başvurular bugünden itibaren başlamak üzere 13 Ocak'a kadar alınacak. Sınava girmeye hak kazanan adayların sözlü sınavları 13-14 Şubat tarihleri arasında TBMM Başkanlığı ek hizmet binasında yapılacak.

TBMM'nin, uzman yardımcısı alımıyla ilgili düzeltme ilanı Resmi Gazete'de yayımlandı. Buna göre TBMM'nın yasama hizmetlerinde çalıştırılmak üzere, yarışma ve yeterlik sınavı ile yasama uzman yardımcısı alınması amacıyla 19 Kasım 2011 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan ve 19 Kasım 2011-16 Aralık 2011 tarihleri arasında başvuruları kabul edilen Yasama Uzman Yardımcısı Sınav ilanında değişikliğe gidildi. Yapılan bu değişiklik çerçevesinde, 19 Kasım 2011 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan ilanda başvuru için aranılan 30 yaş sınırı 35'e çıkarıldı.

Ek başvurular 2-13 Ocak 2012 tarihleri arasında TBMM İnsan Kaynakları Başkanlığı'nca kabul edilecek. 19 Kasım 2011 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan ilan gereğince başvuruları kabul edilen adayların yeniden başvuru yapmaları gerekmeyecek. Sınava girmeye hak kazanan adayların sözlü sınavları 13-17 Şubat 2012 tarihleri arasında TBMM Başkanlığı Ek Hizmet Binasında yapılacak. - Ankara

Kaynak: ANKA

Son Dakika Güncel Tbmm, Yasama Uzman Yardımcısı Alımında Yaş Sınırını 35'e Çıkardı - Son Dakika


Son Dakika

Tehdit edilen genç kızı korumak isteyen dayısı canından oldu '2021 Yılı Yatırım Programı' Resmi Gazete'de yayımlandı! En çok ödeneği ulaştırma-haberleşme ve eğitim sektörü aldı Türkiye'nin koronavirüs aşı programındaki başarısı dünya gündeminde: Bir günde yaptıkları aşıyı Fransa 3 haftada yaptı TRT spikerinden sosyal medyaya bomba gibi düşen Mesut Özil sorusu Arınç'tan saldırıya uğrayan Selçuk Özdağ'la ilgili açıklama: Bu kişileri azmettirenler asli failler gibi yargılanmalı Belçika'da bir kişi koronavirüs aşısı olduktan 5 gün sonra öldü Hesabındaki paralar buhar olunca Ebru Polat, çılgına döndü! Gerçek sonradan ortaya çıktı 8 bin korona aşısının yapıldığı hastanenin başhekimi konuştu: En fazla omuz ağrısı ve tansiyon düşüklüğü ile karşılaşıyoruz