Tekelioğlu Gençlere Fırsat Veriyor - Son Dakika

Tekelioğlu Gençlere Fırsat Veriyor

14.01.2016 12:15
Tekelioğlu Gençlere Fırsat Veriyor, System.String[]

- Teknik direktör Tekelioğlu'nun alt yapıda görev yaptığı dönemlerde 45 sporcu, A takım forması giyme başarısı gösterdi- Bordo-mavili kulüpte, Hami Mandıralı, Ogün Temizkanoğlu, Hamdi Aslan, Lemi Çelik gibi isimler dikkati çekti Trabzonspor'da teknik direktör Sadi Tekelioğlu, futbol yaşamında bordo-mavili takımın alt yapısında görev yaptığı dönemde birçok oyuncuyu A takıma kazandırılmasında önemli rol oynadı.

- Teknik direktör Tekelioğlu'nun alt yapıda görev yaptığı dönemlerde 45 sporcu, A takım forması giyme başarısı gösterdi- Bordo-mavili kulüpte, Hami Mandıralı, Ogün Temizkanoğlu, Hamdi Aslan, Lemi Çelik gibi isimler dikkati çekti

Trabzonspor'da teknik direktör Sadi Tekelioğlu, futbol yaşamında bordo-mavili takımın alt yapısında görev yaptığı dönemde birçok oyuncuyu A takıma kazandırılmasında önemli rol oynadı.Bordo-mavili kulüpte, teknik direktör Şota Arveladze ile yolların ayrılmasının ardından göreve gelen Gençlik Geliştirme Teknik Sorumlusu Sadi Tekelioğlu, 11 genç oyunuyu kadroya alırken bugüne dek de 45 oyuncuyu A takımda görev almasını sağladı.Uğurcan Çakır, Muhammet Beşir, Abdülkadir Ömür, Yusuf Yazıcı gibi dikkati çeken genç oyunculara forma şansı veren Tekelioğlu, eski dönemlerde de önemli oyuncuların yetişmesine katkı sağladı. Karadeniz ekibinde aralıklarla çeşitli dönemlerde görev alan Tekelioğlu döneminde 219 gol ile bordo-mavili takım formasıyla en fazla golü kaydeden Hami Mandıralı, Ogün Temizkanoğlu, Hamdi Aslan, Lemi Çelik gibi eski dönemlerde de önemli isimler yetişti.

-45 oyuncu

Trabzonspor'da teknik direktör Tekelioğlu döneminde alt yapıda görev alan oyuncular şöyle: Alper Boğuşlu, Halil İbrahim Akçay, Ali Yılmaz, Osman Şatır, Turgut Kural, Tolgay Kerimoğlu, İhsan Derelioğlu, Gökhan Ersoy, Selami Güven, Mehmet Köroğlu, Şenol Özer, Metin Meral, Metin BakLemi Çelik, İbrahim Yazıcı, Cemal Mendeşe, Hamdi Aslan, Hami Mandıralı, Vedat Turan, Hamdi Zıvalıoğlu, Hayrettin Aksoy, Taner Yılmaz, Soner Boz, Ogün Temizkanoğlu, Kenan Başkan, Hasan Üçüncü, Mehmet Kahriman, Nuri Yılmaz, Tayfun Cora, Ali Şen Kandil, Ferdi Serdar, Göksu Alhas, Hasan Ahmet Sarı, Zeki Yavru, Abdülkadir Özdemir, Gökhan Alsan, Mustafa Akbaş, İbrahim Demir, Mertan Çam, Hasan Batuhan Artarslan, Muhammet Beşir, Yusuf Yazıcı, Ramazan Övünç, Abdülkadir Ömür, Mehmet Kuruoğlu

-Tekelioğlu'nun açıklamaları

Trabzonspor Teknik Direktörü Sadi Tekelioğlu, Trabzonspor'da ayrı ayrı 3 dönem alt yapıda, 2000-2011 sezonunda da A takımda görev yaptığını ve bu süre içerisinde alt yapıdan A takıma genç oyuncular kazandırmaya çalıştığını belirtti. Özkan Sümer, Ömer Uzun, Giray Bulak gibi isimlerle de bazı dönemlerde görev aldığını ve onların da emeğinin bulunduğunu anlatan Tekelioğlu, "Trabzon, bir futbolcu tarlası gibi. Geçmişte ekonomik olarak ayakta kalması ve başarılarda Trabzonlu sporcuların büyük katkısı var" dedi.Trabzonspor'da son dönemde A takımda görev yapmasıyla alt yapıdan yetişen oyunculara forma şansı verdiğini dile getiren Tekelioğlu, "Bu oyuncular Trabzonspor'a 10-15 yıl fayda sağlayacak oyuncular. Onlara güveniyoruz. Onlar da bizi mahcup etmiyorlar. İleriki dönemlerde Trabzonspor alt yapısı ülke futboluna önemli bir damga vuracaktır ben buna inanıyorum" ifadelerini kullandı.Döneminde A takıma yükselen oyuncu sayısının önemli bir rakam olduğunu kaydeden Tekelioğlu, "Trabzonspor alt yapısından önemli oyuncular çıktı. Bu topraklarda futbolcu bitmez. Allah böyle bir yetenek bu yöreye vermiş. Biraz sabırlı olmak lazım. Hemen bir yere gelmeleri mümkün değil. Ben inanıyorum bu oyuncular Türk futbolunda adlarını en çok duyaran oyuncular arasında yer alacaklar" diye konuştu. Trabzonspor Teknik Direktörü Sadi Tekelioğlu, bordo-mavili kulüpte A takımda forma verdiği genç futbolcularla dikkati çekiyor.

Kulüpte, gençlik geliştirme teknik sorumlusu olarak görev yaptığı dönemde Şota Arveladze ile yolların ayrılmasının ardından teknik direktör olarak A takımın başına getirilen Sadi Tekelioğlu, 11 genç oyuncuyu kadroya aldı. Tecrübeli teknik adam kariyerinde bugüne dek 45 genç futbolcunun A takımda resmi maçlarda forma giymesini sağladı.

Uğurcan Çakır, Muhammet Beşir, Abdülkadir Ömür, Yusuf Yazıcı gibi dikkati çeken genç oyunculara forma veren Tekelioğlu, geçmiş dönemlerde de milli formayı giyen önemli isimlerin yetişmesinde önemli payın sahibi oldu.

Karadeniz ekibinde aralıklarla çeşitli dönemlerde görev alan Tekelioğlu, 219 gol ile bordo-mavili takım formasıyla en fazla golü kaydeden Hami Mandıralı'nın yanı sıra Ogün Temizkanoğlu, Hamdi Aslan ve Lemi Çelik gibi futbolcuların yetişmesine de katkı sağlamıştı.

"Trabzon, bir futbolcu tarlası gibi"

Trabzonspor Teknik Direktörü Sadi Tekelioğlu, aralıklarla 3 dönem altyapıda, 2000-2011 sezonunda da A takımda görev yaptığını ve bu süre içerisinde altyapıdan A takıma genç oyuncular kazandırmaya çalıştığını belirtti.

Özkan Sümer, Ömer Uzun ve Giray Bulak gibi isimlerle de bazı dönemlerde görev aldığını ve onların da emeğinin bulunduğunu anlatan Tekelioğlu, "Trabzon, bir futbolcu tarlası gibi. Geçmişte ekonomik olarak ayakta kalınması ve başarılarda Trabzonlu sporcuların büyük katkısı var" dedi.

Son dönemde de altyapıdan yetişen oyunculara forma şansı verdiğini dile getiren Tekelioğlu, "Bu oyuncular Trabzonspor'a 10-15 yıl fayda sağlayacak oyuncular. Onlara güveniyoruz. Onlar da bizi mahcup etmiyorlar. Gelecekte de Trabzonspor altyapısı ülke futboluna önemli bir damga vuracaktır, buna inanıyorum" ifadelerini kullandı.

Döneminde A takıma yükselen futbolcu sayısının önemli olduğunu kaydeden Tekelioğlu, "Trabzonspor altyapısından önemli oyuncular çıktı. Bu topraklarda futbolcu bitmez. Allah böyle bir yetenek bu yöreye vermiş. Genç oyunculara karşı biraz sabırlı olmak lazım. Hemen bir yere gelmeleri mümkün değil. Ben inanıyorum bu oyuncular Türk futbolunda adlarını en çok duyuran oyuncular arasında yer alacaklar" şeklinde konuştu.

45 futbolcu

Teknik direktör Tekelioğlu döneminde altyapıdan A takıma yükselerek forma giyen isimler şöyle:

Alper Boğuşlu, Halil İbrahim Akçay, Ali Yılmaz, Osman Şatır, Turgut Kural, Tolgay Kerimoğlu, İhsan Derelioğlu, Gökhan Ersoy, Selami Güven, Mehmet Köroğlu, Şenol Özer, Metin Meral, Metin Bak, Lemi Çelik, İbrahim Yazıcı, Cemal Menteşe, Hamdi Aslan, Hami Mandıralı, Vedat Turan, Hamdi Zıvalıoğlu, Hayrettin Aksoy, Taner Yılmaz, Soner Boz, Ogün Temizkanoğlu, Kenan Başkan, Hasan Üçüncü, Mehmet Kahriman, Nuri Yılmaz, Tayfun Cora, Ali Şen Kandil, Ferdi Serdar, Göksu Alhas, Hasan Ahmet Sarı, Zeki Yavru, Abdülkadir Özdemir, Gökhan Alsan, Mustafa Akbaş, İbrahim Demir, Mertan Çam, Hasan Batuhan Artarslan, Muhammet Beşir, Yusuf Yazıcı, Ramazan Övünç, Abdülkadir Ömür, Mehmet Kuruoğlu

Yönetimden de 4 isim

Tekelioğlu, mevcut yönetim kurulundan daha önce futbol oynayan 4 ismin de teknik direktörlüğünü yaptı.

Tekelioğlu'nun, bordo-mavili kulüpte basın ve halkla ilişkiler koordinatörü Asım Örem, genel sekreter yardımcısı Ali Rıza Egemen, altyapı koordinatör yardımcısı Okan Alemdaroğlu, stadyum ve tesisler koordinatörü Özer Bayraktar'ın da daha önce antrenörlüğünü yaptığı ifade edildi.

Kaynak: AA

Son Dakika Spor Tekelioğlu Gençlere Fırsat Veriyor - Son Dakika Spor


YORUMLAR

Son Dakika

Boş arazide ölmeden önce uyuşturucu alan genç adamın cansız bedeni bulundu Son Dakika: Esnaf ve sanatkarlara kira ve gelir kaybı desteği için yeniden başvuru imkanı Özcan Deniz'in kardeşi Sibel Semerci'den, Feyza Aktan'a şoke eden suçlama: Sızdın kaldın ev yandı Kasadaki paraları çalan hırsız, bahşiş kutusuna dokunmadı 12 bıçak darbesiyle öldürülen Dilek'in, cinayetten saatler önce katiliyle aynı karede olduğu ortaya çıktı Genç çift, uyarılara kulak tıkayıp otobüs durağında ilişkiye girdi Eşinden miras kalan tarlanın parasıyla evlenmek isterken dolandırıldı Tehlikeyi umursamayan patenli gençler resmen ölüm yolculuğu yaptı! O anlar anbean kamerada