Son Dakika Haberleri: Tekirdağ'da "Açık Kapı" Projesi Uygulamaya Geçti

Tekirdağ'da "Açık Kapı" Projesi Uygulamaya Geçti

10 ay önce

Tekirdağ'da "Açık Kapı" Projesi uygulamaya geçtiTEKİRDAĞ - İçişleri Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı tarafından uygulamaya konulan "Açık Kapı Projesi" Tekirdağ'da uygulamaya geçti.

Tekirdağ'da "Açık Kapı" Projesi uygulamaya geçti

TEKİRDAĞ - İçişleri Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı tarafından uygulamaya konulan "Açık Kapı Projesi" Tekirdağ'da uygulamaya geçti. Türkiye genelinde yapılması planlanan "Açık Kapı Projesi" Tekirdağ Valiliği'nde uygulamaya geçirilerek tanıtımı yapıldı.
Vali Mehmet Ceylan, Tekirdağ İl Emniyet Müdürü Mustafa Aydın'ın katılımı ile tanıtılan proje kapsamında, alanında uzman güler güzlü 5 kişilik ekibin vatandaşların sorunlarını ve taleplerini elektronik ortamda alarak kısa sürede sonuçlandırılmasının planlandığı belirtildi.
İçişleri bakanlığı tarafından hazırlanan ve uygulamaya geçilen Açık Kapı Projesi kapsamında bilgi veren Vali Ceylan, "Açık Kapı Projesi çerçevesinde 22 il ile birlikte ilimizde de bu proje uygulamasına bugün itibari ile başlıyoruz. Buradaki asıl amacımız vatandaşımızın hizmet kalitesini hizmet sunumundaki hızını arttırmaya yönelik olarak ve farklı kurumları gezmeden direk olarak problemlerini çözebilme imkanı elde edebilecekleri bir birimin açılması ve burada hizmete sunulması için beraberiz. Buradaki asıl amacımız vatandaşlarımız gerek mobil cihazları ile gerek internet ortamından bize mail ortamından ulaşarak veya bizzat gelerek burada eğitilmiş elemanlarımız vasıtası ile sorunlarını aktarıp hızlı bir süre içerisinde bu sorunlarına çözüm bulabilme imkanını elde edecekler ve buradaki asıl amaç vatandaşımıza her aşamasında da taleplerini kendilerine mesaj yoluyla da bilgilendirilerek, onların sorunlarına çözüm imkanı elde ediyoruz" dedi.
Vatandaşa hızlı hizmet
Vali Ceylan ayrıca, "Sadece valilik ile ilgili değil valiliğe bağlı bütün birimlerde oluşturulmuş olan en az şube müdürlüğü seviyesindeki yetkililer tarafından her kurumun bir açık kapı sorumlusu var bu sorumlu ile bizim buradaki yöneticilerimiz ve vali yardımcılarımız başkanlığında ben ve İçişleri Bakanlığımızın da takip ettiği bir sistem içerisinde buradaki çalışmalar kontrol altında ve işlemler hızlı bir şekilde vatandaşa sağlamaya yönelik devam edecek. Vatandaşımıza hem güler yüzlü ve burada onların dertlerini ve problemlerini ilk ağızdan sunabilme imkanlarını elde edecekler ve tabi direk buraya gelmelerine de gerek yok. Aslında açacağımız mobil hatlar ile buraya arkadaşlarımıza burada hem psikolog hem sosyolog ve diğer uzman arkadaşlarımız Ankara'da bakanlığımız tarafından kursa alındılar ve yine kurumlarımızdaki diğer sorumlular ile ilgili bire bir görüşerek, onları da bilgilendirerek. Şu aşamada eğitim çalışmaları tamamlandı. Bugün itibariyle Açık Kapı Projemiz uygulamaya ilimizde geçiyor" ifadelerini kulandı.
"Açık kapı milletin kapısı"
Açık Kapı Projesinin vatandaşın sorunlarına yönelik olduğunu aktaran Vali Ceylan, "Burada bizim asıl amacımız olan ve vatandaş odaklı hizmet odaklı çalışmalarımız bu yeni bakanlığımızın hazırlamış olduğu bu açık kapı milletin kapısı yani vatandaş rahatça buraya gelebilecek ve ilk girişinde hem banko sistemindeki arkadaşlarımız hem de eğer problemleri şeyse oluşturmuş olduğumuz oda ile bu sorunlarını birebir ilk ağızdan anlatabilme imkanı ve yine hizmetlerimiz valiliğimizin kapısı her zaman açık" ifadelerini kullandı.AK Parti'nin İstanbul Anketinden Kadir Topbaş'ın İsmi Çıktı Gelin Adayı Hanife, Akaryakıt İstasyonunda Pompa Görevlisi Oldu

Erdoğan, Diyanet İşleri Başkanı'nın Kadir Mısıroğlu'na Yaptığı Ziyaretle İlgili İlk Kez Konuştu