Tele takılan karga için ekipler seferber oldu - Son Dakika
Güncel

Tele takılan karga için ekipler seferber oldu

İZMİR'in Ödemiş ilçesinde Kaymakamı Fikret Dayıoğlu, otomobille seyir halindeyken tele takılan kargayı fark edip ekiplere haber verdi.

13.07.2019 22:21
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

İZMİR'in Ödemiş ilçesinde Kaymakamı Fikret Dayıoğlu, otomobille seyir halindeyken tele takılan kargayı fark edip ekiplere haber verdi. Bölgeye gelen ekiplerin müdahalesi ile telde mahsur kalan karga kurtarıldı.

Ödemiş Kaymakamı Fikret Dayıoğlu, sabah saatlerinde, görevine gittiği sırada Kaymakamlık binası ile yan yana olan Vergi Dairesi binasının çatısında karganın çırpındığını ve tele asılı olduğunu gördü. Bunun üzerine, Kaymakam Dayıoğlu durumu itfaiye ekiplerine bildirdi. Bölgeye gelen itfaiye ekiplerinin çabasıyla telde mahsur kalan karga kurtarıldı. Durumu iyi olan karga uçarak bölgeden uzaklaştı.

- İzmir

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Tele takılan karga için ekipler seferber oldu - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Balıkesir Valisi İsmail Ustaoğlu: Asayiş suçlarına karşı önlemler artırılıyor
  16:13 Balıkesir Valisi İsmail Ustaoğlu: Asayiş suçlarına karşı önlemler artırılıyor

  Balıkesir Valisi İsmail Ustaoğlu, kentte yürütülen asayiş çalışmalarına ilişkin açıklamalarda bulundu. Vali Ustaoğlu, suç türleri ve suçlu profilini analiz ederek yoğunlaşma mahallerini ve türlerini değerlendirdiklerini belirterek, asayiş suçlarına karşı kararlılıkla mücadele edileceğini vurguladı. Ayrıca, narkotik operasyonlarında artış olduğunu ve düzensiz göçmen konusunda da önemli çalışmalar yapıldığını ifade etti.

 • Adana'da Su Kurulu Toplantısı Gerçekleştirildi
  16:13 Adana'da Su Kurulu Toplantısı Gerçekleştirildi

  Adana'da düzenlenen Su Kurulu Toplantısı'nda, su yönetimiyle ilgili konular ele alındı. Tarım ve Orman Bakanlığı Su Yönetimi Genel Müdürü Afire Sever, havza bazında yönetim planları hazırlandığını ve su kaynaklarının verimli kullanılmasının önemine vurgu yaptı. Toplantıya, Vali Yavuz Selim Köşger, kaymakamlar ve ilgililer katıldı.

 • İnegöl'de Sevgilisinin Abisi Tarafından Darp Edilen Genç Hastaneye Kaldırıldı
  16:12 İnegöl'de Sevgilisinin Abisi Tarafından Darp Edilen Genç Hastaneye Kaldırıldı

  Bursa'nın İnegöl ilçesinde meydana gelen olayda, sevgilisinin abisi tarafından darp edilen genç, hastanede tedavi altına alındı. İddiaya göre, genç kızı kaçıran sevgilisiyle sokakta gezerken kızın abisiyle karşılaştı. Abi, sevgilisini darp edip biber gazı sıktı. Yaralanan genç, ambulansla hastaneye kaldırıldı. Polis olayla ilgili soruşturma başlattı.

 • Eskişehir Nüfusu ve Göç Durumu
  16:12 Eskişehir Nüfusu ve Göç Durumu

  Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından paylaşılan verilere göre, Eskişehir'in nüfusu 2021 yılında 898 bin kişi, 2022 yılında 907 bin kişi ve 2023 yılında da 915 bin kişi olarak hesaplandı. Kentteki yıllık nüfus artış hızı ise 2020-2021 yılları arasında yüzde 10,7, 2021-2022 yılları arasında yüzde 9,1 ve 2022-2023 yılları arasında yüzde 9,7 olarak belirtildi. Ayrıca, Eskişehir'in 2022 yılında aldığı göç 37,3 bin kişi olurken, verdiği göç ise 29,8 bin kişi olarak hesaplandı. Buna göre kentte net göçün 7,5 bin kişi olduğu aktarıldı.

 • Van'da camiler Ramazan öncesi temizleniyor
  16:11 Van'da camiler Ramazan öncesi temizleniyor

  Van'ın İpekyolu Belediyesi tarafından ilçe genelindeki camilerde Ramazan ayı öncesinde temizlik çalışmaları başlatıldı. İpekyolu Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğüne bağlı ekipler tarafından camilerde kapsamlı temizlik çalışmaları gerçekleştiriliyor.

 • TOGÜ Rektörü Sulusaray Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi İnşaatını İnceledi
  16:09 TOGÜ Rektörü Sulusaray Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi İnşaatını İnceledi

  Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi (TOGÜ) Rektörü Prof. Dr. Fatih Yılmaz, Sulusaray Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi inşaatında incelemelerde bulundu. Yılmaz, inşaatı tamamlanan merkezin yıl içinde hizmet vermeye başlamasını hedeflediklerini belirtti. Merkez, il, ilçe ve çevre illerden gelecek hastalara ve yakınlarına hizmet verecek ve 150 kişiye istihdam sağlayacak.

 • Denizli Büyükşehir Belediyesi ile Denizli Dağ Arama Kurtarma Derneği Arasında İş Birliği Protokolü İmzalandı
  16:08 Denizli Büyükşehir Belediyesi ile Denizli Dağ Arama Kurtarma Derneği Arasında İş Birliği Protokolü İmzalandı

  Denizli Büyükşehir Belediyesi ile Denizli Dağ Arama Kurtarma Derneği (DAK) arasında iş birliği ve yardımlaşma protokolü imzalandı. İmzalanan işbirliği protokolü ile Denizli Büyükşehir Belediyesi DAK'a yer tahsis edecek ve ortak çalışmalar yürütecek.

 • MHP Genel Başkanı Bahçeli, Turgut Altınok ile Keçiören'de halkı selamladı
  16:08 MHP Genel Başkanı Bahçeli, Turgut Altınok ile Keçiören'de halkı selamladı

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Cumhur İttifakı Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Turgut Altınok ile birlikte Keçiören'de halkı selamladı. Bahçeli, Altınok'un daveti üzerine belediyede ağırlandı.

 • Milli Eğitim Bakanı Beyşehir'de Ziyaretlerde Bulundu
  16:08 Milli Eğitim Bakanı Beyşehir'de Ziyaretlerde Bulundu

  Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Konya'nın Beyşehir ilçesinde bir dizi ziyaret gerçekleştirdi. Bakan Tekin, öğretmenler ve öğrenci-velilerin sahadaki en büyük destekçiler olduğunu belirtti.


Advertisement