"Temel Yapımcılık Eğitimi" - Son Dakika

"Temel Yapımcılık Eğitimi"

10.04.2012 12:54
"Temel Yapımcılık Eğitimi"

Zeynep Özbatur Atakan ile uzun dönem "Temel Yapımcılık Eğitimi"nin ikincisi 21 Nisan'da Yapımlab'da başlıyor!

Seminerleriyle, sinemaya güç vermeyi amaçlayan, "Üç Maymun", "İklimler", "Bir Zamanlar Anadolu'da" gibi filmlerin başarılı yapımcısı Zeynep Özbatur Atakan'ın kurduğu YAPIMLAB; "Temel Yapımcılık Eğitimi" ile bir kez daha, kapılarını sinema alanında profesyonelleşmek isteyenlere açıyor! Zeynep Özbatur Atakan tarafından verilen 24 haftalık "Temel Yapımcılık Eğitimi"nin ikincisi 21 Nisan 2012, Cumartesi günü YAPIMLAB'de başlıyor.

Zeynep Özbatur Atakan eğitimde; projesini hayata geçirmek, yapımcıdan neyi, nasıl isteyeceğini öğrenmek, sinema sektöründe çalışan veya çalışmak, kendini bu konularda geliştirmek isteyen, sinema eğitimi almış ya da almakta olan ve yapımcı olmayı hedefleyenlerle bir araya gelecek.

"Temel Yapımcılık Eğitimi" başlığıyla gerçekleştirilecek 24 haftalık eğitimlerde, katılımcılar; yapımcılık mesleği üzerine genel bilgileri, görev tanımlarını ve işlevleri, örnekler üzerinden yapımcılık tanımlarını ve uluslararası alanda yapımcılığın anlamı ve görevlerini öğrenecekler. Yapımcılık ile ilgili kavramların sorgulanacağı eğitimlerde aynı zamanda; ekip kurma ve geliştirme, bütçe yapmanın temel ilkeleri, finans planı oluşturma, proje dosyasının ve sunumunun hazırlanması, uluslararası projeler için dosya hazırlama çalışması, festivaller ve fonlar konusunda genel bilgiler gibi konulara da değinilecek.

"Temel Yapımcılık Eğitimi"nin, 21 Nisan 2012, Cumartesi günü başlayacak oturumları, 24 hafta boyunca her Cumartesi akşamı 16:30-18:30 saatleri arasında YAPIMLAB'da gerçekleştirilecek.

Kaynak: Bültenler
YORUMLAR
500

Son Dakika Güncel 'Temel Yapımcılık Eğitimi' - Son Dakika

Bu haber Bültenler tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Bültenler tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Bültenler kurumudur.

Advertisement