Temizlik görevlisi yolda bulduğu 50 bin lirayı sahibine teslim etti - Son Dakika

Temizlik görevlisi yolda bulduğu 50 bin lirayı sahibine teslim etti

25.01.2021 22:15

Kahramanmaraş'ta temizlik görevlisi bir vatandaş, yolda bulduğu 50 bin lirayı polis aracılığıyla sahibine teslim etti. Parayı düşüren vatandaş ise temizlik görevlisine ve ailesine 1 yıllık ücretsiz seyahat hediye etmek istediğini söyledi.

Kahramanmaraş'in Dulkadiroğlu İlçesi İsmetpaşa Mahallesi'nde meydana gelen olayda, Vedat Gölcü, çalıştığı şirkete ait 250 bin lirayı yanına alarak borçlarını yatırmak için bankanın yolunu tuttu. Bu sırada paranın 50 bin lirasını düşüren yolcu durumu polis ekiplerine bildirdi. Aradan fazla zaman geçmeden Dulkadiroğlu Belediyesi'nde çevre temizliği görevini yapan Halil İbrahim Çınar, o sırada yerdeki 50 bin lirayı görerek hemen 155 hattından durumu polise bildirdi. Polis ekiplerinin çalışması sonucu parayı düşüren vatandaşa ulaşıldı. Dulkadiroğlu İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde bir araya gelen parayı bulan temizlik görevlisi, parayı düşüren kişiye teslim etti.

"HEMEN POLİSİ ARADIM"

50 bin lirayı bulan Halil İbrahim Çınar, "Ben temizlik görevimi yaparken çöp konteynırının orada bir miktar para buldum ve hemen polisi aradım. O sırada sahibine parayı ulaştırmaya çalıştım. Burada da parayı sahibine teslim ediyoruz" dedi.

"1 YILLIK ÜCRETSİZ SEYAHAT HEDİYE ETMEK İSTİYORUM"

Parayı düşüren Vedat Gölcü ise, "Buradan arkadaşımızın ailesi ve akrabalarına 1 yıllık ücretsiz seyahat hediye etmek istiyorum. Bizler para bulunca duygulandık. Toplamda 250 bin liraydı ve duygulandık. Banka borçlarımız vardı. Arkadaşımıza teşekkür ederiz" dedi.

Temizlik görevlisi yolda bulduğu 50 bin lirayı sahibine teslim etti

Kaynak: İHA

Son Dakika Yaşam Temizlik görevlisi yolda bulduğu 50 bin lirayı sahibine teslim etti - Son Dakika


YORUMLAR (1)
  • ÇİRKİN OLMAYAN: TAKİBİNİDE YAPSIN PARAYLA NE YAPILACAK DİYE. 15 TEMMUZDA TOPLANAN PARALAR HAK SAHİPLERİ YERİNE 5 Lİ ÇETEYE ÖDENDİ . TAVUK KÜMESİNİ EN İYİ TİLKİ BİLİR AMA KİMSE KÜMESİ TİLKİYE EMANET ETMEZ. Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır

Son Dakika

Türk boksör Avni Yıldırım, Canelo Alvarez ile karşılaştı İstanbul'da negatif koronavirüs test sonucu satan şebeke çökertildi! Lideri sosyal medya fenomeni çıktı Keşfedilen 8 bin yıllık kaya resimleri, Mersin'in tarihine ışık tutacak Meteoroloji il il sıralayıp saat verdi! Sağanak yağmur uyarısı Motokuryeye çarparak ölümüne neden olan sürücü, genci sokak ortasında bırakıp kaçtı Türkiye semalarında ürküten görüntüler! Düşen göktaşı çok sayıda ilden görüldü Necmettin Erbakan'ı anma programı iktidar ve muhalefet partilerini bir araya getirdi, MHP'den katılım olmadı Acun Ilıcalı'nın Çağrı Atakan'ı Survivor'dan diskalifiye ettiği öne sürüldü