Terk Edilen Bebeğe Devlet Sahip Çıktı - Son Dakika

Terk Edilen Bebeğe Devlet Sahip Çıktı

Terk Edilen Bebeğe Devlet Sahip Çıktı
Son Güncelleme: 24.03.2012 10:59

Kadirli ilçesinde terk edilen bir günlük bebeğe, devlet sahip çıktı.

Kadirli ilçesinde terk edilen bir günlük bebeğe, devlet sahip çıktı. Annesi tarafından istenmeyen bebeğin taburcu edildikten sonra Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü'ne teslim edileceği bildirildi.

Evli bir erkekle birlikteliği sonucu hamile kaldığı iddia edilen M.İ'nin

(19) özel bir hastanede dünyaya getirdikten sonra bir apartmanın girişine bıraktığı bebeği, Kadirli Kaymakamı Necip Çakmak, beraberinde Emniyet Müdürü Bayram Kadir Tüylü ve toplum destekli polislik bürosu ekipleri, tedavi altına alındığı Özel Yedi Mart Hastanesi yeni doğan ünitesinde ziyaret etti.

Kaymakam Çakmak, "Umut Kadir" adı verilen bebeğe cumhuriyet altını taktı ve sağlık durumu hakkında başhekim Süleyman Burak Bozdoğan'dan bilgi aldı.

Başhekim Bozdoğan, bebeğin sağlık durumunun iyi olduğunu, gönüllü hemşireler ve personelin bebeği yalnız bırakmadığını, taburcu olana kadar küçük bebeğin tüm masraflarını karşılayacaklarını söyledi.

Emniyet Müdürü Bayram Kadir Tüylü ise hastane yetkililerine ve toplum destekli polislik bürosu memurlarına teşekkür etti.

Bu arada, anne M.İ'nin ve kimliği açıklanmayan babanın ifadelerinin alınmasının ardından savcılık talimatıyla serbest bırakıldığı, annesi tarafından istenmeyen bebeğin, taburcu edildikten sonra Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü'ne teslim edileceği öğrenildi.

- OSMANİYE

Kaynak: AA

Son Dakika Yaşam Terk Edilen Bebeğe Devlet Sahip Çıktı - Son Dakika


Advertisement