Terör örgütü yandaşları Suriye operasyonuna karşı manipülasyonu hızlandırdı! İşte yalanlar ve gerçekler - Son Dakika

Terör örgütü yandaşları Suriye operasyonuna karşı manipülasyonu hızlandırdı! İşte yalanlar ve gerçekler

09.10.2019 19:13

TSK'nın, Suriye'nin kuzeyinde güvenli bölge oluşturmak amacıyla, Barış Pınarı Harekatı'nı başlatmasıyla terör örgütüne yakın sosyal medya hesapları manipülasyon girişimlerini hızlandırdı. İşte yalanlar ve gerçekler...

Türkiye'nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzur getirmek amacı taşıyan Barış Pınarı Harekatı'nın başlamasıyla, terör örgütüne yakın hesaplar sosyal medyada manipülasyon ve dezenformasyon girişimlerine hız verdi.

SOSYAL MEDYADA DEZENFORMASYON YAPILIYOR

Suriye iç savaşında farklı bölgelerde ve yıllarda çekilen fotoğraf kareleri Barış Pınarı Harekatı sırasında olmuş gibi paylaşılarak sosyal medyada dezenformasyon yapılmaya çalışıldı.

5 YIL ÖNCEKİ KAREYİ YENİ GİBİ SERVİS ETTİLER

Terör örgütüne yakın hesaplar, Suriye iç savaşı sırasında 2014 yılında çekilen ve bir annenin çocuklarına sarıldığı kareyi değiştirerek, Barış Pınarı Harekatı'nda olmuş gibi göstermek istedi.

ÇOCUKLARI DA KULLANDILAR

Suriye'nin İdlib kentine temmuz ayında yapılan hava saldırılarından etkilenen çocukların bir sağlık merkezinde kaydedilen fotoğraf, terör örgütüne yakın hesaplarca "Türk ordusunun saldırısı sonucu son görüntüler" ifadeleriyle çarpıtılmaya çalışıldı.

İNGİLİZCE ALTYAZIYLA MANİPÜLE EDİLDİ

Yine İdlib'de Rusların hava saldırısı sonucu yüzü kanlar içinde kalmış bir çocuğun yansıdığı Ağustos 2016 tarihli bir fotoğraf karesi, uluslararası camiaya Barış Pınarı Harekatı sırasında çekilmiş gibi gösterilerek İngilizce altyazıyla manipüle edildi.

HALEP'TE ÇEKİLEN KAREYİ DE YENİ GİBİ VERDİLER

Halep'te Mayıs 2014'te çekilen ve Suriyeli adamın bir çocuğun cesedini taşıdığı fotoğraf karesi, sosyal medya hesaplarınca dezenformasyon amacıyla Türkiye'nin harekatı sırasında yaşanmış gibi gösterildi.

Örgüt destekçilerinin Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı harekatları sırasında dünya genelinden savaş ve katliam fotoğraflarını sosyal medyada manipülasyon ve dezenformasyon amacıyla kullandığı daha önce de ortaya çıkmıştı.

İşte sosyal medyada dolaşan o fotoğraflar;

Terör örgütü yandaşları Suriye operasyonuna karşı manipülasyonu hızlandırdı! İşte yalanlar ve gerçekler
Terör örgütü yandaşları Suriye operasyonuna karşı manipülasyonu hızlandırdı! İşte yalanlar ve gerçekler

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Terör örgütü yandaşları Suriye operasyonuna karşı manipülasyonu hızlandırdı! İşte yalanlar ve gerçekler - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Paşinyan "Karabağ olmazsa biteriz, silahlanın" çağrısı yapmıştı! Azerbaycan, Karabağ'ın kalbine giden kenti kuşattı G.Saray'da ikinci eleman krizi! Terim'le yönetim karşı karşıya geldi 5 gündür üst üste düşen dolar, 7,80'den işlem görüyor Futbola geri dönen Survivor Aycan rahatsızlandığını sosyal medya hesabından duyurdu Hayat mücadelesi veren anneden yardım çığlığı: Çocuklarımla sokakta kalmak istemiyorum Ünlü otobüs firmasında rezalet! Muavin, yan koltuğundaki genç kıza bakarak mastürbasyon yaptı Sadakatsiz'e damga vuran sahne! Eşini aldatan adamın sözleri Twitter'da tepki çekti Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasıyla 9 ilde bazı taşınmazlar acele kamulaştırılacak