TESK Başkanı Palandöken, Çevre Koruma Haftası dolayısıyla mesaj yayımladı Açıklaması - Son Dakika

TESK Başkanı Palandöken, Çevre Koruma Haftası dolayısıyla mesaj yayımladı Açıklaması

09.06.2021 09:50
TESK Başkanı Palandöken, Çevre Koruma Haftası dolayısıyla mesaj yayımladı Açıklaması, System.String[]

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, çevreye karşı topyekun duyarlılığın artırılması ve çevre bilincinin geliştirilmesi gerektiğini bildirdi.

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, çevreye karşı topyekun duyarlılığın artırılması ve çevre bilincinin geliştirilmesi gerektiğini bildirdi.

Palandöken, Çevre Koruma Haftası dolayısıyla yayımladığı mesajında, dünya genelinde yaşanan çevre kirliliğinin yaşamı tehdit ettiğine dikkati çekti.

Çevre kirliliğinin yalnızca insanları değil, hayvan ve bitkiler ile ekosistemdeki tüm canlıların yaşamını etkilediğini belirten Palandöken, "Dünya genelinde yaşanan iklim değişikliği, kuraklık, kirlenen denizler, azalan ormanlar, verimsizleşen topraklar hepimizin hayatını olumsuz etkiliyor. Nitekim her geçen gün çevre problemleri daha çok artarken, hava, su ve toprak kirliliği çok sayıda canlı neslinin tükenmesine sebep oluyor." değerlendirmesinde bulundu.

Palandöken, ülkede çevre yönetimi alanında güzel gelişmeler yaşandığının altını çizerek, şunları kaydetti:

"Ülkemizde düzenli depolama sahalarının, atık su arıtma tesislerinin sayısı artmakta, altyapı güçlendirilmekte ve ağaçlandırma faaliyetleri yapılmaktadır. Bu gelişmelerin yanında çevre kirliliği halen artıyor, havamız, toprağımız ve suyumuz gün geçtikçe kirlenmeye devam ediyor. Örneğin Marmara Denizi'ni saran müsilaj giderek yayılarak deniz altındaki hayatı tehdit ediyor. İçinde bulunduğumuz Çevre Koruma Haftası vesilesiyle denizlerimizin ve ülkemizin bu tehditten bir an evvel kurtulmasını temenni ediyorum. Çevreye karşı topyekun duyarlılığımızı artırmalı, çevre bilincimizi geliştirmeli ve yanlış alışkanlıklarımızdan vazgeçerek doğal kaynaklarımıza sahip çıkmalıyız. Gelecek nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakmak için tüm insanlığın çevreye duyarlılığı kritik önem arz etmektedir. Çünkü içinde bulunduğumuz doğa hiçbirimizin ebedi mülkiyeti değil, gelecek nesillere bırakacağımız en değerli mirasımızdır."

TESK Başkanı Palandöken, Çevre Koruma Haftası dolayısıyla mesaj yayımladı Açıklaması

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel TESK Başkanı Palandöken, Çevre Koruma Haftası dolayısıyla mesaj yayımladı Açıklaması - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

15 yaşındaki çocuk, penis boyunu ölçmek amacıyla içine kablo sokarak hastanelik oldu 18:20 15 yaşındaki çocuk, penis boyunu ölçmek amacıyla içine kablo sokarak hastanelik oldu Son Dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan: Akkuyu Nükleer Santrali'nin birinci ünitesini inşallah Mayıs 2023'e yetiştireceğiz 18:02 Son Dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan: Akkuyu Nükleer Santrali'nin birinci ünitesini inşallah Mayıs 2023'e yetiştireceğiz İlk kar Erzurum'da Palandöken Dağı'na düştü 17:50 İlk kar Erzurum'da Palandöken Dağı'na düştü
İtalyan basınından yoğun ilgi gören Fatih Terim bombayı patlattı: İtalya'dan teklif gelirse hemen ayrılırım 17:35 İtalyan basınından yoğun ilgi gören Fatih Terim bombayı patlattı: İtalya'dan teklif gelirse hemen ayrılırım Vatandaşların 1 milyar lirasını dolandırdığı iddia edilen Turcoin kurucusunun serveti dudak uçuklattı: 2 milyon 972 bin 327 adet Bitcoin'im var 17:26 Vatandaşların 1 milyar lirasını dolandırdığı iddia edilen Turcoin kurucusunun serveti dudak uçuklattı: 2 milyon 972 bin 327 adet Bitcoin'im var Kendisine cinsel istismarda bulunan kişiye öldüren kadına 12 yıl hapis! Mahkemedeki son sözleri 17:07 Kendisine cinsel istismarda bulunan kişiye öldüren kadına 12 yıl hapis! Mahkemedeki son sözleri "Çocuğum ortada kaldı" oldu
Eski eşi tarafından tehdit edilen şarkıcı Gülden, 2 yıllık sevgilisiyle görüntülendi 16:22 Eski eşi tarafından tehdit edilen şarkıcı Gülden, 2 yıllık sevgilisiyle görüntülendi Bursa'da bir işçi 1,5 tonluk elektrik trafosunun altında kalarak yaşamını yitirdi 16:01 Bursa'da bir işçi 1,5 tonluk elektrik trafosunun altında kalarak yaşamını yitirdi
Advertisement