Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Son dakika Marmara Denizi haberleri, Marmara Denizi son dakika, son dakika Marmara Denizi

Son Dakika Marmara Denizi Haberleri

Son dakika Marmara Denizi haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son marmara denizi haberleri anında burada.


 • Dün Dün 16:55 Marmara Denizi'nde depremden önce denizden duman yükseldi

  Marmara Denizi'nde depremden önce denizden duman yükseldi Marmara Denizi'nde Gemlik Körfezi'nde meydana gelen 5.1 büyüklüğündeki depremden 7 dakika önce, Mudanya ilçesi açıklarında denizden duman yükseldiği görüldü. Jeoloji Mühendisleri Odası Güney Marmara Şubesi Başkanı Engin Er, aktif fay hattının bulunduğu Marmara Denizi'nde sürekli gaz çıkışı gerçekleştiğini ve bunun normal olduğunu belirtti.

 • Dün Dün 12:02 Japon Deprem Uzmanı Moriwaki uyardı: İstanbul depremi geliyor

  Japon Deprem Uzmanı Moriwaki uyardı: İstanbul depremi geliyor Haberler.com'un YouTube kanalına konuk olan Deprem Uzmanı Yoshinori Moriwaki, Gemlik Körfezi'nde meydana gelen ve Marmara'da hissedilen 5.1 büyüklüğündeki depremi değerlendirdi. Marmara'nın tamamının büyük tehlike altında olduğunu belirten Moriwaki, beklenen büyük İstanbul depremine ilişkin yorumunu da paylaştı.

 • 05.12.2023 05 Ara 19:23 TBMM Genel Kurulu toplandı

  TBMM Genel Kurulu toplandı TBMM Genel Kurulu'nda, grup başkanvekilleri gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

 • 05.12.2023 05 Ara 18:29 TBMM Genel Kurulu

  TBMM Genel Kurulu AK Parti Grup Başkanvekili Abdulhamit Gül, Filistin'de sistematik bir soykırımın ve işgalin söz konusu olduğunu söyledi.

 • 05.12.2023 05 Ara 16:22 5.1'lik depremde hasar alan Mudanya Belediyesi'nin binası tahliye edildi

  5.1'lik depremde hasar alan Mudanya Belediyesi'nin binası tahliye edildi Dün Gemlik Körfezi'nde meydana meydana gelen 5.1 büyüklüğündeki depremde kolonlarında çatlaklar oluşan Mudanya Belediyesi binası tahliye edildi. Belediye personeli ek hizmet binalarında mesailerine başladı.

 • 05.12.2023 05 Ara 15:14 Avcılar'daki binada incelemeler tamamlandı

  Avcılar'daki binada incelemeler tamamlandı Marmara Denizi'nde meydana gelen depremin ardından tahliye edilen Avcılar'daki binada yapılan incelemeler sonucunda herhangi bir hasar tespit edilmedi. Binanın sakinleri tekrar evlerine yerleşti.

 • 05.12.2023 05 Ara 12:53 Marmara'da deniz ulaşımına poyraz engeli

  Marmara'da deniz ulaşımına poyraz engeli Marmara Denizi'nde etkili olan poyraz fırtınası, deniz ulaşımında aksamalara neden oluyor. Tekirdağ kıyılarında etkili olan fırtına sebebiyle balıkçı tekneleri limana çekildi, konteyner gemileri demirledi.

 • 05.12.2023 05 Ara 11:51 Avcılar'da çatlaklı bina tahliye edildi

  Avcılar'da çatlaklı bina tahliye edildi Avcılar'da bir binada çatlaklar olduğu ihbarı üzerine yapılan incelemenin ardından binanın tahliye edildiği ve mühürlendiği bildirildi. Binada oturanlar, geçici olarak otelde konaklamaya başladı.

 • 05.12.2023 05 Ara 11:16 Tekirdağ'da poyraz deniz ulaşımını etkiliyor

  Tekirdağ'da poyraz deniz ulaşımını etkiliyor Marmara Denizi'nde etkili olan poyraz nedeniyle Tekirdağ'da deniz ulaşımı olumsuz etkileniyor. Poyrazın hızı zaman zaman 40 kilometreye ulaşırken, yerli ve yabancı bandıralı 13 şilep ve tanker Tekirdağ açıklarına demirlemek zorunda kaldı. Şiddetli rüzgar nedeniyle balıkçılar da denize açılamadı. Poyrazın 2 gün boyunca etkili olması bekleniyor ve balıkçılar limanda beklemek zorunda kalacak.

 • 05.12.2023 05 Ara 09:31 Marmara depremi için İstanbul dışındaki iller de hazırlık yapmalı

  Marmara depremi için İstanbul dışındaki iller de hazırlık yapmalı DAUM Müdürü Prof. Dr. Hasan Sözbilir, olası Marmara depremine sadece İstanbul özelinde hazırlığın yetmeyeceğini, civar illerin de hazırlık yapması gerektiğini belirtti. Sözbilir, İstanbul'da alınacak önlemlerin diğer illerde de alınması gerektiğini vurgulayarak, Marmara'ya komşu tüm illerde deprem seferberliği yapılması gerektiğini söyledi.

 • 04.12.2023 04 Ara 21:22 Deniz Yücel: "2019'da, 'Mart'ın Sonu Bahar Olacak' Dedik, Ülkemizin Birçok Köşesine Baharı Getirdik.

  Deniz Yücel: '2019'da, 'Mart'ın Sonu Bahar Olacak' Dedik, Ülkemizin Birçok Köşesine Baharı Getirdik. CHP Sözcüsü Deniz Yücel, “Bugünkü PM toplantımızda, 659 seçim çevresine esas olmak üzere, 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak seçimlerde Mahalli İdareler ile Mahalle Muhtarlıkları ve İhtiyar Heyetleri Seçimi Hakkında Kanun’un 10’uncu, Siyasi Partiler Kanunu'nun 37’nci ve Tüzüğümüzün 55’inci maddeleri uyarınca; tüm seçim çevrelerinde ve tüm seçim türlerinde aday saptamaya kaynak olmak üzere seçim çevrelerinin özelliklerine göre, ‘Örgüt Denetiminde Ön Seçim’, ‘Örgüt Denetiminde Basit Aday Yoklaması’ ve ‘Örgüt Denetiminde Genişletilmiş Aday Yoklaması’ adıyla eğilim yoklaması yöntemlerinin kullanılmasına karar verilmiştir. Öncelikle 'ön seçim’ diyoruz. Örgütlerimize bu konuda yetki veriyoruz. Ön seçim yapılamayan yerlerde, örgüt görüşleri doğrultusunda, memnuniyet anketleriyle, aday profili belirleme süreçleriyle aday adaylarının toplumsal karşılığını ölçerek çoklu adayların teke indirilmesi ve bunların içerisinden mümkün olduğu kadarıyla kadın adayların tercih edilmesi yönünde bir irademiz olduğunu da paylaşmak istiyorum. 2019’da, ‘Mart’ın sonu bahar olacak’ dedik, ülkemizin birçok köşesine baharı getirdik. 2024’te de ‘Baharın tüm çiçekleri Türkiye’yi saracak’ diyoruz” dedi.

 • 04.12.2023 04 Ara 19:41 CHP Sözcüsü Deniz Yücel, HEDEP'in yerel seçimlere kendi adaylarıyla girme kararına ilişkin açıklama yaptı

  CHP Sözcüsü Deniz Yücel, HEDEP'in yerel seçimlere kendi adaylarıyla girme kararına ilişkin açıklama yaptı CHP Sözcüsü Deniz Yücel, Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi'nin (HEDEP) yerel seçimlere 81 ilde kendi adaylarıyla girme kararına ilişkin, 'Genel Başkanımız yarınki grup toplantısında gerekli cevabı verecek' dedi.

 • 04.12.2023 04 Ara 19:36 Gemlik Körfezi'ndeki Deprem İstanbul'da Hissedildi

  Gemlik Körfezi'ndeki Deprem İstanbul'da Hissedildi MARMARA Denizi, Gemlik Körfezi'nde meydana gelen 5,1 büyüklüğündeki deprem, İstanbul'da da hissedildi. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya ise Esenler'de 1, Küçükçekmece'de 1 binada çatlak olduğuna ilişkin ihbar alındığını ve Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ekipleri ilgili adreslere sevk edildiğini açıkladı. Küçükçekme'de çatlak oluşan binada ekipler inceleme yaptı.

 • 04.12.2023 04 Ara 16:57 Mudanya Belediye Binası Deprem Sonrası Boşaltıldı

  Mudanya Belediye Binası Deprem Sonrası Boşaltıldı Bursa'nın Mudanya ilçesinde meydana gelen 5,1 büyüklüğündeki depremin ardından Mudanya Belediye binası tedbir amaçlı boşaltıldı. Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, belediye binasının yıkım kararı alındığını ve deprem sonrası taşınmanın hızlandırılması gerektiğini belirtti. İlçede hasar tespit çalışmaları sürerken, bazı mahallelerde sorun olduğu tahmin ediliyor.

 • 04.12.2023 04 Ara 16:22 Mühendisler Dip Çamurundan Tuğla Üretti

  Mühendisler Dip Çamurundan Tuğla Üretti Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Tamer Sınmazçelik, dip çamurundan tuğla ürettiklerini açıkladı. Bu tuğlalar, yapı endüstrisinde kullanılabilecek uluslararası standartlara sahip.

 • 04.12.2023 04 Ara 15:38 İstanbul'da 5.1 büyüklüğündeki depremde Küçükçekmece'de hasar oluştu

  İstanbul'da 5.1 büyüklüğündeki depremde Küçükçekmece'de hasar oluştu Gemlik Körfezi'nde meydana gelen 5.1 büyüklüğündeki deprem İstanbul'da da hissedildi. Küçükçekmece'de 4 katlı bir binada hasar oluştuğu ihbarı üzerine Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ekipleri incelemelerde bulundu. Bina, 25 yıl önce yapılmış ve çatlaklar ile demirlerin görüldüğü belirlendi.

 • 04.12.2023 04 Ara 15:18 AFAD, Gemlik Körfezi'ndeki 5.1 Büyüklüğündeki Depremi Takip Ediyor

  AFAD, Gemlik Körfezi'ndeki 5.1 Büyüklüğündeki Depremi Takip Ediyor AFAD, Deprem İzleme Merkezi tarafından Gemlik Körfezi'nde meydana gelen 5.1 büyüklüğündeki depremin takibi sürüyor. Deprem sonrası herhangi bir olumsuz ihbar kaydedilmedi.

 • 04.12.2023 04 Ara 15:00 İstanbul'daki depremler sonrası çatlak ihbarlarına olumsuz yanıt

  İstanbul'daki depremler sonrası çatlak ihbarlarına olumsuz yanıt Marmara Denizi'nde meydana gelen depremlerin ardından İstanbul'daki iki binada yapılan incelemede herhangi bir olumsuzluğa rastlanmadı. Esenler ve Küçükçekmece ilçelerindeki binalarda sadece alçıpan düşmesi tespit edildi.

 • 04.12.2023 04 Ara 14:52 Marmara'da beklenen deprem hakkında açıklama

  Marmara'da beklenen deprem hakkında açıklama Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırmaları Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Haluk Özener ve Doç. Dr. Doğan Kalafat, Gemlik merkezli 5.1 büyüklüğündeki deprem sonrasında Marmara'da beklenen deprem hakkında açıklamalarda bulundu. Özener, her Marmara Denizi'ndeki depremin meydana gelecek depremin öncüsü olarak algılanmaması gerektiğini belirtirken, Kalafat ise şu an için endişe edecek bir durum olmadığını ifade etti.

 • 04.12.2023 04 Ara 14:41 İstanbul Esenler'de deprem sonrası hasar ihbarı

  İstanbul Esenler'de deprem sonrası hasar ihbarı Bursa merkezli 5.1 büyüklüğündeki depremin ardından İstanbul Esenler'de bir binada hasar oluştuğuna yönelik ihbar ekipleri alarma geçirdi. Adreste inceleme yapan ekipler, binada deprem kaynaklı herhangi bir hasarın oluşmadığını tespit etti.

 • 04.12.2023 04 Ara 14:32 İçişleri Bakanı: Olumsuz bir durum bulunmamaktadır

  İçişleri Bakanı: Olumsuz bir durum bulunmamaktadır İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Marmara Denizi Gemlik açıklarında meydana gelen 5.1 büyüklüğündeki depremle ilgili olarak, saha taramaları sonucunda olumsuz bir durum bulunmadığını açıkladı. İstanbul Esenler ve Küçükçekmece'de bina çatlağı ihbarı alındığı belirtilirken, Bursa Mudanya'da da bir evde çatlak olduğu bildirildi.

 • 04.12.2023 04 Ara 14:30 Yalova Armutlu'da deprem nedeniyle eğitime bir gün ara

  Yalova Armutlu'da deprem nedeniyle eğitime bir gün ara Yalova'nın Armutlu Kaymakamlığı, meydana gelen deprem nedeniyle tedbir amaçlı eğitim-öğretime bir gün ara verildiğini duyurdu. Merkez üssü Marmara-Gemlik Körfezi olan 5.1 büyüklüğündeki deprem sonrasında alınan önlemler kapsamında, ilçedeki tüm eğitim kurumlarında 04.12.2023 tarihinde eğitime ara verilecektir.

 • 04.12.2023 04 Ara 14:13 Bursa'da bir kişi deprem sırasında dışarı koşarken çayını bırakmadı

  Bursa'da bir kişi deprem sırasında dışarı koşarken çayını bırakmadı Bursa'da meydana gelen depremde dışarı koşarken çayını bırakmayan kişinin görüntüleri, güvenlik kamerasınca kaydedildi.

 • 04.12.2023 04 Ara 14:11 Deprem Bilimcisi: Marmara'da Nüfus Yerleşimi Tehlikeli Boyutlara Ulaşmıştır

  Deprem Bilimcisi: Marmara'da Nüfus Yerleşimi Tehlikeli Boyutlara Ulaşmıştır Deprem Bilimci, Jeofizik Yüksek Mühendisi Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan, Marmara Denizi Gemlik açıklarında meydana gelen depremin, İstanbul ve Bursa'da beklenen depremlerle ilgili olmadığını belirtti. Ercan, Marmara'da nüfus yerleşiminin tehlikeli boyutlara ulaştığını ve ekonomik sıkıntıların giderilmeden depreme çare bulunamayacağını ifade etti.

 • 04.12.2023 04 Ara 14:10 İTÜ Öğretim Üyesi: Gemlik'te depreme dirençli önlemler alınmalı

  İTÜ Öğretim Üyesi: Gemlik'te depreme dirençli önlemler alınmalı İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Öğretim Üyesi, jeolog Prof. Dr. Naci Görür, Marmara Denizi Gemlik açıklarında meydana gelen ve çevre illerden de hissedilen 5.1 büyüklüğündeki depreme ilişkin açıklama yaparak, Gemlik'te depreme dirençli önlemler alınması gerektiğini belirtti.

 • 04.12.2023 04 Ara 14:09 Mimar Mehmet Çoban: Plansızlık ve kaçak yapılaşma depremin yıkıcı etkilerine davetiye çıkarıyor

  Mimar Mehmet Çoban: Plansızlık ve kaçak yapılaşma depremin yıkıcı etkilerine davetiye çıkarıyor Mimar Mehmet Çoban, Marmara Denizi'nde meydana gelen depremin ardından plansızlık ve kaçak yapılaşmanın depremin yıkıcı etkilerine davetiye çıkardığını belirtti. Çoban, ülkenin geleceğinin plansız politikalara değil bilinçli yapılaşma üzerine kurulması gerektiğini vurguladı.

 • 04.12.2023 04 Ara 13:47 TBMM Çocuk Hakları Alt Komisyonundan, depremlerden etkilenen Hatay'da inceleme

  TBMM Çocuk Hakları Alt Komisyonundan, depremlerden etkilenen Hatay'da inceleme TBMM İnsan Haklarını İnceleme Çocuk Hakları Alt Komisyonu Başkanı ve AK Parti Kocaeli Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu ile komisyon üyeleri, 6 Şubat'taki depremlerden etkilenen çocukların durumunu yerinde görmek için Hatay'da temaslarda bulundu.

 • 04.12.2023 04 Ara 13:26 İstanbul'da meydana gelen deprem sonrası çatlaklar tespit edildi

  İstanbul'da meydana gelen deprem sonrası çatlaklar tespit edildi Marmara Denizi'nde meydana gelen 5,1 büyüklüğündeki deprem İstanbul'da da hissedildi. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Esenler ve Küçükçekmece'de çatlak oluşan binalara müdahale edildiğini açıkladı.

 • 04.12.2023 04 Ara 13:15 Marmara'daki 5.1'lik depremin bilançosu: 2 kişi yaralandı, 3 binada çatlak var

  Marmara'daki 5.1'lik depremin bilançosu: 2 kişi yaralandı, 3 binada çatlak var İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Gemlik Körfezi'nde meydana gelen ve İstanbul dahil birçok kentte hissedilen 5.1 büyüklüğündeki depremle ilgili son durumu aktardı. 2 vatandaşın merdivenden düştüğünü belirten Yerlikaya, "13 artçı meydana geldi. İstanbul'da 2, Bursa'da ise 1 binada çatlak oluştu." dedi.

 • 04.12.2023 04 Ara 13:04 Yalova'da deprem sonrası tüm okullar tatil edildi

  Yalova'da deprem sonrası tüm okullar tatil edildi Merkez üssü Marmara Denizi Gemlik Körfezi olan 5.1 büyüklüğündeki deprem sonrasında Yalova'nın Armutlu ilçesindeki tüm okulların tatil edildiği açıklandı.

 • 04.12.2023 04 Ara 12:56 Armutlu'da okullar sarsıntılar nedeniyle tatil edildi

  Armutlu'da okullar sarsıntılar nedeniyle tatil edildi Marmara Denizi'nde 5,1 büyüklüğündeki deprem nedeniyle Yalova'nın Armutlu ilçesinde öğleden sonra tüm okullar tatil edildi.

 • 04.12.2023 04 Ara 12:35 Gemlik Körfezi'nde meydana gelen deprem İstanbul'da da hissedildi

  Gemlik Körfezi'nde meydana gelen deprem İstanbul'da da hissedildi Marmara Denizi'nde, Gemlik Körfezi'nde meydana gelen 5,1 büyüklüğündeki deprem, İstanbul'da da hissedildi. Kartal'da vatandaşlar sokaklara çıktı.

 • 04.12.2023 04 Ara 12:35 Yalova'da yaşanan deprem anı güvenlik kameralarına yansıdı

  Yalova'da yaşanan deprem anı güvenlik kameralarına yansıdı Merkez üssü Marmara Denizi Gemlik Körfezi olan 5.1 büyüklüğündeki deprem Yalova'da da şiddetli şekilde hissedildi. Yalova'nın Termal ilçesinde bir markette güvenlik kamerasına yansıyan depremde elinde bidon taşıyan market çalışanın kaçış anı güvenlik kamerasına yansıdı. Ayrıca Armutlu ilçesindeki bir işletmenin güvenlik kamerası depremin şiddetini gözler önüne serdi.

 • 04.12.2023 04 Ara 12:11 Marmara Denizi'nde 5,1 ve 4,5 büyüklüğünde depremler

  Marmara Denizi'nde 5,1 ve 4,5 büyüklüğünde depremler Marmara Denizi Gemlik Körfezi'nde meydana gelen 5,1 ve 4,5 büyüklüğündeki depremler Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ'da da hissedildi. Yaşanan sarsıntılar Trakya illerinde de hissedildi. Depremler nedeniyle bölgede olumsuzluk yaşanmadı.

 • 04.12.2023 04 Ara 12:07 AFAD: Marmara Denizi'ndeki depremleri olağan karşılamak gerekiyor

  AFAD: Marmara Denizi'ndeki depremleri olağan karşılamak gerekiyor AFAD Deprem ve Risk Azaltma Genel Müdürü Orhan Tatar, Marmara Denizi'ndeki depremleri olağan karşılamak gerektiğini belirterek, bölgedeki aktif faylar ve deprem potansiyeline dikkat çekti. Tatar, depreme hazırlıklı olunması ve kentsel dönüşümün önemini vurguladı.

 • 04.12.2023 04 Ara 12:00 İstanbul dahil birçok ilde hissedilen depremle ilgili Naci Görür'den ilk yorum

  İstanbul dahil birçok ilde hissedilen depremle ilgili Naci Görür'den ilk yorum Bursa Gemlik'te meydana gelen ve İstanbul dahil birçok ilde hissedilen 5.1 şiddetindeki depremle ilgili bir değerlendirmede bulunan Yer Bilimci Prof. Dr. Naci Görür, ''Deprem muhtemelen Zeytinbağı Fayı'nın Gemlik Körfezi içindeki kısmında oldu. Bu fay Kuzey Anadolu Fayı'nın güney kolunun bir parçası. Biz şimdi depremi kuzey kolda bekliyoruz. Şu an bir sıkıntı görmüyorum ama Gemlik'te önlem alınarak bu yerleşim alanı deprem dirençli hale getirilmelidir'' dedi.

 • 04.12.2023 04 Ara 11:55 Cevdet Yılmaz: İlgili kurumlar deprem çalışmalarını sürdürüyor

  Cevdet Yılmaz: İlgili kurumlar deprem çalışmalarını sürdürüyor Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Marmara Denizi Gemlik Körfezi'nde meydana gelen 5,1 büyüklüğündeki depreme ilişkin ilgili kurumların sahada gerekli çalışmaları sürdürdüğünü bildirdi. Yılmaz, depremden etkilenen vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini iletti ve ilgili kurumların sahada çalışmalarını sürdürdüğünü belirtti.

 • 04.12.2023 04 Ara 11:45 5.1'lik deprem kamerada! Panikle kaçıştılar, market raflarındaki ürünler yerlere saçıldı

  5.1'lik deprem kamerada! Panikle kaçıştılar, market raflarındaki ürünler yerlere saçıldı Gemlik Körfezi'nde meydana gelen 5.1 büyüklüğündeki deprem, Bursa ve İstanbul başta olmak üzere birçok kentte hissedildi. Bursa'nın İznik ilçesinde deprem anı kameralara yansırken, dükkanda çalışanlar panikle dışarı çıktı. Marketlerdeki ürünlerin ise yere düştüğü görüldü.

 • 04.12.2023 04 Ara 11:43 Marmara Denizi'ndeki deprem uzun süredir deprem üretmeyen bir fay hattında meydana geldi

  Marmara Denizi'ndeki deprem uzun süredir deprem üretmeyen bir fay hattında meydana geldi Gazi Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi ve Afet Yönetimi Uzmanı Doç. Dr. Bülent Özmen, Marmara Denizi Gemlik Körfezi'ndeki 5,1 büyüklüğündeki depremin, uzun süredir deprem üretmeyen bir fay hattında meydana geldiğini bildirdi. Özmen, depremin İstanbul'u etkilemesi beklenen kuzeydeki fay hattı üzerinde olmadığını ve vatandaşların resmi kaynaklardan yapılan açıklamaları dikkate almaları gerektiğini belirtti.

 • 04.12.2023 04 Ara 11:42 Marmara Denizi Gemlik Körfezi açıklarında 5,1 büyüklüğünde deprem

  Marmara Denizi Gemlik Körfezi açıklarında 5,1 büyüklüğünde deprem Kocaeli'de hissedilen depremde herhangi bir olumsuzluk meydana gelmedi. Büyükşehir Belediye Başkanı ve Vali, depremden etkilenenlere geçmiş olsun dileklerini iletti.

 • 04.12.2023 04 Ara 11:39 Çağla Şıkel canlı yayında depreme yakalandı

  Çağla Şıkel canlı yayında depreme yakalandı Marmara Denizi Gemlik Körfezi'nde 5.1 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Sarsıntı İstanbul başta olmak üzere çevre illerde hissedildi. Hafta için her gün program sunan Çağla Şıkel de depreme canlı yayında yakalandı.

 • 04.12.2023 04 Ara 11:38 Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz'dan Depremzedelere Geçmiş Olsun Mesajı

  Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz'dan Depremzedelere Geçmiş Olsun Mesajı Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Marmara Denizi Gemlik açıklarında meydana gelen depremlerden etkilenen vatandaşlar için geçmiş olsun mesajı yayımladı. Yılmaz, depremden etkilenen vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini ileterek, ilgili kurumların çalışmalarını sürdürdüğünü belirtti ve ülkenin her türlü afetten korunmasını diledi.

 • 04.12.2023 04 Ara 11:38 Viking Yelkenlisi Saga Farmann İstanbul'da Kışlayacak

  Viking Yelkenlisi Saga Farmann İstanbul'da Kışlayacak Arkeolojik kazılarda keşfedilen Viking yelkenlisi Saga Farmann, İstanbul'da kış sezonunda denize açılmaması nedeniyle Şehir Hatları Haliç Tersanesi'nde kalacak. Nisan ayında Akdeniz'e açılacak olan gemi, Vikinglerin tarihi ticaret rotasını takip ederek Norveç'e gidecek.

 • 04.12.2023 04 Ara 11:32 Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı: İletişimde olumsuzluk yok

  Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı: İletişimde olumsuzluk yok Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, Marmara Denizi Gemlik Körfezi'nde meydana gelen 5,1 büyüklüğündeki deprem sonrası iletişimde herhangi bir olumsuzluk olmadığını belirtti. Sayan, mobil ses trafiğinde yüzde 300'ü geçen bir artış olduğunu ve bu artışın devam ettiğini söyledi.

 • 04.12.2023 04 Ara 11:27 Ahmet Ercan'dan Marmara depremiyle ilgili ilk değerlendirme: İstanbul ile ilişkisizdir

  Ahmet Ercan'dan Marmara depremiyle ilgili ilk değerlendirme: İstanbul ile ilişkisizdir Gemlik Körfezi'nde meydana gelen 5.1 büyüklüğündeki depremle ilgili değerlendirmede bulunan Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan, ''10,42'de Kuzey Anadolu Kırığının güney kolu, Akyazı, İznik, Gemlik üzerinden gelip, Mudanya - Kumyaka'da 5,4 km odak derinliğinden M5,1'lik deprem oluşturdu. Güney kolun İmralı yakında oluşturması beklenen deprem M6,4'dür. Bu deprem öncüdür. Ancak kuzey kolla, İstanbul ile ilişkisizdir'' dedi.

 • 04.12.2023 04 Ara 11:29 Marmara Denizi'nde 5.1 ve 4.5 büyüklüğünde depremler meydana geldi

  Marmara Denizi'nde 5.1 ve 4.5 büyüklüğünde depremler meydana geldi Marmara Denizi'nde, Gemlik Körfezi'nde meydana gelen 5.1 büyüklüğündeki depremin ardından aynı noktada 3 dakika sonra 4.5 büyüklüğünde bir deprem daha yaşandı. AFAD tarafından yapılan açıklamada, depremlerin ardından olumsuz bir durum tespit edilmediği belirtildi.

 • 04.12.2023 04 Ara 11:25 Sosyal güvenlik uzmanı depreme canlı yayında yakalandı

  Sosyal güvenlik uzmanı depreme canlı yayında yakalandı Sosyal Güvenlik Uzmanı Özgür Erdursun, merkez üssü Bursa olan depreme canlı yayında yakalandı. Bu esnada büyük korku yaşayan Erdursun'un yaşadığı panik kameralar tarafından saniye saniye kaydedildi.

 • 04.12.2023 04 Ara 11:23 Marmara Denizi Gemlik Körfezi'nde 5,1 büyüklüğünde deprem meydana geldi

  Marmara Denizi Gemlik Körfezi'nde 5,1 büyüklüğünde deprem meydana geldi Bugün saat 10.42'de Marmara Denizi Gemlik Körfezi'nde 8,98 kilometre derinlikte ve 5,1 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Deprem, İstanbul, Bursa ve Yalova'da hissedildi. AFAD ve Kandilli Rasathanesi depremin detaylarını duyurdu.

 • 04.12.2023 04 Ara 11:19 Yalova'da 5.1 Büyüklüğündeki Deprem Sonrası Okullarda Tedbir Alındı

  Yalova'da 5.1 Büyüklüğündeki Deprem Sonrası Okullarda Tedbir Alındı Merkez üssü Marmara Denizi Gemlik Körfezi olan 5.1 büyüklüğündeki deprem Yalova'da da hissedildi. Deprem sonrasında bazı okullardaki öğrenciler tedbir amaçlı bahçeye tahliye edildi. Yalova'da da hissedilen deprem sonrasında bazı okullardaki öğrenciler tedbir amaçlı okul bahçesine çıkarıldı. Bir süre bahçede bekletilen öğrenciler yeniden sınıflara alındı.

 • 04.12.2023 04 Ara 11:12 AFAD: "Marmara Denizi, Gemlik Körfezi'nde (Bursa Mudanya açıkları) meydana gelen 5.1 ve 4.5 büyüklüklerindeki depremler sonrasında an itibarıyla...

  AFAD: 'Marmara Denizi, Gemlik Körfezi'nde (Bursa Mudanya açıkları) meydana gelen 5.1 ve 4.5 büyüklüklerindeki depremler sonrasında an itibarıyla... AFAD: "Marmara Denizi, Gemlik Körfezi'nde (Bursa Mudanya açıkları) meydana gelen 5.1 ve 4.5 büyüklüklerindeki depremler sonrasında an itibarıyla olumsuz bir durum bulunmamaktadır.

Advertisement