Tika'dan Afgan Sanatçılara Destek - Son Dakika

Tika'dan Afgan Sanatçılara Destek

20.07.2017 12:27
Tika'dan Afgan Sanatçılara Destek, System.String[]

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ile Afganistan'ın Belh vilayeti Kültür Müdürlüğü iş birliğiyle düzenlenen şiir gecesinde Afgan sanatçılar bir araya geldi.

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ile Afganistan'ın Belh vilayeti Kültür Müdürlüğü iş birliğiyle düzenlenen şiir gecesinde Afgan sanatçılar bir araya geldi.

TİKA'dan yapılan yazılı açıklamaya göre program, vilayetin Mezar-ı Şerif kentindeki TİKA Ofisi'nin bahçesinde gerçekleşti.

Etkinlikte, Türk halkının 15 Temmuz darbe girişimindeki kahramanlık öyküsünün anlatıldığı fotoğraf sergisi açıldı.

Programda konuşan Belh Valisi Özel Kalem Müdürü Feyyaz Mihirayin, sanatçılara verdiği destekten dolayı TİKA'ya teşekkür etti.

Belh Vilayeti İl Şura Başkanı Dr. Muhammed Efzal Hadid de TİKA aracılığıyla Afganistan'a verdiği destek için Türkiye'ye teşekkürlerini sundu.

TİKA Mezar-ı Şerif Program Koordinatörü Zeki Bulduk, TİKA'nın her alanda Afgan halkının yanında olduğunu belirtti.

Afganlı şair Vahap Mucir de "Merd-i Bi Ayine (Aynasız Adam)" adlı şiir kitabının tanıtımını yaptı.

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Tika'dan Afgan Sanatçılara Destek - Son Dakika


Son Dakika

Kısıtlamaya uymayan kardeşler terör estirdi: 3 polis yaralı Ellen Page transeksüel olduğunu açıkladı, Elliot ismini aldı Emre Bol'dan Diagne'yle ilgili çirkin yorum: Ülkesinde timsah yiyordu, Türkiye'de topçu oldu Yeni pozlarını paylaşan Hadise'ye beğeni üstüne beğeni yağdı Koronadan daha tehlikeli! Biyoteröristler, virüsler üzerinde çalışan biyologların bilgisayarlarına saldırı gerçekleştirebilir "Millet İttifakı'nın çatı adayı kim olsun?" anketinde ilk iki sırada İmamoğlu ve Yavaş var Yasak aşkın ortaya çıkmaması için ölen sevgilisini giydirip kapı önüne bıraktı Müge Anlı dehşete düştü! Anne, 6 aylık bebeğini tandırda diğerini de boğarak öldürdü