Torunu Yaşındaki Öğrencilerle Lisede Eğitim Görüyor - Son Dakika

Torunu Yaşındaki Öğrencilerle Lisede Eğitim Görüyor

28.01.2014 15:20
Torunu Yaşındaki Öğrencilerle Lisede Eğitim Görüyor, System.String[]

Zonguldak'ta, 7 torun sahibi 66 yaşındaki Fatma Özyurt, açık öğretimle ortaokulu bitirmesinin ardından liseye de kaydını yaptırarak İmam Hatip Lisesinde eğitimini sürdürüyor Özyurt: "Beni örnek alan yaşıtlarım ve gençlerin eğitim azminin artığını hissetmek, beni mutlu ediyor"

Zonguldak'ta, 7 torun sahibi 66 yaşındaki Fatma Özyurt, açık öğretimle ortaokulu bitirmesinin ardından liseye de kaydını yaptırarak torunu yaşındaki öğrencilerle İmam Hatip Lisesinde eğitim öğretim görüyor.

İlkokuldan sonra okula devam etmeyerek 16 yaşında evlenen 7 çocuk ve 7 torun sahibi Özyurt, bir arkadaşının teşvikiyle eğitimini sürdürmeye karar verdi.

Önce açık öğretimle ortaokulu bitiren Özyurt,  Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğünce başlatılan "Yüz Yüze Eğitim" projesi kapsamında Mesleki Açık Öğretim Lisesine de kaydını yaptırdı.

Lise son sınıf sınavlarına hazırlanan Özyurt, kendisi gibi açık öğretim lisesine kaydını yaptıran çoğunluğu torunu yaşındaki öğrencilerle aynı sınıfta eğitimimini sürdürüyor.

Özyurt, Zonguldak İmam Hatip Lisesinde eğitim gördüğü sınıfta gazetecilere yaptığı açıklamada, okula devam edememenin içinde uhde olduğunu, yıllar sonra hayalini gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadığını söyledi.

Çocuklarından ikisinin mezun olduğu lisede ders aldığını anlatan Özyurt, "Ailem okumam için bana destek veriyor. Her şey kitaplardan öğrenilmiyormuş.  Bir insan bir şeyi çok isterse Allah onu nasip ediyor. Beni örnek alarak yaşıtlarımın ve gençlerin eğitim azminin artığını hissetmek beni mutlu ediyor" diye konuştu.

Özyurt, sınıftaki diğer öğrencilerin çoğunun torunu, öğretmenlerin ise çocuklarının yaşında olduğunu vurgulayarak, lise bitirme sınavlarında başarılı olacağına inandığını kaydetti. - Zonguldak

Torunu Yaşındaki Öğrencilerle Lisede Eğitim Görüyor

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Torunu Yaşındaki Öğrencilerle Lisede Eğitim Görüyor - Son Dakika


Son Dakika

04:16 "Kalabalık yapmayalım" diyen doktoru tekme tokat dövdü! Korku dolu anlar kamerada İstanbul'da insan silüetinde bulut oluştu, herkes Nikola Tesla'ya benzetti 00:43 İstanbul'da insan silüetinde bulut oluştu, herkes Nikola Tesla'ya benzetti Burcu Özberk'in Aşk Mantık İntikam setinden paylaştığı göğüs dekolteli video olay oldu 00:15 Burcu Özberk'in Aşk Mantık İntikam setinden paylaştığı göğüs dekolteli video olay oldu
Akıllara zarar olay! 2 çocuğunun velayetini göğüs silikonu yaptırma karşılığında eski eşine verdi 23:13 Akıllara zarar olay! 2 çocuğunun velayetini göğüs silikonu yaptırma karşılığında eski eşine verdi Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan kripto para yatırımcısını yıkacak sözler: Kripto para ile mücadelemiz var 21:44 Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan kripto para yatırımcısını yıkacak sözler: Kripto para ile mücadelemiz var İBB tesislerinde 27 yıl sonra ilk kez alkol satışı yapılması tepki çekti 19:49 İBB tesislerinde 27 yıl sonra ilk kez alkol satışı yapılması tepki çekti
DEVA Partisi tarafını seçti! Babacan 19:01 DEVA Partisi tarafını seçti! Babacan "Kesinlikle Cumhur İttifakı'nda yer almayacağız" diyerek noktayı koydu Ormanlık alanda 3 yeri ateşe veren şahıstan, 16:16 Ormanlık alanda 3 yeri ateşe veren şahıstan, "Neden yakıyorsun?" sorusuna iki kelimelik cevap: Evimi yakıyorum
Advertisement